Jak se připravit na druhé dítě?

krulinda
5. bře 2015

Ahojte děvčata jsem tu nově zaregistrovana a jedina otazka co se mi honí v hlavě je ..Takže mám doma 18ti měsíční holčičku a ted jsem v 5měsíci. máte to některá taky tak že když ste otěhotněli byly ste plné síly a a když už se tak rychle blíží zase porod a chystaní do porodnice chystaní oblečku a postylky přepadl vás taky takový strach že to nezvladnete??dceruška je hodna a hodně chápavá ale někdy je to pěkně dutá hlavička a nic sni nehne.vým že to zvlanu ale posledni dobou na to nějak moc myslím.navíc ted mě trápi strašné paleni žahy hodně mě boli zada u male sem to tak nepoznala a ted bohužel tak nějak trpím.měla ste to některá tak??děkuji.nevim jak to tu chodí na teto stránce ale děkuji za odpovědi

caboonek
5. bře 2015

Je tady fajn skupinka děti narozené brzy po sobě.

olgas
5. bře 2015

Ahoj, najdeš tady spoustu diskuzí typu jaký je nejlepší věkový rozdíl mezi sourozenci a tak, já mám děti od sebe 3,5 roku, což je víc než budeš mít ty. Ale nepochybuji o tom, že to zvládneš, zvládly to i jiné mámy, tak proč by jsi neměla. Já si myslím, že každý věkový rozdíl mezi sourozenci má nějaké + nebo -, a věkový rozdíl 2 roky co budeš mít ty si myslím, že je hodně častý. Najdete si svůj režim podle svých potřeb a bude to všechno o.k. co se týče pálení žáhy, tak je to celkem častý jev /měla jsem to v prvním těhu/, bolení zad k tomu patří taky, takže si myslím, že se nemáš čím znepokojovat., všechno zvládneš!!!

krixi
6. bře 2015

ahoj, já mám doma taky 18 měsíčního kluka a teď čekáme za 7 týdnů druhého... babičky i celá rodina cca 100 km od nás, manžel někdy musí na služební cesty... rozhodně to zvládnu, protože musím a ty určitě taky 😉 Tak si užij poslední měsíce klidu :D

granda
6. bře 2015

ahojky,, mam holky presně na týden na dva roky od sebe.. do vánoc to byl fičák.. zvládnout kojení, vánoce, ale tedka je pohoda a klídek.... dáváme i výlety vlakem a busem... prostě si to užívám a těším se, že je budu mít 4 roky jen pro sebe a obě.. a užiju si je nejvíc jak to půjde.... dáš to,,, ale manžel musí pomoc aspoň prví dva měsíce, než přejde 6 neděl a budeš kojit a nebo um a zajedeš si svůj rytmus..... sama toho zvládnu hodně. uvařit, uklidit, výlet... ale když je doma muž, tak mi tělo zleniví ale taky to má své plus a mínus....

miruskapivonka
23. bře 2015

Ahojky, plně tě chápu, také mě takové myšlenky napadaly, jak to budu zvládat, mám děti také 22 měsíců po sobě a neboj, zvládneš. Ze začátku bude mimčo jen spinkat, tak budeš mít dost času se přizpůsobit novému režimu;) ale bylo by fajn, kdyby ti někdo pomohl vařit atd., já mám štěstí, že mám maminku vedle v ulici a manžel má flexibilní práci, takže mám asi trochu jiný pohled než maminky, které nemají žádnou pomoc, ale hlavně se nenervuj a těhotenství si užívej. Držím palce, ať je to co nejvíc v pohodě a rychle se zaběhneš 🙂