Jak se přepravuje busem hluboká korba kočárku?

evrlein
18. dub 2013

Máte prosím někdo zkušenost s cestováním s miminem v hlubokém kočárku? Mám na myslu takový ten klasický letecký zájezd s cestovkou- odlet z Ruzyně, v cílové destinaci pak hromadný přesun busem do hotelu. Co se týče letadla záleží na konkrétní let. společnosti ( z Prahy je to stejně myslím skoro vždycky Travel Servis) - to si nějak zjistím, jestli mi vezmou korbu, ale jak se to pak dělá při té přepravě busem? Byl někdo s hlubokou korbou s cestovkou v zahraničí? A prosím nepište mi, že se mám zeptat v cestovce, zajímají mě konkrétní zkušenosti, v cestovce řeknou, že všechno jde a pak je to jinak... díky

veruska007
19. dub 2013

No, to může být v pohodě - anebo problém a dopředu Ti to asi nikdo nepoví. Nás z letiště do hotelu vezl super klimatizovaný bus, něco jak naše karosa, zavazadla se dala pod autobus, pohoda... zato na letiště pro nás přijel typický africký minibus (Tunisko), zavazadla se naházela na střechu (to bych se teda o korbičku bála), vevnitř byla jen sedadla, bylo jich méně než cestujících! a nebyl mezi nimi žádný prostor ani na příruční zavazadla, max. kabelku na klín. Osobně bych s hlubokým kočárkem nejela, koupila bych si nějaký šunt sporťák, kterého by mi nebylo líto, kdyby se s ním něco stalo.

ange_de_la_morte
19. dub 2013

Může to být iprawdu různé, některé společnosti dokonce wyžadují aby dítě co samo nesedí mělo autosedačku ( zkušenost kamarádky). Nejlepší je zawolat si přímo na cestowku která zájezd pořádá, říci jim že máte miminko,rádi by jste sebou měli i kočárek, jakým způsobem to bude probíhat, oni jako cestowka by wám to měli zajistit 😉 Newím jak staré máte dítě, ale pokud už je to možné asi bych taky wolila cestu staršího skladného sporťáku popřípadě golfky - ty jsou praktické i pro pohyb na letišti , když jsme letítali do Francice a zpět, brácha měl tehdy mezi 1-3 roky, ze začátku jsme měli golfky a bylo to super i když jsme třeba 4 hodiny čekali na přestup w Amsterdamu, nechali je wzít sebou ( složené) i přímo do letadla jako osobní zawazadlo ( je to ale wíc jak 10 let zpátky, takže se poměry mohly změnit)