Jak se začínaly hýbat a přetáčet vaše děti?

kamhajek
28. únor 2007

ahoj, tak ten náš prcek se už začíná přetáček na bok a chtěl by se otočit až na bříško, ale v tom mu překáží ručička. Jak se začínali hýbat vaši prckové?

majaaita
15. led 2009

Gedgitka, však jsem psala, že pravidlo to není 🙂

mallorry
18. led 2009

ahoj holky, tak vam musim napsat, ze se malej uz slusne toci na bok, prislo to ze dne na den, cvicila jsem s nim a asi to pomohlo, tak moc diky za rady!!!

gedgitka.a
18. led 2009

majaaita: jojo já vím 😉 🙂 ,to byla jen technická, byli jsme zrovna u dr na očkování a v 5,5 měsících měl 9280gr a 73cm někdy má den, kdy je fakt lenoušek, ale jinak je to jak já mu říkám žižaloidní zviřátko 😀

gedgitka.a
18. led 2009

mallorry: ahojky no vidíš říkala jsem vydrž a dej mu chvilku a on začne počkej, až se začke řádně kulit užívej si ještě toho klidu, že kam ho položíš tam leží, za chvilku Ti to začne najednou se začne přetáčet šup se šup zpět a je po klidu, tak gratulace k prvnímu kulení 😅 😉

zelva
26. led 2009

Ahojky, tak našemu Matyáškovi už je skoro 4 měsíce a 3 týdny a ještě se vůbec neotáčí na bok. Cvičím s ním otáčení už 14 dní a pořád nic. Když má náladu, tak se nechá otočit, ale když se mu nechce, tak se prohne do luku a vůbec se mu to nelíbí. Jediné co jsem si všimla je, že jak sebou mele, tak se odstčí nožičkou a vytočí kyčel na jednu stranu a nadzvedne u toho i zadeček. Chci se zeptat, jestli vám miminka také tohle dělala a jestli je normální že se v tomhle věku ještě neotáčí? Docela mám strach ☹ , poradíte? 😅

barculda
26. led 2009

Ahoj dámy, úplně náhodou jsem narazila na tohle léma...
Náš Adámek štírek v sobotu oslavil 3 měsíce...váha 7200, délku nevím, ale nosíme 68 a je nám tak akorát 😎
Naše první otočení proběhlo přesně 3 dni před 3 měsící!... uplně mne to překvapilo. Pásl hříbátka a najednou šup na bok a na záda! 🙂 Myslím že to bylo tím, že se mu to pasení moc nezamlouvá 😝 ... no a teď se přetáčí tak 4x denně, když má náladu....
Jen jsem se chtěla zeptat, zda tohle přetáčení je v pořádku, mám pocit, že spíše by se měl přetáček naopak, ne? 😉 ale co, hlavínko že nám dělá radost.... 😀

barculda
26. led 2009

ahoj Zelvo, já teda nejsem odborník, ale poudala mi jedna porodní asistentka, že bychom do 1 roku, vůbec neměli miminka porovnávat. Každý mimčo je prej jedinečný a chová se jinak. Některý je rychlejší, nekterý "pomalejší" a pak najednou začne všechno naráz...během jednoho týdne ti začne třeba den po dni překvapovat novými a novými dovednostmi...já bych to zatím moc neřešila...vždyť 5 měsíců zasejc není tak moc vysoký věk na otáčení...neboj.... 🙂

beata.n
26. led 2009

ahojky barculdo,no tomuhle otočení se říká přepadnutí a do otočení to má daleko.napřed se mimčo musí naučit otáčet ze zad na bříško a pak až z bříška na záda.náš malej se poprvé otočit ze zad na bříško v pátém měsíci a ted už se přetáčí i z bříška na záda.takže vy máte ještě chvličku čas 😉 jen si užívej ten klid 😀

barculda
26. led 2009

😀 Beato: to jsem si přesně myslela...že je to spíš přepadání 😅 ale stejně mne to potěšilo... 😎

beata.n
26. led 2009

barcu já to mám napsaný i u něj v deníčku,taky sem se radovala jako blecha 😀 😀

barculda
26. led 2009

Beato: to jsme ale prdliny 😅

beata.n
26. led 2009

no jo,když on má člověk u těch dětiček ze všeho takovou hroznou radost 😀 😀

majaaita
26. led 2009

Zelvo, v klidu, dělá to úplně dobře. Prostě to zkouší. Na přetáčení má pořád času dost 🙂 Když jde do luku, prostě se mu nechce, šel by na to špatně, tak lepší, že nejde vůbec 🙂 On na to přijde 🙂

úplně ideálně to pak bude, že hodí kolínka k bříšku, nadzvedne prdelku a hodí se na bok a později na bříško. Ale čas má 🙂 Trénuj ho za nožičku (kolínko) a on na to přijde.

