Jak se začínaly hýbat a přetáčet vaše děti?

kamhajek
28. únor 2007

ahoj, tak ten náš prcek se už začíná přetáček na bok a chtěl by se otočit až na bříško, ale v tom mu překáží ručička. Jak se začínali hýbat vaši prckové?

jadviga
23. únor 2009

Mojí kamošce se malej neotáčel vůbec, v 7 m. seděl, nelezl jen se tak divně "šoupal" po zadku a ještě pozpátku 😲 .No a teďka je mu něco maličko přes rok a běhá.
Takže všichni nakonec chodí i když něco přeskočí.
Naše malá se taky ještě neotáčí a jsem z toho maličko nervozní 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jeliska
23. únor 2009

ahojte 1980 mat no tak nasa bude mat v stredu 8 mesiacov ale na brusko sa pretocila iba raZ A asi to bolo aj na posledy a ked ju davam na brusko tak sa okamzite prevrati na chrbat ale naspat ani za svet.Ona proste nema rada polohu na brusku tak sa mozem snazit ako chcem ale nic a to som s nou aj cvicila motivovala a nic .Teraz uz sama sedi tak si myslim ze sme pretacani preskocili .No v stredu ideme dr tak som zvedava co nam povie 😅

fiallinka
23. únor 2009

jadviga: máme je skoro stejně staré, buďme nervózní spolu 🙂

samik2008
23. únor 2009

ahojky holky...tak náš malej se začal snažit přetáčet minulý týden,pořád mu ale zavazela ručička,ale dnes se přetočil už krásně,ručičku vytáhl a to zopakoval několikrát

fiallinka
24. únor 2009

samik: výborně 🙂

scharfinka
25. únor 2009

jeje holky, jak to tak ctu, tak mate dost sikovne prcky, jeste ze jsem na tuhle diskuzi nenatrefila driv, prot. bych mela mindrak, nas maly se totiz zacal otacet az v 6,5 mesicich...do te doby ani tuk, lezel jak placka, lenoch jeden🙂 zato ted uz se plazi a ja driv nevim, kam skocit.... 😠

mikulka
25. únor 2009

scharfinko, a muselo jste nějak cvičit, nebo to bylo v normě? Nám se malý točí na bok zřídka, jen když ho něco hooodně zaujme. Když mu pomohu, dotočí se na bříško, ale jen s pomocí. Jinak na tom boku je párkrát do týdne, tak nevím...

scharfinka
25. únor 2009

mikulko:ty mas jeste moc malinky miminko....nam na to mudra nerikala vubec nic a kdyz jsme byli na 6. mes. prohlidce, jen se ptala, jestli se vali z boku na bok a to on jo, tak byla spokojena a nemuseli jsme cvicit nic a nikde nas ani neposlala....a do prukazky napsala vyvoj primereny veku...a to nase mudra je velice pecliva, nikdy me neodbyla ani s nejakou prkotinou, co se mi na malem nezdala, radsi vzdycky vsecko kontrolovala.

kar.la
25. únor 2009

Holky, my chodili na rehábky a dle tabulek je to takhle:
4,5 měsíců - dítě se otáčí na bok
6 měsíců - dítě se otočí na bříško
😉

kar.la
25. únor 2009

Samozřejmě toto jsou hraniční termíny, některé děti to zvládají dřív.
Adélka se na bříško otočila až v těch 6ti měsících...

fiallinka
26. únor 2009

no tak Juráš asi vytušil, že ho na internetu pomlouvám 🙂 a včera a předevčírem se na ten bok lehce začal točit. Sice to nebylo dokonalé, nemůže tam pořád dotočit hlavu, ale snaha tu je 🙂

lessi
26. únor 2009

Ahoj holky, tak můj Lukášek je pěknej lenoch. Zatím se nám vůbec nepřetočí. Snažím se mu dávat hračky na stranu, to nám poradila dr. Tak jsem zvědavá, kdy to zvládne. 🙂

fiallinka
27. únor 2009

lessi: Juráš se začíná den ode dne zlepšovat, ale veškeré pohyby dělá jen když je vybalený z plenky, zkoušela jsi to? Je tak mnohem pohyblivější a má lepší náladu...

marky29
27. únor 2009

Ahojky,asi je to jak u kterýho mimča,syn se přetáčel ve 4 měsících byl hodně hyperaktivní a to mu vlastně vydrželo dodnes,dcera se zato sama začla přetáčet až nyní v 6,5 měsících i když na bok se přetáčela asi od 4 měsíce ,ale na bříško a zpátky jí to jde až teď. 😀

gimik
27. únor 2009

Ahojky holky, moje malá se ještě taky vůbec neotáčí a je jí 5 a půl měsíce, tak čekáme, kdy se trošku rosšoupne.

lessi
27. únor 2009

fiallinka: zkusím to, když bude bez plenky. On když je nomálně oblečený, tak otočí hlavičku na stranu a zakloní ji, tím se mu zvedne ramínko na druhé straně, ale ještě ne a ne zvednout nožičky, aby se dostal na bok. Maximálně se zapře nožičkama o podlahu a jde do takového mostíku.

