Jak rychle by mělo miminko přibírat na váze?

janca.mareckova
9. únor 2010

Ahoj holky.
Moc bych se chtěla zeptat, jak rychle by mělo miminko přibírat na váze?? Když jsme šli z porodnice, malej měl 2610 gramů a teď na 2 měsících má neskutečných 5,9kilo!!! Doktorka říkala, že je až neskutečný, jak rychle to dohnal.... Za 14 dní mi teď přibral 1,1 kilo!!! Bojím se, že tímhle tempem bude mít na 4 měsících 10 kilo!! Přes den kojím (jen tak 1x během dne mu dám ještě nutrilon a to třeba na návštěvě.....) no a v noci kojím, ale jakmile je noc, je z něho otesánek...... a tak po kojení brečí hlady! Dostane tedy po každém nočním kojení nutrilon-90ml. A co je zvláštní....... přes den mu bohatě mé mlíčko stačí, ale v noci nee. I když mu dám v noci odstříkáných 120ml, za hodinu řve hlady..... někdy i dřív!! Co je špatně???
Tak jak to máte s mimískama vy??? Jak rychle a kolik přibívají???
Kolik vám přibrali během 6ti nedělí????

lassie2
9. říj 2012

Já se přidám k těm, co si myslí, že kojit 2 hodiny neni dobrý.. podle mě si na to děcko zvykne a pak neni spokojené s ničim..a taky jak už tu bylo..kdy se pak má mlíko dotvářet.... Muj starší pil většinou tak těch 10min, když byl starší, trvalo mu to dýl (už ho zajímaly věci kolem asi), ale nechávala jsem ho tak 20min, možná někdy půl hoďky maximálně. Mladší, tak je hotová třeba za pět minut.... Taky představa, že bych někde venku kojila třeba hodinu..to teda nee....

Ale k tomu křiku....naše malá taky dost řvala..chodila jsem s ní třeba do půlnoci po bytě a snažila se jí uklidnit..vždycky večer to bylo nejhorší, někdy křičela i přes den.. Hledala jsem, co by to mohlo být.. No a nakonec jsem přišla na to, že to bylo asi z mlíka..vynechala jsem ze svého jídelníčku mlíko a všechno z něj a ejhle, ono to bylo o hoooodně lepší, časem jsem začala pomalu s mléčnými výrobky, mléko jako takové až na konec..a teď už je to v pohodě ;) ....teď už je vzteklá asi jen od povahy a občas od zubů :D

mapet89
9. únor 2013

Ahoj holky, chci se poradit,dnes je našemu synackovi 4mesice před týdnem jsme byli u doktorky a malej vážil 6950g. Bohužel nekojim jsme na umělé stravě dáváme sunar porodní váha byla 2950g. Doktorka nám už 2krat doporučila dietku ale podle me neděláme nic špatně krmime ho po 4h. A vypije asi 130ml někdy 150ml. Na obalu subaru je psáno že by měl vypit už 200ml.takže pijeme jeste ním. Ale jeho váha he čím dál větší už ho skoro neunesu.nevím co teda dělám Blbe .snížitdavku nemůžu jediné Měnit mléko,můžete mi pořadí a doporucit? Děkuji pětka

merynka16
17. únor 2016

zdravim ..mam 16ti mesicni holcicku. Je predcasne narozena v 30t.t. chodime na pravidelne kontroly vahy, uz 2 mesice vazime 8250g . mala mi uz papa vse a stale davam prikm SUNAR 3 vubec ale nepribira ☹ ..mate nekdo stejny problem?? je dost aktivni ,rekla bych az hyperaktivni 🙂 po obede skoro vubec nechce spat ..zatimm jeste nechodime jen po ctyrech .. prosim o komenty

emma20
11. črc 2016

Ahoj, je mi smutno za vsechna miminka, ktera vecer breci a vy od nich ladujete sunar, aby usnula... obvykle jde jen o to ze chteji byt u mamy -na kline, u prsu apod. Ne ze maji hlad. Je to kvuli tomu, ze se dite narodi, aby bylo s vami, ale vy ho furt odkladate do postylky, kolibky atd. Nejde mit miminko porad u sebe, ale da se s nim v noci spat v posteli, ono se zklidni a budete se divit, zmizu reflux, protoze prestane byt stresovane z vaseho odlouceni. Podpora mleka behem rustoveho spurtu se da kojicimi caji, vydatnou stravou, odpocinkem nebo homeopatiky. I me v porodnici ucili, ze kdyz miminko breci v postylce, sup do nej prikrm, ono zabere! Jenze takhle se miminko prejida a uci se, ze misto mamy dostane jidlo. Ale ono se chce jen tulit, mazlit a usnout u vas, ne se vzbudit v osamele postylce. Precete si Koncept kontinua, ridim se tim a svou intuici. Pokud inspiruji jen jednu maminku, co resi plac jen prikrmy a nadmernym kojenim, a doma ji roste otesanek, tak to melo smysl. Deti chteji byt u mamy a kdyz jim to doprejete, rychleji se osamostatni, nejsou ubrecene, neboli je briska... samizrejme v ramci moznosti, ale kdyz jste chtely dite a mate ho, proc se mu par mesicu ci let nevenovat a nenosit ho v satku, spat s nim v posteli a pres den s nim sedavat na kline co to jde? Po case prestane byt stresovane, prejidaci, s nafouknutym briskem plnym vzduchu... protoze to je jeden z mala kontaktu co dnes mimco a mama ma - kojeni. Doprejte jim vic jineho kontaktu doteku noseni a budete prekvapene. Nikdy neni pozde zacit jinak. Verte ze kdyz mimco place, chce vas, ne Nutrilon, prejist se a pak byt odlozeno do postylky...!!!

lamia
16. srp 2016

@emma20 Tak nas malej je vychovavan maximalne kontaktne, spi se mnou od porodu, nosi se a - je stejne otesanek. Pri plnem kojeni mel ve 3,5 m 6,9 kg, ted ma 4m a tyden a radsi ho uz nevazim,ma rustovy spurt,pije pres den co 2 h a zacal se mi vic budit i v noci a hladove pit. Me ma pritom celou noc. Kazde dite je jine, v Konceptu kontinua ostatne take zaznelo kojit dle potreb ditete... a nektere deti zjevne potrebuji hodne. To,ze se miminko hodne koji nebo hodne ji ( jak se resilo v tomto tematu) opravdu nemusi souviset jen s nedostatkem kontaktu.