Jak řešíte hlídání dětí v době nemoci, když jste v práci?

shariii
31. led 2013

Ahoj,
jak řešíte péči o děti v nemoci, pokud si nemůžete brát OČR ani nemáte možnost pomoci v rodině? Je tu třeba někdo kdo má zkušenosti s nějakou pražskou agenturou nebo konkrétní chůvou, která by nabízela nepravidelné hlídání dětí v nemoci? Mám pětiletou dceru, nemoci jsem řešila vždy střídáním s manželem nebo studentkami, které jsem našla na inzerát. Poslední dobou je ale dcera častěji nemocná, manžel změnil práci a jeho pomoc už nepřipadá vůbec v úvahu. Babičky, tetičky, kamarádky atd. ochotné pohlídat nemáme. U studentek dřív nebo později nastane situace, že zrovna když potřebuji mají zkouškové, nemají čas nebo protože jsem je několik týdnů nepotřebovala našli si něco jiného? Jak řešíte tyhle situace? Já pracuji jen na brigádnické smlouvy, takže nemám nárok na OČR ani na dovolenou, když nepřijdu nedostanu zaplaceno a hrozí, že mi neprodlouží smlouvu nebo prostě spolupráci ukončí. Jak řešit situaci, když přes noc dostane dítě teplotu a já mám během pár hodin být v práci? Našla jsem agentury, které nabízejí expres hlídání do dvou hodin od zavolání atd. Sazby jsou okolo 200/hod + ještě někde i příplatky za rychlé vyřízení. To bych za den zaplatila o více než polovinu víc než co si vůbec vydělám. Znáte někdo i něco levnějšího? Máte osobní zkušenost? Těch agentur je poslední dobou čím dál tím více a mám strach prostě někam zavolat a čekat kdo mi přijde. Agentury u kterých vím, že budou kvalitní, jsou delší dobu na trhu atd. jsou ty ceny jak jsem psala výše a ty levnější jsou zase úplně nové, nedá se o nich nic dohledat. Osobní zkušenost někoho by mi pomohla.

pismenka
5. únor 2013

jak máš staré dítě?

shariii
autor
7. únor 2013

Proč?
Píšu to hned v úvodu, že 5 let, ale to je asi celkem jedno. Prostě musím pracovat a když nemůže kvůli nemoci do školky, nemá kdo pohlídat. Nikdo jiný nic podobného neřeší? Asi mají všichni možnost střídání s manželem, hlídání babiček nebo vstřícné zaměstnavatele, které tolerují časté OČR?