Jak si hrajete s miminkem? Máte tip? 🙂

majatob
13. led 2009

Ahoj 🙂
Potrebuji inspiraci, jak si jeste hrat s mym 9 mesicnim brouckem...
Rikanky typu Paci,paci a Varila mysicka uz mi lehce lezou krkem, maleho prestavaji bavit hracky pro "mimina", takze jezdime s autama, stavime kosticky, delame prulezky ze zidli apod.
Na schovavanou uz jsme objevili davno...
a co dal? mate nejaky tip? 😀

lukin
13. led 2009

Tak mu třeba čti pohádky 🙂 Moje dcera knížky miluje. Furt si je prohlíží. A docela jim rozumí - jak ji dám knížku opačně, tak si ji nastaví do správného tvaru a tak.

klouzavka
13. led 2009

Ahoj,
naše Dádu hračky moc neberou, snažím se mu ukazovat knížku, ale je to jen na mžik, raději, leze pobytě, nebo si stoupá u nábytku a sahá po různých věcech pro nás dospěláky. Z čeho je velice nadšen, když se v prečce pere prádlo, u toho stojí, nebo sedí a pozoruje.

caira
13. led 2009

u nas jsou taky popularni hry s autickama, staveni s kostkama, cteni, miluje hazet veci do dalky, takze ji zasobuju malyma hrackama a ona je odhazuje a ja ji je podavam..to ji desne bavi..ale taky uz kolikrat nevim co noveho podnikat abych ji trosku zabavila a nedelaly jsme porad to same. 😉

bambulik
13. led 2009

naše malá si umí pohrát sama s hračkama, nebo se jí věnuju, obměňuju jí hračky, protože pořád ty stejné dokola jí nebaví a nejvíc se vyžije když jdeme někam na návštěvu, kde mají také děti a tam si vyhraje s jejich hračkama..
nebo jí chovám a něco vyprávím, lechtám, prostě pořád něco jiného...
vím, že je to asi někdy opruz něco pořád vymejšlet, ale co se dá dělat... 😵 😝

majatob
autor
13. led 2009

lukin,knizky cteme, libi se mu kdyz tam je hodne obrazku,ale to vydrzi 5 minut a konec

klouzavka, taky ma volny pohyb po byte, stavi se, pochoduje kolem nabytku, kramari ve skrinich...je hodne samostatnej...minule sledoval pracku a ta najednou zacala rachotit a vypoustet vodu, coz necekal a strasne se lekl...u dalsiho prani jsem tam musela sedet s nim a pak se teda odvazil se ji aj dotknout a tak, ale bylo videt, ze z ni mel fakt strach..

caira, prave o to mi jde, nejaky dobry napad na novou hru, takovou tu klasiku uz mame zmaklou

bambulik, no to jo, jenze nemame tisice furt na to nakupovat novy a novy hracky... 😖 me nevadi neco vymyslet, vzdycky se nejak zabavime, ale uz pomalu dochazi inspirace 🙂

jo jeste miluje kdyz mu hraju divadlo, to sedi, kouka, smeje se tomu 😀

antilopa
13. led 2009

majatob: s tou pračkou jsi mě pobavila 🙂 Naše malá je u ní také moc ráda, ale většinou je to když pračku zapínám, ještě, že jsme nebyly u poslední fáze (odstřeďování) - to by jí asi taky pěkně polekalo 🙂 .

My taky pořád něco vymýšlíme, nejraději má když chodíme (za ručičky) po bytě, vždycky se nasměruje tělíčkem, kam se chce podívat. Pak pouštíme CD s písničkami (u toho si trsá 😀 - tzn. pohupování - a docela do rytmu 😎 , knížky, lechtání.... Nové hračky skoro nekupujeme, zjistila jsem, že nejvděčnější jsou plastové misky, do toho jí dám třeba vršky od indulony, od výživ apod.

Super jsou pet flašky - nejradši má ty velké (třeba od coly, nebo vody), nechám tam trošku vody, pořádně zavřu a s tím si taky vyhraje 🙂 .

Pomalu zjišťuju, že se ráda cítí být "užitečná", takže spolu ráno ustýláme postel (ona stojí u postele a rozhrabe mi to co jsem ustlala, ale má z toho hroznou radost, že pomáhá), pak čistíme spolu zoubky (já čistím, ona si hraje třeba s ručníkem nebo s něčím na koupelnové předložce), věšíme spolu prádlo (já věším, ona ze spodu stahuje a tak).

Asi už chtějí ti prckové také být součástí dění a cítit se užiteční.

😉

geminis
13. led 2009

ahoj,
třeba najdeš inspiraci zde. Stačí si vybrat věk dítěte:
http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=172050&e...
Hezký večer.

geminis
13. led 2009

ups, tady to možná bude lepší:
http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=172052&e...

majatob
autor
14. led 2009

antilopa,jj taky je velkej pomocnik 😀 😀 😀 fakt jsem se zasmala 😀 😀 😀
flasky ho moc neberou, misky jsou lepsi, ale taky uz okoukany... 😀

martinka79
14. led 2009

já ani nevím jak jsme si už hrála s dcerou,a le byla to legrace. nejlepší byly další děti s námi. te´d to je pohoda syn má setru a objevuje její hračky takže než je prozkoumá všchny budou mu dva. 😀 docela dobrá je myslím z prtálu kniha hry pro malé děti. název přesně nevím. mám ji teď v ložnici u spícího prdelína. 😉

martinka79
14. led 2009

co takhle nějaké mateřské centrum.a jejich aktivity? 🙂

majatob
autor
14. led 2009

je, dekuju kristi, nastuduju 😀