Jak se začínaly hýbat a přetáčet vaše děti?

kamhajek
28. únor 2007

ahoj, tak ten náš prcek se už začíná přetáček na bok a chtěl by se otočit až na bříško, ale v tom mu překáží ručička. Jak se začínali hýbat vaši prckové?

dvojka
22. dub 2009

Ahoj,my máme 5 měsíců a týden a teprve pár dní se přetáčíme na bok a to na pravý 🙂 ,nejlépe jí to jde na posteli a oblečené.

miskastehlikova
22. dub 2009

Ahoj,naše malá se přetočila na bříško chvíli před 4měsícem,ale poslední dobo už to opět nedělá,takže to bylo asi jen párkárt a zase nic

sluninka
22. dub 2009

ahojte..tak hlásim, že naše Natálka se dneska poprvé otočila na bříško..má 3měsíce a 3dny 😵

soanpe
23. dub 2009

slui,gratuluju k Natlčinýmu prvnímu přetočení 😀
Sofi se mi taky kolem 3měs.otočila a pak mi zlenivěla 😖 má těžkej zadek 😀 7kg je holt tíha 😉

koccour
27. dub 2009

Ahoj, my máme necelých 5 měsíců a Eliška se přetáčí na bříško celkem často. Zatím nám nejde se zase přetočit zpátky. Taky váží přes 7 kg 🙂. Otočí se nejčastěji, když je nahatá. 😉

lenic
4. kvě 2009

ahoj, Emička se nám poprvé otočila na bříško před pár dny, jsou jí 3 měsíce. Když ji položím na postel, pořád se urputně snaží se překulit a když se jí to povede, vypadá hrozně spokojeně. zatím jí tam ale docela zavazí ručička. a otáčí se jen na levou stranu..

sarkal
10. kvě 2009

Ahojky holky.
Našemu malému bude za tři dny šest měsíců a ještě se jaksi nepřetáčí na bříško.Pasení koníků se mu vůbec nelíbí,snažim se ho tak dávat co nejvíc,ale vydrží max.5minut a začne kňourat až brečet takže ho musím dát na záda párkrát se na ty záda taky přetočil sám.On se párkrát na bříško už překulik,ale hodně málo a pak celý dny nic...Zítra jdeme na šestiměsíční kontrolu a já mám strach co na to bude dr. říkat.Holky myslíte,že je to normální?Jako on kolikrát v postýlce chce,je na to úplně připravenej,ale tam se mu to jaksi nedaří a na pěnovém puzzleti taky chce,ale pak se rozhodne,že ne.Když mu pomůžu tak je na bříšku raz dva,ale jak říkám na bříšku moc být nemusí a sám se na něj otočil fakt párkrát.Už z toho začínám mít nerva a hlavně se bojím co nám dr. zítra řekne.Jinak hlavičku drží krásně i když pase,ale hold ho to pasení neba..

dvojka
10. kvě 2009

sarkal-nevim jestli je to normální,ale my se taky nepřetáčíme,umíme jiné věci 🙂 a taky jsem z toho na nervy

sarkal
10. kvě 2009

Dvojka si mě trochu uklidnila,já si pořád říkám,že každé dítě je jiné takže každé dítě se i jinak vyvíjí,některé se přetáčí dřív některé později...ale když to tu čtu jak brzy se některá miminka přetáčejí 😅
Náš Tomík je taky hrozně šikovnej,na bok se přetáčel hrozně brzy až ho dr.chválila,ale na bříšku je nerad tak proto se mu tam asi nechce 😒 Mno nevim,může se otočit klidně zítra,ale nevypadá to a já jsem z toho fakt nervní,když mu pomůžu se otočí,ale sám ee 😠

dvojka
10. kvě 2009

sarkal-Aneta je na bříšku hodně ráda,ale otáčí se jen na bok.Některé knížky píšou že by to děti měly zvládnout do 6 měsíce,jinde uváděj že některé děti se přetáčí až mezi6-7 měsícem,tak si vyber.Taky záleží na pediatrovi.Jestli se ti přetáčí často na bok,tak ho to za chvilku donutí i na bříško uvidíš 🙂

