Jak se sebezdokonalovat na mateřské

kackacka1
3. únor 2019
Milé maminky, máte nějaké tipy nebo zkušenosti jak se sebezdokonalovat s miminkem? Na mateřskou jsem se vždycky těšila, ale teď mám občas pocit, že mi ten čas jen proklouzává mezi prsty. Myslim, především tu dobu kdy se nevěnuji miminku, protože mě nepotřebuje, jinak si to s mimčem užívám.☺ Ráda bych ale dobu, kdy spí nějak využila. Momentálně hodně čtu a dívám se na filmy a dokumenty, především u kojení (kojím někdy i hodinu v kuse). Uvažovala jsem nad zdokonalenim angličtiny, ale nevím, jak to skloubit s miminkem. Máte prosím nějaké tipy na činnosti, knížky, online kurzy nebo treba aplikace, cokoliv, čím se člověk naučí neco nového. ☺
sudylichozrout
3. únor 2019
@kackacka1 je otazka, co te bavi a cim se zivis. Muzes bud prohlubovat profesni znalosti, nebo se treba naucit programovat. Pripadne se naucit nejaky jazyk (klidne zlepsit AJ), naucit se sit, plest, poradne varit (ja to porad treba jeste neumim) 🙂 Muzes zacit malovat, chodit na kurzy interieroveho designu, udelat si kurz kosmeticky... Je toho hodne 🙂
Online kurzu je hromada, urcite treba s tim programovanim se da zacit online. Dobre jsou take jazykove ucebnice LEDA.
svetlanalana
3. únor 2019
duolingo je super na zdokonalování angličtiny na mateřské. Mluvím z osobní zkušenosti
jbzirafa
3. únor 2019
Já jsem začala studovat, ale to až v době, kdy jsem mohla odjet sama na cely den (odpadlo denní kojení ) do te doby výše zmiňované ruční práce, vaření je dobrý napad. Dekorace na dveře, vyrábění z papíru, přání apod . Tvoření pro děti mne bavilo. Jinak sebezdokonalovani ve formě tréninku sebeovládání a trpělivosti je pro mě samotna mateřská .
miba10
4. únor 2019
Já si na začátku ledna dodělal kurz z účetnictví. Teď už jen čekám na papír 😁 ještě mám vyhlidnuty jeden kurz, ale ten nevím jestli ještě stihnu dokončit před druhým porodem. Jinak se učím šít na stroji. Jde do pomalu a delamto jako samouk, ale trenuju, zkouším a šiju.
Mám dojem že na tu Aj jsou i online kurzy, ale to si nejsem úplně jistá.
neomenia
4. únor 2019
Ja na minule materske zacala se spanelstinou a delam ji dodnes. Ted me ceka druha materska a krom SJ planuju jeste soukrome AJ zlepsit.
bayt
4. únor 2019
@kackacka1 No, většinou se nesnažím o sebezdokonalení, ale o to, aby ta degradace mýho těla a mozku nebyla tak rychlá 😃 Co by šlo asi snadno, tak literatura, nějaký online kurz, zlepšení v angličtině, cvičení (někde to jde i s dětmi).
cervenejablko
6. únor 2019
Můžeš si udělat nějaký online IT kurz. Dělala jsem si placený na MS Excel, ale existuje spousta neplacených, třeba na Google garáž: https://learndigital.withgoogle.com/digitalniga... a nebo první online kurz od Czechitas na tvoření webu: https://www.czechitas.cz/cs/co-delame/chci-se-u... stránka je rozcestník, je tam nabídka dalších online kurzů.
barbora_rozek
6. únor 2019
připojuju se k dotazu, máte nějaký tip na zábavné samostudium angličtiny v domácích podmínkách? Nemáme k dispozici hlídání...
bayt
6. únor 2019
@barbora_rozek Upřímně - koukat na TV v angličtině. Nejzábavnější 😃
kexina
6. únor 2019
@barbora_rozek dívat se na filmy v originále, ideálně bez titulků. Super je i EnglishMe. Ani Duolingo není špatné, ale spíše pro začátečníky, jinak je to nuda.
cizinkaa
