Jak se uspává miminko? Co všechno pro usnutí děláte?

hankaviki
7. led 2019
Co pro usnutí děláte?
olga_
7. led 2019
Dám prso, společné spaní, jedno dvojče potřebuje někdy pochovat na rukou, zklidní se, pak dám prso a spíme. Kdybych přenášela do postýlky, nevyspím se asi nikdy.
lenickakl
8. led 2019
usínal u prsa nebo když jsem si ho položila na břicho
petraszi
8. led 2019
Ja nakojim, polozom do postylky, dam dudlik a parkrat mu jemne hladim oblast mezi ocima u korene nosu... A pak zacnu tou postylkou jezdit sem a tam a vydrzi spat dlouho 🙂
terka2018
8. led 2019
Na vecer davam do postylky po jidle, dam dudlicek a za par minut spi. Pres den na skakacim balone/kocarku.
kittyy17
8. led 2019
První kluk usnul jedině po flasce mlíka nebo jsem ho uchovala, nebo ještě v kočárku. Nic jiného na něj nefungovalo. Od osmi měsíců usíná sám, zpívá si u usínání.
Druhý kluk usnul sám pod hrazdičkou, v noci jsem chovala, chtěl být zabalený do fleecove deky a jemně tou dekou hladit po tváři, a držet za ruku a hladit po dlani.
Ani jeden nespal se mnou, když jsem to zkoušela, chtěli oba mazlit a lezli po mně, a bylo po spaní, dokonale probuzení...
dvojka
8. led 2019
@kittyy17 to máš ale tři ruce, ne 😃 ?
lida9
8. led 2019
jak chces a jak ti bude vyhovovat😃 nekdo u prsa, nekdo ve stejne posteli... ja dala do postylky, pohladila, pustila treba bily sum, usinacka a prcek spal🙂 a ja se mohla venovat manzelovi ci domacnosti...
kittyy17
8. led 2019
@dvojka i čtyři 😁 naučila jsem se ho šidit, zabalila jsem mu do deky i ruce a jemně ho hladila tou dekou. Pak jsem pořídila zajíčka usinacka ze stejného materiálu, dala mu ho přes obličej. A potom koupila další dva, abych je mohla střídavě prát😉
Teď ve dvou letech mu dám dudlík, tři zajíce, položím do postele a odcházím...
kittyy17
8. led 2019
Teď jsem si vzpomněla, starší syn měl období, kdy spal pouze v mém županu zabalený. Jsem se neodvážila ho vyprat...
Taky jsem je oba sidila, že jsem jim strčila pod nos svoje pyžamo 😉
kajulk09
8. led 2019
Syn to má jak kdy,někdy usne u jídla,jindy sám v postýlce,ale nejčastěji ho musíme chovat v zavinovačce,nebo skakat na balonu.
ange_de_la_morte
8. led 2019
měnilo se to s věkem ale obecně když syn nechtěl usínat tak buď prso a společné spaní nebo šátek ... dokud byl hodně malé miminko tak ještě zavinovačka - když byl bez ni tak se při usínání vždy probudil jak rozmáchl ručky
mourovatakocka
8. led 2019
Dcera třináct měsíců, polousíná u prsa, manžel pak přenese k nám do postele, chvilku s ní poleží a většinou v pohodě usne.
ariadna12
8. led 2019
Napojit, tulit nebo nosit, bily sum (zvuk oceanu) a za chvili nas prcek odpadnul. Hodne pomohlo nositko a ten bily sum.
irena1111
8. led 2019
@hankaviki po krmení jsem dala dudlík, položila do postýlky, párkrát pohladila po vlasech a odešla jsem. Děti usínaly samy
talinka1990
8. led 2019
Dcera usíná sama se svým kralickem mým tričkem a zvuku ukolebavky.
penelopaw
Moderátor
8. led 2019
U prvního dítěte jsme zásadně uspávali kojením, v podstatě nic jiného nebylo třeba (zpívání, čtení, houpání, nošení...). Na holčičku už nebylo moc času, takže po kojení se umytá a čistě přebalená dala do postýlky... a usnula nakonec sama. Teď, pokud už některé z dětí neusnulo dříve a my nepřicházíme do ložnice po něm, si třeba před spaním čteme pohádku, pak se zhasne, holčička spí v postýlce, syn se přitulí a takto usínáme.

Sem začni psát odpověď...

Odešli