Jak řešit neustálý strach u skoro 5ti letého dítěte?

andrisek07
3. srp 2013

Holky jak na dítě které se všeho bojí?Ale opravdu všeho,nestrašíme,nenutíme ji do ničeho ale ona se sama ani nejde vyčůrat,sama nebude v pokoji,nevyleza třeba na stůl jak ostatní děti,na koupáku je jen v brouzdališti,ani kruh si nedá,bojí se ☹ Mě z toho hrabe už!Navíc to po ní chytá malej ☹ Jinak je děsná hérečka a předvádí se,normálně se s každým baví i na hřišti ale musím všude být u ní já nebo tatka,babička,někdo koho zná.To je u ná tak 10 krát denně:bojím se...Bojí se všeho,nepohladí třeba nai králíčka

speedygon
3. srp 2013

@andrisek07 asi bych řešila s psychologem...tohle je docela dost velkej problém a yslím, že sami na vyřešení nestačíte....a to má odmala nebo byl nějaký spouštěč, od kdy to začlo??

sarkad2856
3. srp 2013

@andrisek07 Četla jsem někde v článku že některé děti bohužel takové jsou.Jsou prý moc citlivé,ale z věkem se to zklidní 😉
Kamarádka měla něco podobného a pár krát děcko nechala vyřvat a byl klid,jestli je to jen nějáké období,je fakt že malý byl maminčák.

andrisek07
autor
3. srp 2013

@speedygon No právě že to má odmala,žádnej spoštěč nebyl.Ona se třeba nakonec k něčemu odhodlá ale až po dlouhé době.K psychologovi ji zatím ještě brát nebudu,zatím ještě nechodila ani do školky tak uvidíme tam mezi dětmi jak bude reagovat,třeba uvidí že není čeho se bát.Jinak je normální,mluví,jezdí nakole,počít umí,maluje,obelče se,obuje se,akorát se prostě bojí

andrisek07
autor
3. srp 2013

@sarkad2856 No doufám že je jen citlivá a že ve školce se to třeba zlepší,když uvidí ostatní děti jak si hrajou a tak 😉

sarkad2856
3. srp 2013

@andrisek07 Tak se třeba ve školce otrká děti se rády opičí tak třeba bude taky dělat to co oni 😉 Asi bych ještě počkala další stres s psychologa,nevím,zvlášt když děti nemají rádi doktory 😒

sisstin
3. srp 2013

@andrisek07 syn je to samý, prostě je to povaha, já byla jako dítě stejná. Pomoc psychologa nebude na škodu, ale pochybuju, že ti něco zázračnýho poradí, aby se to rychle zlepšilo. Prostě má takovou povahu. U mě se to zlepšovalo věkem, ale třeba doted bych nešla na tobogán, nemám ráda adrenalinový věci atd. 😉

sisstin
3. srp 2013

@andrisek07 nám radí psycholožka pomalu zvyšovat sebedůvěru, nenutit, zvykat pomalu na nové věci, ale beztak prostě není třeštidlo, co by někde lítalo. Třeba jsme byli v Adršpachu, a on to jezírko tam obcházel 200m a ječel, že spadne do vody a utopí se. V životě nevlezl do bazénu, nechodí na žádné dětské atrakce. Od dvou let se rozhlíží na přechodu, aby ho náhodou něco nepřejelo atd. 😉

sisstin
3. srp 2013

@andrisek07 holt se budeš muset smířit s tím, že je taková...děti prostě nejsou podle našich představ, mě to taky silně otravuje, když ted v létě se např. vůbec nedostanu k vodě, pokud nemám hlídání...bohužel. Oni za to nemůžou.

sisstin
3. srp 2013

@andrisek07 jinak věkem se to fakt zlepšuje, třeba teď byl na opičí lanové dráze, to by ještě před půl rokem neexistovalo. Jak nabírá sebevědomí, tak se ten strach zmenšuje, ale jde to pomalu....a prostě nikdy nebude typ, co by se do všeho vrhal po hlavě, uvědomuje si nebezpečí a nepřecenuje své síly 😅 😅 tak třeba zas bude mít dobrý známky ve škole, bude oblíbená u dětí, každej jsme nějakej.