Jak rozvíjet vývoj aktivního dítěte? Jak ho motivovat?

megee
19. únor 2009

maminky chtěla bych se zeptat, jak rozvíjet dítě, které o to moc "nestojí"... mám chlapečka, který je dost aktivní a hry jako stavění nebo vkládání kostek mu moc neříkají...u ničeho dlouho nevydrží a po chvíli se začne nudit nebo vztekat, čtení knížek ho taky nebaví...knihu mi vezme a zahodí...

Máte prosím nějaké rady a tipy na to jak bych mohla aspon trochu podpořit jeho "vývoj"...prostě aby se učil nové věci?

Asi je to dost zmatené, ale doufám, že to pochopíte...

ještě jsem chtěla dodat, že si dost často hraje sám a o moji společnost ani "nestojí"....jenže si hraje s věcmi jako ovládač od televize atd...chtěla bych aby se učil něco nového....aby se prostě jeho vývoj nezastavil...

j.a.n.u.s.
19. únor 2009

megee...jeho vyvoj se nezastavi neboj. Bud trpeliva, i kdyz u niceho moc dlouho nevydrzi-vytrvej a zkousej to dal...po case se jeho vydrz bude protahovat. Mely jsme uplne to stejny obdobi a ja si vycitala, ze bych mela neco delat, ale co-ze?
Co jit mezi deti? I starsi-at vidi..na bazeny chodite?

Ted v zime je to mazec, ani ven se chodit neda....

Tipy? Ja delala i nemozny, malovani po obliceji, staveni domecku z polstaru, vymezila jsem jednu stenu v kuchyni a malovaly jsme i na ni 😀 ...to obdobi prejde-uvidis 🙂

megee
autor
19. únor 2009

janus mezi děti jsem zatím nezkoušela nedávno jsme se přestěhovali do Prahy a zatím tu moc nikoho neznám a taky čekám až bude trochu tepleji...

Chtěla bych vyzkoušet prstové barvičky, jen nevím jestli jsou zdraví neškodné, kdyby se je malej rozhodl olizovat 😀

j.a.n.u.s.
19. únor 2009

i takove existuji...urco v praze nejake najdes...a kamaradky s detmi taky 😉

megee
autor
19. únor 2009

z toho strach nemám, že bych tu nikoho nenašla jen ted v zimě jsou bohužel všichni zalezlí doma ☹

megee
autor
19. únor 2009

maminky tak vážně žádná neporadí ani nemá podobnou zkušenost se zabavováním aktivních dětiček ☹

slunicko552
19. únor 2009

Ahoj meg prcek taky dlouho u ničeho nevydrží.Teď už je to lepší,ale tak v roku ho zajímal akorát tak balón.Máme plno různých balónků.Naskládám věci na poličku a házíme.Když věci padají je z toho naprosto nadšený 😀 Taky zvukové hračky se mu líbí.Dá se do nich bouchat a vydávají zvuky.Jsou sice trochu dražší,ale zájem o ně má doteď,tak myslím,že se to vyplatí 😉 Jinak malování ho nebere,snad později.A koupila jsem pokladničku,takže do ní dává penízky,tp se mu taky líbí,ale zkus s větším otvorem,než to naučíˇchvilku to trvá 🙂

slunicko552
19. únor 2009

Jo a ještě různé říkánky a hry na ukazování,to se prckovi taky moc líbí.Buď trpělivá ,brzo se to zlepší 😵