sarkal
10. kvě 2009

Jo on je na boku dá se říct pořád a to s tím začal fakt brzo,ale nevim no motivuju ho hračkama..ale sám moc nechce no.Je jasný,že na pediatrovi záleží,my máme starší dr.,která je fakt super,s každou blbovinou hned někam neposílá..měla už manžu jako malého takže má velké zkušenosti,no uvidíme,každopádně Tomína budu přemlouvat ať se co nejdříve otáčí 😀

bereninka
11. kvě 2009

sarkal, prosím tě, buď v klidu. Vždyť těch 6 měsíců je průměr pro otočení, ale některé děti se otočí později. To vůbec nevadí. Měl by to zvládnout do 8 měsíců. Pokud je furt na boku, skrč mu nožičku a pomáhej otočit, pak jak bude na bříšku, tleskej mu a výskej radistí, že je šikulka. A dej mu honem nějakou hračku, abys ho zabavila a aby se mu na bříšku víc líbilo. On si zvykne, neboj.
Jen buď v klidu, žádné nervy, on se otočí až přijde jeho čas. Tedy ne tvůj, ale jeho. 😉

sarkal
11. kvě 2009

Bereninka děkuju za uklidnění.Já vím,že to má každé mimčo jinak,Tomášek je jinak fakt hrozně šikovnej,ale tohle mu zatím nejde.Ale děkuju za radu,určitě vyzkouším! 🙂

dvojka
11. kvě 2009

to je hrůza co?Člověk musí pořád něco řešit a dumat... 😎

sarkal
11. kvě 2009

Dvojka přeeeesně!Já když byl malej v bříšku tak jsem byla šílená strachy aby byl v pořádku aby porod proběhl vpořádku,aby byl malej zdravej,byla jsem fakt šílená strachy a říkala jsem,že až se narodí tak tyhle nervy budou pryč a že už bude jen fajn.Tyhle stresy pominuly,fajn jako je,mooooooooc fajn,ale stejně má člověk pořád nerva jestly je to a tamto vpořádku,pak si člověk někde něco přečte a už má zase nerva,že to jeho mímo dělá nebo nedělá 😝 😅

albi
11. kvě 2009

tak u nás je zase problém, že Tony je hrozně nerada na bříšku, takže na šesti měsících se parádně přetáčí z bříška na záda, ale opačně ani náhodou 😅 taky jsem z toho byla špatná, ale jednou se to naučí, dřív nebo později 😉

mayerka
11. kvě 2009

Ahoj! Za chvíli z vás budu mít nerva taky! Jarouškovi je 7 měsíců a nepřekuluje se vůbec, občas jen na bok. Doktor ale řikal, že je to v pořádku. Zase umíme jiný věci - už mi třeba řiká MÁMA (tátu přeskočil.. 🙂 )
Tak buďte v klidu maminy, ono to přijde ! (snad..)

markchina
12. kvě 2009

Nazdar holky, tak my meli pred necelym tydnem 3 mesice a dnes se mi prcek otocil 2x na brisko, si rikam, ze to je nejaka haluz 😅 . Ale ja to videla na vlastni oci. Na bok se pretaci uz bezne sam, spis mu jde na levy, z briska na zada je to spis omylem, ale na to brisko docela pekne. Nejdriv se dostane na bok, pak pomalu pokracuje dal, vetsinou mu tam zustane rucicka, ale tu si za chvilku sam vytahne. Je tu nejaka maminka, ktery se zaclo otacet miminko taky tak brzy?

sarkal
15. kvě 2009

Ahojky tak mě Tomín pěkně napínal 😀 11.5. jsme měly šestiměsíční kontrolu a to odpoledne se začal otáčet,druhý den už to zvládl levou zadní a celý den nedělal nic jiného než se otáčel na bříšku no a teď taky,pořád je na bříšku teď mi na ňom i usnul.Mě teda pěkně napínal to Vám můžu říct.
No a dneska zvedal zadeček a dělal nožičkama jako když chce lézt 😲 samozřejmě,že mu to ještě nejde,ale snaha byla.

