Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak řešíte problém s usínáním u batolete?

matvej21
12. bře 2013

Ahojky, prosím, jak řešíte problem s usináním u batolete? Nejdřív se malého snažíme vecerco vecer asi dve hodky uložit ke spanku. A kdyz usne mame dalsi problem ,ze se pomerne casto nad ranem t.j. cca ve 3,nebo ve 4, vzbudí a není schopen opet usnout. Kdyz jsem zkousela vypustit odpoledni spaní, sice vecer hezky usnul,ale problém s noční buzenim se zhorsil a dokazal byt od dvou temer do peti vzhuru. Vidim na nem,ze odpoledni spani potrebuje. Tak nevim.co s tím. Dekuji za rady. Martina

berenika39
12. bře 2013

napiš, kolik je prckovi, takhle je to sázka do loterie 😉 batole je hodně široký pojem. osmiměsíční potřebuje spát poo, ale znám děti, které v roce a kousek poo nespaly a byly v pohodě🙂

ninouche
12. bře 2013

Nám dcera taky přes den vůbec nespí - už tak od roka a půl - a pokud náhodou (omylem - např. při cestě autem) usne později než v 11 dopo a spí dýl než tak 20 minut, můžem si být jistí, že večerní uspávání bude na dlouho a že usne nejdřív v 11. Ale zase hlídáme, abysme ji večer "nepřetáhli" - musí jít spát dřív, než začne být strašně unavená, to pak paradoxně nemůže usnout a uspávání je horor. Tak možná zkusit - nedat spát přes den, ale posunout na dřív večerní ukládání?
A s tím buzením v noci - moc neporadím - nám se malá začala budit cca před měsícem, dvěma, když začala chodit v noci na nočník - usne potom celkem bez problémů, ale u nás v posteli 😉 Což teda taky nepovažuju za zrovna ideální stav... 😅

ustarana
12. bře 2013

@matvej21 U mojho syna sa tento problém vyriešil, keď sme ho presťahovali do veľkej postele. Keď spal v postielke, tak som ho musela uspať u seba v posteli, preložiť do postieľky a do doby než som išla spať ja, sa táto tortúra zopakovala aspoň 4x a okolo polnoci ešte dostával mlieko. Vačšinou o 2-3 hodine v noci som to vzdala a nasťahovala som si ho k sebe do postele a spali sme až do rána. Skúsila som ho dať do veľkej postele a ejha. Večer si spolu zalezieme do jeho postele, chvíľku pokecáme, a keď zaspí, tak ja sa vyparím ako para nad hrncom a malý spí do 8 hodiny rannej. Nebudí sa, nechýba mu máma, ani mlieko a ani dudlík. Úplná paráda, bez zložitého vysvetľovania, plakania, sľubov a nervov.
Stále premýšľam nad tým, čím sa to spanie mohlo takto obrátiť a napadajú ma dve varianty. Za prvé: teraz má viac miesta a nemláti sa o zvýšené okraje postieľky, čo ho mohlo budiť. Alebo za druhé: je to možno matracou, predtým mal tvrdú kokosovú matrac a teraz má tvrdú matrac z PUR peny, ale stále je makkšia ako kokosová.

matvej21
autor
13. bře 2013

Synovi je dva a pulroku a uz asi 3/4 roku spí ve sve velké posteli. Problém se spaním trvá asi 3 měsíce. Myslim si ,ze snad ma na to vlyv i mala 5 mesicni sestricka, jelikoz se porad vyrovnává s tím,ze je to novy clen rodiny a spinka u rodicu.

daisyr
13. bře 2013

@matvej21 ahoj, tak s tou sestřičkou jsi to asi odhadla.... ségra toto řešila tak, že si vzali do ložnice i staršího klučinu. U nás to je tak, že se starším spí v pokojíčku táta, bo se také dost v noci budil, sice zase usnul, ale museli jsme ho uklidnit, a já jsem s mladším v ložnici, tak je aspoň nerušíme.