Ony ty děti rády dělají, že jako neví, neví, neví a najednou šup a umí to 🙂

zelva
26. led 2009

majaaita: tak díky, uklidnila jsi mě, snad se mu to brzy podaří. dám vědět 🙂 ale stejně se mi teda zdá, že si dává sakra na čas, je to takový náš buchťák

majaaita
28. led 2009

Zelvo, i buchťáci nakonec překvapí 🙂

gimik
4. únor 2009

Holky, malé už bude 5. měsíců za 10 dní a nic, poříd se ani trošku neobrací, ani na bok ☹ . Myslítě, že má ještě čas?

berenika39
4. únor 2009

gimik, kliiiiid, my máme 5 měsíců a dva týdny a včera kooonečněěěě poprvé sám mrsknul tělíčko na bříško. ořád nic, pak to šlo rychle, přes víkend se kejval na oky, kolínka u bříška a včera to dotáhnul. JInak do půl roku je to úplně normální, že se neotočí, tabulky nech plavat. Já ho na ten bok lákala, ale hračky omrknul a nechal plavat. Víš co ho vzalo? Láhev s mlíčkem 😀 😀 😀 .

majaaita
4. únor 2009

Gimik, zkus jí motivovat hračkou - nebo jídlem 🙂 Já motivuju prsem, to se šoupne na bok raz dva 🙂

Jinak děti obecně jsou vyčůránkové, takže dělají jakože nic ... a pak najednou během týdne kmitají jak píchnutý vosou 🙂

Nebo jí zkus dát na bok sama a trochu pošoupnout, aby to dotočila - ony někdy děti nevědí, že by to šlo, že tam je ten potenciál. A stačí ho ukázat a ono jim to docvakne 🙂

Norma je ukončený šestý měsíc, ale posuzuje se individuálně 🙂

zelva
5. únor 2009

No tak já hlásím první malý pokrok. Sám se na bok ještě neotočí (ani po tom moc neprahne), ale když mu dám prst, tak se chytí a já mu vedu ručičku do strany, takže se otočí, moc se teda nepřitahuje, ale nožičky správně skrčí k bříšku a tím se nakonec otočí. Tak aspoň něco. Teď v sobotu mu bude 5 měsíců.

majaaita
5. únor 2009

Zelvo, dobrý! Jen dávej pozor, ať za tu ručičku moc netaháš. Lépe pomáhat za kolínko. Ale že nejde přes záklon, je paráda!! 🙂

mikulka
10. únor 2009

Holky, a děláte to tak, že mimču skrčíte nožičku až se jako yb doktne podložky a ruku trošku povytáhnete dopředu, až je na boku? Nebo skrčit obě nožky?

lena27
10. únor 2009

my jsme se úplně sami otočili na bříško v 3,5 měsících

aness
13. únor 2009

hanka se otoci sama na bok uz tak necelych 14 dnu, pak se zacne vztekat, protoze chce na bricho, tak ji dam prst, pritahne se a otoci na brisko, dokonce uz sama zvlada vytahnout z pod sebe rucku, ale hrozne nerada pase koniky, tak nastane po chvili rev 🙂 protoze je vsechno spatne, pak nechce byt ani na brichu, ani na zadech a musime chvilku chovat 😀

fiallinka
23. únor 2009

tak holky, nějaké pokroky v otáčení? U nás 4,5 měsíce a pořád nic... no malý je o měsíc dřív, tak se tím utěšuju, ale stejně už by mohl...aspoň předevčírem předpadl z bříška na bok, tak aspoň něco 🙂

paola.o1
23. únor 2009

ahojte, no tak u nas absolutne nic, stale len lezi na zadech a ani sa nepohne. snad to je tym ze je tazky (skoro 8,5kg ) a tak sa mu nechce 😒 ale mamka ma nuti ist na neuro kontrolu s tym tak neviem

kacka2
23. únor 2009

ahoj, tak náš klučina se poprvé otočil přesně ve třech měsících 🙂
chvílli se trápí než vytáhne tu ruku, ale dneska už to udělal jako kdyby nic 😲
říkam si že je dost brzy, ale on je docela velkej a asi i silnej (má přes sedm kilo a 65cm).

raady
23. únor 2009

ahoj, holky mě se Baru otočila poprvé na bříško, když ji bylo přesně 6 měsíců. A to se otáčí jen přes jednu stranu. A zpátky ještě nic. Tak na ty broučky nespěchejte 😉

1980mat
23. únor 2009

Ahojky,

jak tak čtu Vaše příspěvky, tak mě napadá, že jsme totálně opožděný a že bychom zřejmě měli chodit na nějakou rehabilitaci. Malýmu je 7 měsíců a 9 dní a stále se nepřetáčí ani ze zad na břicho, ani opačně.

cerstvamama
23. únor 2009

Holky, v klidu, Adélka se otočila na bříško bez pomoci až v 5,5 měsíci a dneska je z ní pěkná čipera. Ono to přijde.

fiallinka
23. únor 2009

1980mat: no a na bok jo? Ale on se pak určitě zvedne a začne zrovna chodit 🙂

kacka: ve 3 měsících? to my tu radši nechceme slyšet...

ale tak Juráš nějakou snahu aspoň předvádí, ale nic moc 🙂