Jak se vám nosilo v šátku druhé miminko?

millyh
7. únor 2013

Ahoj maminky 🙂
vzhledem k tomu, že jsme první mimi nosili, páč kočárek byl pro něj něco nepřijatelného, se připravuji na variantu, že budeme opět nosit.
Chci se vás proto zeptat jaké zkušenosti máte s nošením druhého miminka, když jste byly s tím starším třeba na písku nebo na hřišti či někde v přírodě nebo nakupovat. Vozily jste toho prvního třeba v golfkách a druháska v šátku - manduce? Jak se vám pohybovalo? Na co se připravit? Vznikly nějaké nečekané situace, které se hůře řešily?
Děkuji za odpovědi 🙂 a přeji hezký zbytek týdne 🙂

madlisek
7. únor 2013

Ahoj 🙂 Mam cerstvou zkusenost, druhatku je mesic, starsi dcerce je rok a pul a byla hlavne nosena. Ted chodim ven s malou v satku a s velkou v kocaru. Mala je v kolibce pod svetrem a bundou a vetsinou spi, ale hur se mi ohyba treba na pisku, kdyz chci velke pomoct s babovkama 🙂 Taky kdyz jsme venku s kocarem a velka z nej chce na ulici ven, tak si na to zatim netroufam, pripadam si, ze s tim balikem na hrudi jsem nemotorna a mam zpomaleny reakce. A pitomy bylo, kdyz se mi mala v satku vzbudila a rvala a nebyla k utiseni, venku mraz, takze jsem ji nemhla jen tak vyndat... 😒 To ale ty v kvetnu nebudes muset resit, mrznout snad nebude 🙂 Samotnou by me zajimalo, jak to lidem funguje, snad jeste nekdo napise 🙂

ja.na81
7. únor 2013

Mam rozdil mezi detmi dva roky.
Kdyz se druha narodila a zacla jsem ji nosit, tak prvni delal sceny a chtel nosit taky 😀 Jinak ja porad tak nejak neumim rict, jaka kombinace je lepsi. Kdyz je mimi v kocarku, lepe se ke starsimu ohnu, muzu s nim lepe behat a blbnout po hristi.... Ale zas ja nerada vezu kocar jednou rukou (proste je mi to tezky, hlavne do kopecku), takze zas nemuzu porad drzet maleho za ruku - coz on ma nekdy dny, kdy se chce jen drzet...
Kdyz je mimi v satku/nositku muzu za malym lepe bezet, kdyz on jede na odrazedle, nemusim davat pozor na cestu, aby bylo misto pro kocar. Na cestu busem je to taky lepsi - mimi v satku, starsi za ruku (nesnasim jezdit busem s kocarem).
Chce to cvik... s miminem v satku se starsi celkem blbe posazuje do nakupniho voziku a zavazujou se mu boty, ale i to se casem vypiluje 😀

veruska007
8. únor 2013

Ahoj, já měla kočárek i šátek a babyvak. První se nosil sem tam. Druhý minimálně půl roku denodenně. Odmítal ležet, prvního půl roku jsem ho měla permanentně v babyvaku, šátku nebo náručí. Starší chlapeček měl přes 2 roky a říkal, že je to lepší, protože ho můžu držet. Cestování MHD takhle bylo v pohodě, doprovázení do MŠ také, procházky s odrážedlem - pohodička.

Jo, nejhorší situace byly, když mi sem tam někdo nadával, jak své dítě týrám, že dítě patří do kočárku, co jsem to za matku atd.

Jo, a druhá nejhorší situace: když se mi prcek poblib v šátku do výstřihu a já s dětmi vyrazila na celodenní výlet 😝