holly1
15. kvě 2009

my se otáčíme na bříško od 4,5 měsíce, teď máme 6,5 měsíce a moc se nám na bříšku nelíbí. Zpátky na zádíčka to ale neumíme - to bychom měli umět kdy??

sarkal
15. kvě 2009

Holly myslím do sedmého měsíce,ale nechci kecat..oni taky všude píší a říkají něco jiného.

holly1
15. kvě 2009

no právě 🙂

mallorry
17. kvě 2009

ahojky holky, nas mladej se otocil na bok az v 5,5 mesici, a za 14 dni na to na bricho....z bricha na zada se prakticky nepretaci dodneska, bo to na zadech nesnasi 😒 je furt na brichu

markchina
17. kvě 2009

mallorry, hlavni je ze zvladl otocku na bricho 😉 , otaceni z briska na zada nasleduje az pak a nekdy s velkym odstupem. Taky si nejdriv trenoval otaceni na bok, a pak lezel na trosku zesikmene valende a otocil se z boku na brisko, pak uz asi prisel na pricip a otaceci se uz vsude -prebalovak, postylka, koberec, hraci deka..na zadech uz ani ranu, jen na to spani, ale uz spis voli polohu na boku.

mousunek
17. kvě 2009

Ahojte, nas malej se na bok a na brisko zacal otacet ve 4 mesicich a z briska na zada presne v 7 mesici

mallorry - muj malej zjistil, ze to zpet na zada jde, ale taky je radeji na brisku tedy spis na ctyrech, na zadech ani nespi, jen v kocarku a to proto ze je priksirovanej

momin
17. kvě 2009

Ahoj holky ja se jdu pochlubit... 😅 Nas Danecek se uz otaci na bok. nejdriv sme si mysleli ze je to nahoda-kdyz to udelal poprve ale neni. Uz to zvladl hodnekrat. 🙂 Zatim jenom na levy. 🙂 na brisko mu to nejde nevi jeste co s tou ricickou.. 😎

mallorry
17. kvě 2009

holky mne tak napada, ze mozna se Davidek neumi otocit z briska na zada...proto v noci furt otaci na bricho a kdyz je na brichu, tak nemuze spat, bo se neotoci zpatky 😕
mne to nejak netankovalo doted...on je furt na brisku, celej den, na zadech to nesnasi, takze se ani nepretaci, mam to teda nejak resit?

sjuzan
22. čer 2009

Ahojte mamky,naše malá se přetočila ze zad na bříško asi 14 dní před 6. měsícem.Vím,že je normální,že se mimčo nedjříve přetáčí na jednu stranu,a pak teprve i na druhou(mám tím na mysli přes levý nebo pravý bok).Za jak dlouho by se ale mělo umět otáčet i přes tu druhou stranu?Naše malá se otáčí pořád jen přes ten levý bok,je to už přes 3 týdny a přes ten pravý se pořád ještě přetočit neumí.Jak to máte vy?

mayerka
22. čer 2009

Ahoj maminy. Jaroušek se mi začal přetáčet před 3 týdnama (skoro 8 měsíců...), dneska jsme byli na neurologii, dr říkala, že je v pořádku, jen je asi línější, a taky si na zádech dost vyhraje. Přetáčí se jen přes pravý bok, ale i za to jsem moc ráda. Byla jsem už pěkně na nervy!

dvojka
22. čer 2009

mayerka-vidíš,zvládl to a ted už to půjde samo.
My se přetáčíme od 6 měsíců a 3 týdnů k tomu,nejdří to dělala jen občas a ted mi přijde až legrační,když jí pozoruju a ona jde na bok na bříško a pořád dokola,až se mi z ní točí hlava 😀 a jdeme většinou přes levý bok,přes pravý jen vyjímečně,to jí musim napovídat 😀