mikulka
27. únor 2009

lessi, tak to dělá můj malý taky. A to je právě špatně. Nesmějí se prohýbat, musí právě krčit nohy.
Bz plenky, to taky zkusím...

fiallinka
28. únor 2009

Mikulka, lessi: holky, Juráš se otáčí teprve tři dny, ale zlepšuje se 🙂, nejdřív to dělal s tou zakloněnou hlavou, ale teď už se mu to daří i normálně - ten mostík dělal těsně před tím otáčením, já myslím, že to bude už za chvilku....ale fakt bez té plenky je mnohem víc pohyblivější, normálně on teď tady rotuje po celé dece a slézá i z ní, no čumím..ale fakt jen nahý 🙂...

mikulka
28. únor 2009

tak nám se dneska malý taky přetočil na bok, taky tomu předcházel mostík. Uvidíme, jestli to nebyla jen náhoda. 😝

mikulka
28. únor 2009

fialinko, tak superrr 😉 🙂 Bez plenky to musím taky zkusit.

fiallinka
1. bře 2009

mikulka: zkus, možná máme malého exhibicionistu, ale jak je nahý, je fakt hodně pohyblivý - ale důsledky jsou bohužel logické - pochcaný celý obyvák 🙂

mikulka
1. bře 2009

A necháváš ho celého nahého, nebo hořejšek má?

mikulka
1. bře 2009

JO, holky, a taky se vám děcka tak hodně přitahují do sedu? Když si dám malého na sebe, jako by proti sobě na skrčené nohy, furt se zvedá, hodně moc. Nejdřív ale musí lézt, že jo. 🙂

berenika39
1. bře 2009

mikulka, nechávám malého bez plenky, co to jen jde. většinou to řeším tak, že má na sobě nějaké hodně "jeté" bodýčko, které mu zapnu dole, aby si pořád nechytal pindíka, to je ted děsná zábava 😀 😀 😀 . Na jeho hrací deku dám starší osušku. Když se počůrá, není to všude kolem, ale jen mokré bodýčko, převlíknu, přemáchnu, usuším, totéž - je-li potřeba s osuškou. Většinou dávám ponožky, u země je studeno. Když je vzhůru a jsme doma sami, a vím, že si bude delší dobu hrát - válet se s hračkama, je bez plenky.

berenika39
1. bře 2009

Jinak už si tedy popravdě taky dělám starost,péta dělá všechno možný, jen se neotáčí normálně ze zad na bříško. Obráceně ano, v pohodě. Je mu šest a půl měsíce. Sedí, i když ho nenechávám sedět bez opory,podstrkuje kolínka, natahuje se za hračkama, plazzí se dozadu, letadlo dělá, okusuje si nohy, takový ty běžný věci, co by měl, umí. Jen se neotočí sám, jen s dopomocí. Je to normální?

mikulka
2. bře 2009

bereniko, tak ale když už ti začal lézt, tak je to dobrý. On se už brzy dotočí na bříško i bez pomoci, vždyť je na dobré cestě.
co stím přitahováním, taky vám to dělají? On si vůbec nepoloží hlavu, když ho mám na noháchm, má ji furt zvedlou a přitahuje se k sedu.

lessi
2. bře 2009

mikulko, můj malý se taky přitahuje. Když ja na mně, tak hlavičku taky vůbec nepoloží a drží ji a kouká všude kolem sebe. Otáček se mi stále a stále nechce, ale chce to čas a trpělivost. 😉

mikulka
2. bře 2009

Holky, v brožuře Hami jsem četla, že otáčet se mají ož v 7. měsíci, tak je snad čas. I když dr. říkají, že v 6. že jo.

eliotka
6. bře 2009

Holky, ahoj. Tak nám bylo 5 měs. a zatím se mi mimi nepřetáčí. Jen občas zvedne nožky a jde na bok. Jinak si chytá nohy za prstíky, ale že by se dotočil na bříško, to ne. Tak začínám být nervózní. A do toho se mi každý ptá, jestli se mi už přetáčí! 😠
U vás se začalo přetáček jak? Zvedalo nožky, šlo na bok a najednou bylo na bříško? Já si říkám, jestli bych ho enměla nechávat víc samotného, jsem dost u něj, a třeba ho ruším, že se pak nemá možnost "zamyslet" a přetočit.. Co myslíte?

trpaslikg
22. dub 2009

naše malá se poprvé přetočila na bříško v necelých 5-ti měsících, ted se ji to stále daří jen na jednu stranu, ale kamaradky syn se začal přetáčet až v 9-ti měsících, teď je mu 15 a je to krásný zdravý klučina...vůbec bych se nenechávala druhými znervozňovat, některým dětem to prostě trvá dýl...
a přetáčí se tak, že přehodí nejdřív nožičky a pak do dotočí tělíčkem...