Jak řešíte oběd pro dítě při jednodenním výletě?

power700
17. srp 2009

Ahoj holky,
mám na mysli, jestli dáte prckovi (staršímu 1,5 roku) oběd v restauraci-samozřejmě ne smažené atd..nebo vezmete s sebou příkrm ze skleničky a necháte si ho tam ohřát?
Nemáme s tím zatím moc zkušeností, páč malá dost zvrací v autě, takže nikam moc nejezdíme, ale čeká nás jedna cesta,tak přemýšlím,jak to udělat.
Díky za reakce. 🙂

ronie
17. srp 2009

power já zkoušim obě varianty, dám mu ochutnat ze svého talíře,když mu chutná tak mi toho moc nezbyde🙂) a když ne, tak mu nechám ohřát příkrm, sem tam mu dám i studenej-když sme v přírodě a je teplo tak takové studené těstoviny nejsou špatný 😉 🙂

sylvar
17. srp 2009

jak píše Ronie, ono speš jídlo je zatím teda nesmysl, skoro nejí, tak většinou od nás nebo ta polévka a od nás si zobne, co se jí líbí.A vozím nestle mlíčka a lahev, to je většinou záchrana 🙂
příkrm ti všude ohřejí 😉

vendy01
17. srp 2009

Ahoj, obědvá společně s námi z talíře v restauraci. Většinou hlavně polívku (vývar..) a když má ještě hlad, tak si dá i druhý od nás. Dáváme si vždy jídlo, které jí taky 😉

jakoubka
17. srp 2009

stejně jako holky 😉

kijonkova.k
17. srp 2009

Ahoj,já beru sebou vždy skleničku nebo mnou uvařené jídlo,které dám horké do skleničky(většinou zel.polívku) a vydrží teplé do oběda.V zoo nám jídlo nechtěli ohřát 😉

power700
autor
17. srp 2009

Holky, díky. 🙂

kijonkova- v které ZOO? Snad ne v Praze? Taky tam chceme zajet.

kijonkova.k
17. srp 2009

ne,myslím,že to bylo v Jihlavě.Měli tam přímo ceduli jako kráva,že neohřívají dětské výživy..jako z hyg.důvodů.No nic,jedla studené tenkrát 😉

agatka77
17. srp 2009

beru s sebou skleničku, ale zkusím mu dát od nás.pokud jí,tak to sní,pokud ne,tak si nechám ohřát skleničku.A v pražské ZOO nám příkrm ohřáli 🙂

mikkisek
17. srp 2009

Ahoj,
taky to řeším podobně jak už napsaly holky. Záleží také na typu restauracea jaké nabízí jídlo mají v nabídce, ale člověk vždycky uveze skleničku příkrmu. Zatím jsem se nesetkala, že by nebyli ochotni ji ohřát. Tak přeju šťastnou cestu a ať to jídlo vyřešíte ke Kristýnčině spokojenosti 😉

power700
autor
17. srp 2009

kijo- ty jsou na hlavu 🙄 dnes už to běžně všude ohřívají, ne?!
Tak uvidíme, jak dopadneme. 😀

power700
autor
17. srp 2009

mikkisek, moje řeč, skleničku vždycky uvezu, to já se jistím, páč nevím, co si to moje "zvíře" na mě vymyslí! 😀

milik75
17. srp 2009

Presne, jak pisou holky. Na vylety bereme sklenicky, ale ty uz nam moc nechutnaji (mame 23mes), takze to jisti restaurace a vetsinou bud nejaka hutnejsi kremova polevka, nebo palacinky, rizoto atd.

jaku
17. srp 2009

Taky vozíme s sebou hotové kupované skleničky a necháváme ohřát, ale když mají někde na jídelníčku dětská jídla typu přírodní kuřecí a brambory- skleničku ušetříme 😉 . Vždy nám všude vyšli ochotně vstříc, pouze když jsme chtěli synovi ohřát jídlo u Mc Donalds tak tam teda neohřáli, že prý nemají mikrovlnku - tak dlabal skleničku taky studenou.

halahalo
17. srp 2009

ja davam sve dvoulete dceri uz vse takze my to neresime 🙂

jezevec
17. srp 2009

i u nas sklenicka to vzdy jisti a objednam si neco z ceho mu muzu krapet dat, stejne kdyz nas vidi jist tak somruje a zkousi nove chute😀 😀 pravda, ze nekde maji prave kvuli hygienickym duvodum problem s ohratim sklenicky,ale zatim jsem se setkala spise se vstricnym pristupem a ohratim 😵 tak hezky vejleteni a zbytek leta vsem!!!!