6. únor 2019
Ja studuju. Abych se do prace pak mohla vratit s titulem 🙂 a krom toho pracuju. Nasla jsem si brigadu, home office v uplne jinem oboru. Takze v tomhle ohledu se snazim rozsirit si zaber.
binki
6. únor 2019
Já už absolvovala šest kurzů přes Coursera.org, v angličtině. Je to ideální spojení příjemného s užitečným. Pak jsem šla na kurz fotografování pro matky s dětmi (dva běhy), teď zkoumám možnosti na naucmese.cz. S dvěma to už jde pomaleji. S prvním jsem dodělala magistra. A jinak souhlas s holkama, koukat přes itunes na filmy v angličtině dělá rozdíl.
martinau5
6. únor 2019
Můžu se přidat s dotazem? Nevíte jak je to s možnosti udělat si přes úřad práce rekvalifikační kurz při rodičovské dovolené? Chtěla bych si také rozšířit obzory a znalosti a pohrávám si s myšlenkou udělat si kurz na daňovou účetní.
maraniska
6. únor 2019
@miba10 Prosim pekne, poslala bys mi odkaz na ten kurz ucetnictvi? Dekuji
miba10
6. únor 2019
@maraniska ten už proběhl a už nebude. Byl to projekt z evropské unie. Informoval mě o tom zaměstnavatel. Navíc všechny kurzy co byly a ještě dobihaji jsou v Mladé Boleslavi
miba10
6. únor 2019
@maraniska a jmenovalo se to Zpátky do práce
maraniska
6. únor 2019
@miba10 aha, skoda. Ja myslela, ze to byl on-line kurz. Dekuji za odpoved. 😉
niki_nka
6. únor 2019
@kackacka1 Ahoj. Zábavná forma na učení AJ je pro me platforma kurzu na www.onlinejazyky.cz, doplněna o Landigo a helpforenglish (zdarma) 😉 At se daří!
miba10
6. únor 2019
@maraniska ne ne. Tam se docházelo. Bylo to 10 dní rozložený h do cca 3 měsíců. Zaverecky jsme skládali v lednu.
domca89
6. únor 2019
Já teda při mateřské zůstala v práci, vždy na noční, když děti spali a byl doma jako dozor tatínek, který pracoval přes den. A když odešel do zahraničí pracovat, nemohla jsem do práce, protože jsem byla těhotná a moje zaměstnání není pro těhotné vhodné ze zdravotního hlediska. Navíc s dětmi jsem se už k práci ani vrátit nemohl, takže jsem si udělala kurz, zdokonalila znalosti v oboru a popolezla o příčku výš. Teď pokud budu chtít výš budu si muset dodělat vejšku a na to další kurz, abych se mohla posunout zase dál.
jednamamapodcast
6. únor 2019
ked sa mi narodilo dieta, chcela som sa vo volnych chvilach naucit pisat 10 prstami na klavesnici... no bohuzial, nejako ten volny cas neprichadza... Aby som si udrzala cerstvu mysel, pocuvam podcasty - zabavne aj vzdelavacie. Vrelo odporucam - pocuvat mozes pri kojeni, kocikovani, domacich pracach a pod.
kackaahonzik
6. únor 2019
@kackacka1 ahoj. Já se rozhodla učit se na zbrojní průkaz 🔫🔫🔫
matkakatka93
7. únor 2019
@martinau5 rekfalifikační kurzy přes úřad práce nejsou pro matky na MD, pokud vím. Platí je uchazečům o zaměstnaní, kteří víc jak 1 rok nemohou zaměstnání najít. Kurz musí být v oboru, v jakém chybí zaměstnanci a uchazeč by se pak měl někde uplatnit a nezůstat nezaměstnaný. Jinak může úřad požadovat vrácení peněz.
Možná už je to trochu jinak, určitě to budou mít někde na webu
martinau5
7. únor 2019
@matkakatka93 Něco jsem našla, ale informace byly staršího data. Jak budu doma, tak se zajdu poptat na ÚP osobně. Jen jsem tady vyzvídala, jestli nemá někdo aktuální zkušenosti.
bayt
7. únor 2019
Kdybych mohla, udělala bych si kurz potápění.

Sem začni psát odpověď...

Odešli