Jak řešíte oběd pro dítě při jednodenním výletě?

power700
17. srp 2009

Ahoj holky,
mám na mysli, jestli dáte prckovi (staršímu 1,5 roku) oběd v restauraci-samozřejmě ne smažené atd..nebo vezmete s sebou příkrm ze skleničky a necháte si ho tam ohřát?
Nemáme s tím zatím moc zkušeností, páč malá dost zvrací v autě, takže nikam moc nejezdíme, ale čeká nás jedna cesta,tak přemýšlím,jak to udělat.
Díky za reakce. 🙂

side
18. srp 2009

já s sebou beru skleničku a podle menu v restauraci dám jejich jídlo nebo skleničku. Ještě se mi nestalo, že by mi ji nechtěli ohřát.
Dneska už mají v restauracích běžně dětská menu, tak bych to v 1,5 roce už tak moc nehrotila. Malý si většinou v restauraci pošmakuje a se skleničkou by mě poslal do háje 😀

vendeta
18. srp 2009

Detske menu?!Ve vetsine restauracich jen smažené jídlo, je to hrozný. 😝 O vikendu jsme byli v zoo a u každeho stanku jen smažené občerstvení. 😲

iloha
18. srp 2009

My dětské meny nepraktikujeme, jídlo by celé nesnědla, protože jí jak vrabčák. Takže s námi, polévka (většinou hrášková, brokolicová - vývary nedávám, dělala jsem 3 roky v hospodě a vím, jak to s vývarama většinou chodí 😒). Jinak brambor s mrkví (pokud je mezi hotovkami), jinak omáčka s rýží, nebo knedlík, ale klidně i těstoviny. Se skleničkami se již netaháme, ke svačině ovoce, housky, křupky, brumíka apod. 😉

mobina
18. srp 2009

Mám sebou namazaný chleba nebo rohlík a výběr jídla v restauraci přizpůsobujeme jeho chutím. Takže většinou polévka, omáčka, těstoviny, rýže, kaše atp. Skleničky už mi taky nedlabe asi 3 měsíce...
Dětské menu u nás jsou taky vyhozený peníze...

power700
autor
20. srp 2009

Ahoj, tak jsme zvládli jednodenní výlet, oběd jsme si dali v restauraci a malá se mnou dlabala svíčkovou. Byla dobrá a moc jí chutnala. Další den jsme byli v ZOO, a tam byli jen samé stánky s občerstvením, takže jsem je poprosila a ohřáli nám skleničku. Takže vše o.k. 🙂

mkr
21. srp 2009

buď beru skleničku nebo si dám jídlo, teré může i malá 🙂

anatanka
22. srp 2009

Vzhledem k tomu, ze cestujeme hodne, tak to vubec neresim. Miri proste ji, co je a sklenicka to vzdycky jisti. Pokud jde jen o jednodenni vylet, tak bych z toho zadnou akci nedelala.

hancas
22. srp 2009

určitě skleničkou tu ti ohřejí všude mi tak ohřívali i mlíko na cestě do chorvatska na benzínkách a všude ochotní,a pokud by se jednalo o jednodenní výlet tak asi restaurace a vybrat co můžou papat.pro jednou je to vyjímka

power700
autor
22. srp 2009

anatanka, díky za názor- právě že vy jste zvyklí cestovat, tak už máte s tímto zkušenosti, ale my vzhledem k dceřinýmu zvracení v autě moc nikam nejezdíme a jíst musí, že, tak proto ten můj průzkum. 🙂

Jak jsem zjistila, děláte to vlastně všechny tak, jak jsem to zamýšlela i já. Takže ještě jednou díky za příspěvky. 😉

ronikacz
24. srp 2009

ahoj, tak nam sa osvedcili tekute kase. je to jednoduche, nie je potreba ohriet a moze t dostat kedykolvek, ked ho prepadne hlad.Maly ma 19m.

tomasek06
24. srp 2009

Neřeším, od jednoho roku jí s náma normální stravu. V restauracích většinou polívku, nebo rýži a kuře, rybu apod.

mikkisek
24. srp 2009

power - tak to je paráda, že jste to zvládli v pohodě a výlet se zadařil. Jak řešíš, jestli to nějak jde, malé zvracení? Já jsem si toho užila do svých 15-ti let, tak proto se ptám. Vím, že mi žádnej Kinedril nebo něco vůbec nepomáhal.

power700
autor
25. srp 2009

Ahoj mikkisek 😉 , bohužel to zvracení řeším Kynedrilem, podle dr. dávám čtvrtku, když malé ještě nejsou dva roky. Ale moc se mně to nelíbí, je vždy taková zaražená, no, řekla bych omámená. ☹ Jednou jsme dala homeopatika Cocculine, ale to ji nějak nesedlo, sice nezvracela, ale byla na to hůř než po Kynedrilu. My právě nejezdíme moc často, tak jí občas tu "chemii" dám. 😒 Má to určitě po mně, páč já taky byla v autě k.o. snad do 12ti let. 😢

marinka
25. srp 2009

Mně by malá příkrm už nesnědla, takže když jdeme do restaurace, tak dostane od mně,ale to je minimálně, protože ona v klidu neposedí, takže spích obědy na výletech řešíme tak, že vezmu něco z domu, namazané pečivo, koláčky, ovoce apod.