niki2
17. srp 2009

My uz to taky neresime, budto beru svacinu pro vsechny nebo se i vsichni najime. Vzdycky muze mit treba jenom prilohy, brambory, kasi, nebo si zobne masa... Sklenicka je taky dobra varianta, jeste jsem se nesetkala s tim, ze by mi nekde neohrali. Ale v tomhle veku uz fakt ji to co my. Teda ja si objednam taky s ohledem na prcka 😉 A kdyby nic, tak rohlik to vzdy jisti 😀

terezkaaa
17. srp 2009

My chodíme do restauračky-pro malýho vždycky něco vybereme.Zastávám názor, že když už výlet, tak se nebudu otravovat s tím, co na cestu, jestli řízky nebo vajíčka-jako to znam u babi a připadá mi to akorát jako větší stres...

kristi
17. srp 2009

vetsinou dostane kus masa od nas a hranolky, ona ty "cizi" jidla moc neji, klidne vydrzi i s chlebem

terezkaaa
17. srp 2009

jinak ty skleničky mi připadají už u takhle velkýho dítěte jako docela chudý jídlo.malýmu by to asi nestačilo.Malý jí zkrátka od roka to, co my.

lenkazdenek
17. srp 2009

Ahoj tak my vozíme i skleničky,ale poslední dobou spíš zobe od nás. Momochodem v zoo v praze máš venku mikrovlnku takže si můžeš jídlo pro prcka ohřát sama 🙂

kubaka
17. srp 2009

taky jsem brala skleničky a nestalo se, že by mi ji v jakékoliv restauraci neohřáli - přinesli ji dokonce i se lžičkou na talířku 😀 Množí se i volně přístupné mikrovlnky pro maminky (IKEA, ad), dětské koutky - je to paráda - lepší než před 15 lety, kdy mě málem nechtěli pustit s kořárem do potravin.
Náš opičák ovšem obědvá tak, že obejde všem talíř - hrozný zvyk, ale je to palice dubová. Sklenička pak zbyde na mě 😅

kacka79
17. srp 2009

Ahojky, náš miláček by sklenku už asi nepozřel, od roka a půl jí normálně snámi v restauraci a to celkem často, dáme si rybu s brambůrkem, nebo těstoviny nebo něco takového... Doma jí také normální jídlo, tak v tom problém nevidím. samozřejmě ho necpu hranolkama a řízkem, ale zdravé jídlo v dobré restauraci nemůže být na škodu 😉

ronie
17. srp 2009

terezko to je těžký aŤ se snažim jak chci Oli nic jinýho než skleničky nechce 😝 prostě to ostatní nechce ani ochutnat 😝 brkaši v restauraci nebo barmbory jo,ale jinak nic moc 😝 😒 Jinak si ale myslím, že skleničkama nestrádá, živin je tam dostatek 😉

kalerat
17. srp 2009

Já beru buď jídlo uvařený doma a nebo skleničku.

akzeret1
17. srp 2009

od nás si malá akorát něčeho zobne, skleničky jsou naše záchrana nic jinýho kromě mlíka, polívek a řízku ted nejí tak díky za ně 😉

mikkisek
17. srp 2009

power - to jsi vystihla přesně "co si vymyslí" - takže lepší být vždy připravena 😉

terez - myslím, že koupení nebo zabalení skleničky není zas tak velká otrava, ale co se týče řízků souhlasím. To víš babi, stará škola 🙂

jjaanca
17. srp 2009

Holky, tak to jsem teda "máma" já si dávám v restauraci jídlo vhodné i pro malou, ale skleničku na ohřátí s sebou neberu. Mám s sebou většinou rohlík, přesnídávku, ovoce..... a to dostane místo oběda (pokud odmítne jídlo v tý restauraci). Myslím že jednou za několik měsíců jí to neublíží když nemá klasický oběd.

mikkisek
18. srp 2009

jjanca - hlavně že je malá spokojená, o tom to je 😉

kacka.va
18. srp 2009

vždycky mám v záloze skleničku, kdyby nejedla moje jídlo.

peppapig
18. srp 2009

My s malou od miminka vyletujeme snad kazdy vikend. Uz mnohokrat jsem se poucila, ze jidlo v restauracich na vyletnich destinacich v UK je hrozne, kde prepaleny tuk smrdi na sto honu, takze my vetsinou piknikujeme, kde se da...chlebiky ci pasta, zelenina, ovoce, krupky, jogurt, dokonce i caj v termosce. Neni nad doma pripravene jidlo pod sirym nebem. Kdyz byla pod rok, vzdy jsem s sebou mela domaci pure, od roku nejakou tu kupovanou sklenicku a dneska sandwich a hodne nakrajene zeleniny a ovoce, at ma velky vyber.
Power, pokud vezmes sklenicky a v podniku neni microvlnka, popros je at ti daji misku s horkou vodou a sup do ni se sklenickou, ovsem pokud se nechystate do restaurace s 5ti hvezdickama 😉