Jak se Vám líbí jméno Bibiana?

karolinafm
25. pro 2013

Moc všechny přítomné zdravím 🙂 Zamilovala jsem si holčičí jméno Bibiana a prostě z něj nehodlám ustoupit, i když mi ho většina rodiny haní...mě to moc mrzí, jelikož jsem se do jména zamilovala a přijde mi naprosto úžasné. Kalendář se jmény jsem projížděla 5x tam i zpět a nic jiného mě prostě neuchvátilo. Zajímá mě, jestli si myslíte, že je jméno Bibiana tak hrozné? Argument, že se jí budou ve škole děti smát mi přijde směšný. Já se jmenuji Karolína a taky se mi děti smály. nejvíc mě teda dostal přítel mamky, který mi řekl že Bibi je jméno pro psa :(

nebetka
25. pro 2013

Jméno Bibiana se mi moc libí a ani trošku mi nepřipadá hrozný. Dá se najít všechno na všem.. Já se jmenuji stejně jako ty a nikdo se mi nikdy, kvůli jménu, nesmál.

kimby
25. pro 2013

Bibiana se líbí i mě a prostě Bibi je krásné, originální.....a mohu ujistit z vlastní zkušenosti, že když jsme před lety přišli s tím, že naše dcera se bude jmenovat Sára, viděli jsme jen vytřeštěné obličeje, pak řeči typu, že je to psí jméno, že proč to není třeba Barbora apod......a manžel řekl prostě proto, že takto to chceme my a byl klid, už to do porodu nikdo nekomentoval a jen si (těžko) zvykali a připravovali a po narození malé? 🙂 Nikdo už nikdy jméno neřešil a Sárinka je miláček celé rodiny 🙂 Takže pokud se shodnete s manželem/přítelem na jménu, není co řešit a zbytek si zvykne, není důvod se jménu smát (nevidím jediný důvod)

jpetraa
25. pro 2013

proč ne...Bibiana je zajímavý, vím jen o jedné, takže to ani nebude omýlaný jméno.mně se líbí Berenika a taky jsem nenala moc pochopení..nakonec budeme mít Karolínu, jméno teď dost častý,ale líbí se nám,tak co..

maryhr
25. pro 2013

No, u nás ve třídě se smáli i Barboře, děcka jsou v tom fakt dost krutý.
Jinak, Bibi je moc pěkné, ale ona se bude jmenovat Bibiana a taky se tak bude pořád představovat - jmenuji se Bibiana ...... Všude bude muset říkat, jak se to píše a pokud bude mít dlouhé příjmení, moc ráda asi nebude.
A ve škole na ni bude učitelka volat - Bibiano, k tabuli.

klaire22
25. pro 2013

náhodou je to zajímavé jméno.....co se týče dětí - ty dokáží být zlé a zhaní každé jméno, když budou chtít. Na to bych se neohlížela.
Bibianu má tuším i Bára Nesvadbová 🙂 Bibi zní moc hezky 🙂

barakara
25. pro 2013

Nemyslim si, ze to jmeno je hrozne. Mne se to jmeno libi, samozrejme jeste zalezi na prijmeni. Ptat se lidi na nazor na jmeno pro tve dite, je ale, strasne nevdecna zalezitost. Je to jen a jen tvoje volba....a ja bych si teda do toho nenechala kecat 🙂

lucieandrlova
25. pro 2013

Já myslím, že to je každého věc, jaké jméno dá dítěti. Hlavně, že se shodnou partneři... Na ostatní se vykašlete! Bibi je hezké a bude se jí to hezky říkat. Dcera je Katka (Kačenka) a říká si Káká. 🙂 a taky nám říkali, proč dáváme Katka a ne Kateřina, že nebude mít ani svátek. A mně se děti smály i kvůli úplně obyčejnému jménu Lucie: Lucie, noci upije a dne nepřidá, protože je lakomá..., ztratila Lucinka bačkůrku..., Lucie, postrach čehokoliv... A za příjmení se mi smály ještě v dospělosti...
Mně se zase strašně líbilo ze seriálu Žiži (Justýna), ale manžel si strašně přál Kačenku. 🙂
Tak klidně dejte Bibiana.

1velrybka
26. pro 2013

Já se přiznám, že jméno Bibiana se mi opravdu vůůůbec nelíbí. A s tím psem, jak jsi psala - naše prababička měla Bibáčka, říkali jsme mu buď teda Bibáčku nebo Bíbo🙂 Ale myslím, že je tohle úúúplně jedno. Je to na vás, jaké dáte jméno, pokud se ti tak hrozně moc líbí a souhlasí s tím i manžel, tak ho dejte. Já se taky tak nějak podobně rozhoduju. Chtěla bych Marii (moje i manželova babička je Marie), ale právě části rodině - oběma babičkám Mariím a mé mamce - se to vůbec nelíbí a snaží se mi to vymluvit. Je fakt, že teď už trochu přestaly, protože vidí, že s tím asi nic nezmůžou. Já jsem se snažila v okolí tak nějak zjistit, jestli opravdu lidi berou jméno Marie jako tak hrozné a jestli by dítě bylo kvůli jménu svým způsobem chudák - naštěstí v okolí byly velmi pozitivní reakce - oproti jménu "v záloze", které se mi taky moc líbí - Berenika. Na to byly poměrně pozitivní ohlasy, když jsem se ptala v diskuzi tady na MK, ale v okolí a rodině teda vůbec. A manželovi se taky Berenika nelíbí, Marie naštěstí ano. Prostě každá máme jiný vkus, ty bys možná zase řekla, že bys v životě nedala jméno Marie 🙂

