Jak se sterilizují dudlíky?

hami84
6. čer 2013

Nějak mi není jasné, jak mám sterilizovat dudlíky. Vím, že na lahvičky existují sterilizátory do mikrovlnky nebo elektrické. Dají se do nich dát i dudlíky nebo se sterilizují nějak zvlášť?

scvrcek
6. čer 2013

já je normálně házím do kastrolu s vodou...pět minut povařit. Ale určitě na to jsou i ty sterilizátory, dneska je přístroj snad na všechno 😀

adelkav
6. čer 2013

Já sterilizovala dudlíky společně s lahvičkama v el. sterilizátoru, pokud toho bylo málo, tak jsem sterilizovala v tom do mikrovlnky.

pppxx
6. čer 2013

Ja dudliky sterilizovala ve varici vode nebo v tabletach Milton.
Sterilizator jsem neporizovala

pajmou
6. čer 2013

Do sterilizatoru na 2min do mikrovlnky jako lahvičky.

littlejane
6. čer 2013

dokud jsme neměli sterilizátor, dávala jsem klasicky do hrnce s vodou a 5 min povařit, ted máme elektrický sterilizátor, tak je tam vždycky mrsknu spolu s lahvičkama 🙂

kikimaruska
6. čer 2013

Mám po prvním synovi parní sterilizátor a u babičky jsme dostali menší do mikrovlnky...sterilizuju 1x denně večer s lahvičkama.

ivuska027
6. čer 2013

Neviem, ake flase ides pouzivat, ale teda moja skusenost je s MAM a Avent a tie su samosterilizacne. Navod je prilozeny. Sterilizator ti nie je treba. MAM cumle sa predavaju v samosterilizacnych krabickach do mikrovlnky, takze taktiez nepotrebujes extra sterilizator 😉 Staci si len dobre vybrat a mas sterilizaciu vychytanu bez hrncov s vodou za 3 min v mikrovlnke 😉

coxa
6. čer 2013

Já jsem sterilizátor neměla, já jsem je jen 5 minut vyvařila ve vodě a to bylo vše. A ještě ne nějak často a pravidelně. 😅

aneta0707
6. čer 2013

@ivuska027 hi, navody nectu, ale chces mi ric, ze ta krabicka, kretou mi dneska starsi rozslapala byla sterilizator? to by me nenapadlo 🙂ja to pouzivala, aby byl dudlik na cestach cistej 🙂 diky za tip 😉

renisco
6. čer 2013

napustím varnou konvici a nahážu tam cumle a zapnu. to samé jsem dělala s lahvičkama (záleží na velikosti varné konvice). a když jsem se zapomněla, zalila jsem si tím i kafe 😀

evcounek
7. čer 2013

no my máme ohřívačku (mlíčka, příkrmů) a sterilizátor v jednom (Luky zásadně odmítal kojení), ale na dudlíky jsem ho moc nepoužívala. to už muselo být, že jsem koupila nový nebo malýmu upadl na zem do bláta nebo pod sedačku kde je plno prachu. Většinou jsem ho jen opláchla vodou nebo olízla když jsem byly venku (to se sice nemá, ale když není zbytí a mimi pláče tak jde všechno)
nebo jak holky píšou kastrol s vodu a nechat +- 5min vařit.

veruska007
7. čer 2013

Sterilizátor mi přijde zbytečný. Hrnec s vodou, vařit 5 min. Vytáhnout, položit na čistou, vyžehlenou utěrku nebo plenku, překrýt. Sterilizace "je funční" jen po krátký čas! Oficiálně se udávají snad jen 2h! Ale jinak jsem to u dětí nehrotila, po šestinedělí jsem už nesterilizovala určitě.

mafeska
7. čer 2013

sterilizátor nevedu, dá se bez toho obejít. vyvářela jsem v hrnci s vodou společně s lahvema. Lahve a dudáky jsem vyvářela do půl roku věku.

anushka111
7. čer 2013

Já jsem taky sterilizovala v hrnci s vařící vodou, jen si dej pozor, jak dlouho se můžou ty dudly sterilizovat. Mělo být to být tak těch 5 minut, ale u některých je napsáno, že se nesmí sterilizovat víc jak 1-3 minuty. Já jsem se na to tehdy vyprdla, ale malá ho potom rozkousla jak malinu a to se ho ani nesnažila rozkousnout jen hodně dumlala 😀

larina1234
12. čer 2013

Já ted´ sterilizuji v parním AVENT 3 v 1, a nemůžu si ho vynachválit, je tichý, a vejde se tam toho hodně. Mám srovnání jak s hrncem, kde vám to překáží na lince, a i se sterilizátorem do mikrovlnné trouby(moc se tam toho nevejde,když nemáte čas pořád mýt lahvičky). A co je fajn, že se dá zmenšit právě na to rychle vysterilizování třeba jen upadlích dudlíků, či jedné lahvičky. 😀

soleilll
12. čer 2013

Do sterilizátoru můžeš dát k lahvičkám i dudlíky. Já už jen vše vymývám horkou vodou a jarem, nějak si imunitu musí vybudovat. 🙂

madormi
12. čer 2013

dudlíky sterilizuji ve sterilizátoru v mikrovlnce společně s lahvičkama