Jak prodloužit noční spánek 9ti měsíčního miminka?

beruska1989
7. bře 2011

maminky potřebuju radu. Natálka se teď v noci hodně často budí a vůbec nechce spinkat. dnes vydržela být vzhůru od 10 do 1 a stejně když usnula tak každou chviličku kňourala. Uspávala jsem ji na ruce a jak jsem ji položila do postýlky byla vzhůru. V půl 1 už jsem byla zoufalá tak jsem ji dala láhev a usnula hned. A takhle je to poslední dobou každou noc že k ní vstanu třeba 10x. Večer usíná v postýlce normálně sama. Ale když se vzbudí v noci tak neusne, jedině když dostane láhev. a i tak ze spaní kňourá. Dřív jedla 1x za noc v půl 5, a teď se mi na jídlo budí mezi půlnocí a 2 hodinou. A v 6 znovu. Pak ještě většinou spí tak do půl 7. Jinak přes den spí od 10 do půl 12, a odpoledne od půl 3 do půl 4. Na to aby spinkala jen jednou si myslim ze je maličká (9m). Koupeme se na půl 7, pak mléko a v 7 je v postýlce. Zkoušela jsem jí dát i kaši na noc, ale bez úspěchu, teď máme beba dobrou noc a taky nic. Pije beba 2HA. A mléko má večer po koupání, 1 – 2x v noci, a ráno. k obědu má příkrm, a odpoledne přesnídávku. Tak jsem se vypovídala
Nevíte jak to udělat aby spinkala dýl? Už jsem z toho hotová.

eloana
7. bře 2011

ahoj mozna obdobim mam temer stejne stareho syna -zitra 9m- take ted spatne spi porad se budi mlati sebou -ja mu dam prso a tak do pul hodiny usina,ale je to nekolikrat za noc.spi se mnou, takze mi to az tak nevadi....u dcery nocni buzeni preslo, kdyz jsem prestala kojit, ale vzhledem k tomu, ze nekojis, tak to je asi obdibim.

beruska1989
autor
7. bře 2011

@eloana díky za radu🙂. mám i článek na fotoblogu tak mi holky radily zkusit dávat spát jednou denně, dneska šla až ve 12 a ještě spí. tak by do večera mohla vydržet, tak uvidim jak to bude. ona totiž v noci mi přišlo že se ji ani vůbec spát nechtělo☹, zato já bych spala jak zabitá 😠

eloana
7. bře 2011

@beruska1989 🙂 malej zas nespi temer pres den. spi tak 2x po 20minutach-taky celkem des🙂))))
dcera spala o hodne vice

lenajsek
7. bře 2011

U nás to bylo taky takhle, ale v tom období synovi ve velkým rostly zuby (třeba i dva zaráz), takže to bylo i tím... u nás to teda bylo i tím, že jsme se přestěhovali. Každopádně přes den spával ještě 3x denně, ale to bylo vždycky tak po těch 20-30 minutách max, kolem toho 10.měsíce už spával jen 2x denně a to se to denní spaní prodloužilo. Noci pak byly jak kdy, ale často se budil x krát za noc a taky byl třeba hodinu, hodinu a půl vzhůru, byl plnej leánu a jak kdyby nechtěl spát... zlepšilo se to něco po tom prvním roce, i když i teď se někdy budí často, ale rozhodně to není už tak, jak předtím... Mám jedinou radu, vydržet!!!!!! Jo a když jsem věděla určitě, že mu lezou zuby, tak jsem v tu noc mu dala dávku Nurofenu a to spal jak zabitej...