jasekd
26. pro 2013

Mne se to jmeno nelibi. Na druhou stranu mi pripada jako dobry kompromis mezi jmenem uplne obycejnym na strane jedne a jmenem u nas az moc exotickym nebo se nehodicim k ceskym prijmenim (myslim ty ruzne Jessicy, Jennifer, Charlotte, Elisabeth). Je mi 33 a na ZS do vedlejsi tridy chodila Bibiana. Mela normalni ceske prijmeni, neco jako Buresova. Nepamatuju se, ze bysme se ji smali. Jiste se nekdo nasel, ale jak pise uz nade mnou Lucieandrlova, i mne se smali kvuli Lucii, a prislo mi to kvuli tomu jako hrozne jmeno, chtela jsem jine 😅 Je fakt, ze kdyby se holka jmenovala Jana, ze si ji nepamatuju, protoze jsme nebyly kamaradky, ale pamatuju si ji v dobrem jako tu, co mela zajimave jmeno 🙂
Dulezita je shoda s partnerem, neprosazovat to svoje vylozene za kazdou cenu. Ja si vic prosadila Martina, manzel pak vic chtel Vendulu, ale oboje se libilo nam obema. Ja mela pro holcicku vybranou Zuzanu, uplne obycejne jmeno, a to jsem koukala, co to vyvolalo emoci 😅 Stejne tak Vendula. Martin prosel kupodivu u vsech.

uztotakbude
26. pro 2013

Bibiana se mi opravdu nelíbí. A to ani trošku. Bohužel mi to také připadá jako jméno pro psa. Bibi, ke mně. Nemůžu za to. Ovšem pravdou je, že je to tvoje dítě a nikdo by ti do toho neměl kecat. Vybrat jméno musíš sama. S ohledem na sebe i na dítě. Takže přeji šťastnou volbu, i kdyby byla taková, že se třeba mně nebo rodině nebude líbit. Hlavně aby se líbila tobě a tvému dítěti.

kytkakvete
26. pro 2013

Hlavní je, když se hodí k příjmení. Jméno je to pěkné, že se někomu nelíbí to je normální, každý máme svůj názor na to bych vůbec nehleděla. A nehleděla bych ani na rodinu jejich dítě to není. V záplavě Nicholasů, Samuelů, Lilianek apod. jmen jako Noemi a Mia bych vůbec neřešila jestli se děti budou smát, to je opravdu scestné, no a že někdo řekne že je to jméno pro psa mi přijde přinejmenším netaktní 😉 .

baraka1
26. pro 2013

Myslím, že děti dokáží najít něco k smíchu na každém jméně na to bych se neohlížela vůbec. Z tohoto hlediska je výhodné dát snad jen nějaké opravdu oblíbené jméno, protože pravděpodobnost, že se budou smát pěti Natálkám ve třídě není velká, ale na to bych se vykašlala. Taky jsem si s Bramborou užila své a dnes jsem ráda, že nejsem Dana nebo Eva. Pokud se ti Bibiana líbí tak za tím stůj, myslím, že bude jednou spíš ráda, že nemá úplně tuctové jméno a zároveň to není nic inspirováno hloupým seriálem apod. A i s tím "psím" jménem bych si nedělala starosti, potkala jsem spoustu psích Bár a Danů a stejně to neznamená, že je to jméno pro psa.

danielno
26. pro 2013

Bibiana se mi také moc nelíbí, ale nemůže se každé jméno líbit všem :( My se s manželem na jméně pro holčičku asi neschodnem :( on chce hrozně Danielku po mně, ale já ani náhodou, nechci aby se moje dítě jmenovalo po mně :( no a líbí se mi Karolínka, Karin a s tím zas moc nesouhlasí manžel 🙂 takže vážně nevím 😝

bambulal1
26. pro 2013

Ahoj,
meno Bibiana je hezké ale nezáleží na tom jestli se líbí nám ale jestli ste se dohodli s partnerom.Deti se ve škole budu smát z kaýdého jména takže na toto by som nebrala ohlad.
Ja mám syna Sebastiána a taky sme riešili s rodnou meno kým sme nevedeli co to bude.Pro holku sem si vybrala Rebeka a tchíne ma taky presviedča i ted ked se nám malý narodil aby sme pro další dite vybrali jiné meno. Ale na to my kašleme.Fakt záleží jenom na tebe a tvojom partnerovi,rodina nebude vychovávat tvoje dite.Nebude k nemu v noci stávat a nebude ho pri chorobách opatrovat.
Drž se a prosaz si svoj názor.

