Jak s hlubokým kočárkem do letadla?

kirkee
12. led 2010

Brzy mam letet s malym na navstevu do Ceska - z GB, (Ryanairem - nizkonakladovka), takze let pohoda, dve hodinky, ale chtela jsem se zeptat, jak je to s kocarkem.
Ve smernicich jsem cetla, ze kocarek musi byt plne slozitelny. Jenze co si pod tim predstavit?
Pritel tvrdi, ze budeme muset mit takove ty skladaci golfky, ale to je nesmysl, protoze maly jeste ani zdaleka nebude sedet a budeme v te dobe stale vozit v hlubokem kocaru, resp. v autosedacce pridelane k podvozku, tak co potom v takovem pripade?
Kocarek mame takovy, ze ten podvozek je plne slozitelny, ale na tom je pak ta sedacka, kterou bez pilky neslozim ani nahodou 😅
Kdo mate zkusenost, muzete me prosim poinformovat, jak to je v takovem pripade?

rimmel
12. led 2010

s kocarom pojdes az k lietadlu, tam ti ho zoberu a znova ti ho daju ked vystupis z lietadla, hned pri schodikoch..ano musi byt skladatelny do jednej casti. s kocarom hore do lietadla nemozes ist.
v autosedacke by maly byt vobec nemalo male babatko lezat namiesto kocara.

rimmel
12. led 2010

pardon posl.veta v autosedacke by male babatko vobec nemalo lezat, autosedacka je do auta nie na vyvazanie, nici sa mu tym chrbica.

mys me leteli ked maly mal 5m a mali sme kocik, hluboky ale taky, ze sa to cele dalo zlozit do jedneho.
ale neviem, sak tam zavolaj a oni ti poradia 😉

rimmel
12. led 2010

teraz ked nad tym tak romyslam, videla som mamicku co mala male v autosedacke, bez kocika a takto sla do lietadla, no co sa stalo uz pred samotnym lietadlom neviem. 😕

mauska
12. led 2010

nemám vlastní zkušenost, vždy jsem viděla jen maminky s golfkama, ale tady něco píšou http://www.rodina.cz/clanek5778.htm

amallie
12. led 2010

já pracuju jako letuška, takže ti ode mě info snad pomůže 😉

přijedeš k kočárem až k letadlu, tam ho složíš, aby ho mohli naložit do carga a do kabiny si vezmeš jen mimino
v Praze ti pak zase u letadla kočár vyložej a jedeš 😉

Složit musí jít jako normální kočár, korba zůstane logicky celá a podvozek se sklopí, žádná věda, golfky nesmysl 😉

kirkee
autor
12. led 2010

amallie, moc moc diky, to je presne to, co jsem potrebovala vedet 🙂 Slo mi vylozene o ten termin "plne slozitelny kocar", co to znamena v pripade korby ci autosedacky. Diky!
mauska - presne tenhle clanek jsem cetla, nez jsem tema zakladala 😀 Odpoved na tuto konkretni otazku jsem v nem ale nenasla...
rimmel - ohledne te sedacky versus korba, to by bylo na dlouhou debatu, jasne, stokrat lepsi korba, ale co delat, kdyz dite v ni rve jak na lesy, kdezto v sedacce se spokojene rozhlizi kolem sebe a je v pohode... Kdyby nebyla sedacka, tak asi do te doby nez bude sedet vubec nevytahneme paty z domu ☹

rimmel
12. led 2010

no kirkee viem si to predstavit ale ja by som mojho aj tak nedala, radsej nech reve nez aby mal problem s chrticou...a nedalo sa tu korbu nejako vystliet niecim nech sa tam citi pohodlnejsie? aj zo stran? ale to uz je jedno teraz 😀

meleri
13. led 2010

Kirkee,
já měla hluboký kočárek, a pohoda, stačí říct že ho chceš mít až k letadlu, dají ti visačku a pak ho složí před odletem, pak ti ho zase vrátí..