hudala
27. pro 2013

Já bych si ho také nevybrala, takové jména se mi moc nelíbí. Ale co člověk to názor. Ale pokud se libí vám, tak proč ho dcerce nedat. My jsme se radili jen s manželem a všem ostatním jsme to pak jen oznámili a nazdar. Pokud bych měla ale brát v potaz a vybírala jméno kterému by se nikdo nesmál, asi by mi to trvalo dlouho. Děti jsou vynalézavé a když chtějí, najdou si cokoli, nebo to je už prostě dané třeba z filmu (Jirky sirka - Matěji, proč tě holky nechtějí). Takže tomuhle bych se opravdu jen zasmála a nebrala jako "námitku" proti tomu jménu. Prostě a jednoduše pokud se vám to s přítelem (manželem) líbí, tak je to v pořádku, je to jen a jen na vás 🙂

marlusa
27. pro 2013

Ahoj, já jednu Bibi znám už od dětství. Jméno se mi moc líbí. Myslím, že s ním neměla nikdy problém 🙂.

zuny
27. pro 2013

mně se líbí, že to jméno je neobvyklé a moc se nedává, já nemám ráda, když někdo dává jména teď hodně častá - Jakub, Jan, Matěj, Matyáš,Tadeáš, Tomáš....Sára, Sofie....My jsme s manželem vybírali jména a neřekli jsme je až do porodu, protože jsem věděla, že by se někdo našel, komu by se jméno nelíbilo. To je i teď, prostě dáme jméno, které se líbí nám a ostatní se s tím musí srovnat 😉

leena87
28. pro 2013

Bibianka se mi líbí🙂

sofiabibiana
16. říj 2015

My dali naší dceři jméno Bibiana ..každý nám říká ze jsme dali strašně krásné jméno.. a ve školce jí taky každý říká ze má nádherné jméno 🙂 ..a i v rodině jsou spokojeni 🙂 takže pro me jméno Bibiana je nádherné 🙂

banitram
16. říj 2015

Co člověk - to názor. Rozhodně je to vaše dítě a prostě vyberete jméno, které se bude líbit vám. Je pravda, že u dospělé ženy si oslovení Bibi moc představit nedovedu, ale dá se zkracovat i jako Bia, Biana nebo Ana .. ... není to zrovna tradiční jméno, ale není to ani extrém typu Pětiletka nebo Vinetou :D

jamia
16. říj 2015

Bibiana se mi líbí moc, je to jiná forma jména Blanka. Teď je to samá Elena, Claudie, Vanessa a Lilian, tak je to rozhodně neoposlouchané.

zuzana_j
6. pro 2015

Ahojky, hned na začátku říkám, že jsem nečetla ostatní příspěvky🙂 Bibiana je mooooc krásné jméno. Jmenuje se tak moje roční dcerka. Říkáme ji Bibi, Bibianko, Bibinko, syn ji říká Bibuško a když ho zlobí tak Bibuši. Hledali jsme jména pro dvojčata. Líbila se nám Liliana a k ní jsme hledali podobně znějící jméno - padla Bibiana. Jsem ráda, že jsme tato jména dali. A nikdo z okolí nic neříkal, právě naopak🙂

beibei
30. bře 2016

Tohle jméno je pro mě absolutně krásné. Jmenuji se Beáta a kamarádi mi občas Bibi řeknou.. Necitím se jako pes, ba naopak... Je to neobvyklé, ale zároveň ne přehnané. Když se jednou poštěstí mít holčičku bude to Bibi ;))

anetka_p
30. bře 2016

Bibiana je super jméno 🙂 měla jsem kamarádku ve škole a všchny holky se tak taky chtěly jmenovat :D Bibi mi přijde fakt hezké

hanickatoma
30. bře 2016

At se libi nebo ne, kazdopadne je nezapomenutelne 🙂 ja mela Bibianu porodni asistentku, fakt moc mila a pohodova zenska, na tohle jmeno si vzpomenu vzdycky, a s bonusem prijemneho zazitku 🙂

verunnies
15. dub 2016

Líbí se mi strašně mooooc 🙂 Máme 20.měsíční holčičku Anabel a když se povede druhé a bude to holčička dáme jí jméno Bibiana, k Anabel se hodí a dá se jí říkat: Bibiana, Bibianka, Bibi, Biba, Bibuška 😉

mikiw
5. led 2018

Zdravím, reaguji na diskuzi sice po letech, ale zajímá mě to. Co jméno dali jste Bibiana? My čekáme za měsíc holčičku a manžel si jméno Bibiana ,,Bibi" prostě zamiloval, celé těhotenství jinak neřekne, já s tím souhlasím a líbí se mi taky. Jen ohlasy rodiny nejsou hezké a snaží se nám to zprotivil a neví jak. (rozbor jména podle horoskopu, karmy atd.) Mrzí mě to a snažím se byt milá, ale někdy už mě to štve. Já si taky obstála kluka Kristiána a teď si neumím představit, že by se jmenoval jinak prostě mu to sedí. Jsem názoru neříkat, než se to narodí všichni si zvyknou. Jen manžel byl tak nadšený, že to hned všude řekl. Jaké máte zkušenosti po letech. Díky