Jak si hrát s ročním a 3 letým dítětem?

mistrulka
2. dub 2013

ahoj,zdravím tety koníkovky 😀 Chci se zeptat jak to děláte co máte děti s věkovým rozdílem 2 roky.Můj sny má 15 měsíců a dcera 3,5 roku a naše hraní je obvykle katastrofa.Dcera si staví např.lego duplo a syn ji všechno ničí a boří,a ona na něj řve a je hnusná.Snažím se syna zabavit jinak,ale je to jen na chvíli a jak vidí,že dcea má postavený domeček tak okamžitě vstává a jde ji to bořit.A tak je to se vším,s kočárkama,s panenkama,při vaření,no pořád 😒
A naopak i dcera to dělá,že když si syn s něčím hraje tak ona zrovna tu jeho věc potřebuje,a ať ji vysvětluju pořád dokola,že to měl první a že musí počkat,stejnak to většinou skončí řevem.
Už jsem se snažila to řešit i tím,že si dcera hrála v jiným pokoji,ale to taky nechce,chce být s náma,fakt nevím jak to teda dělat,jak to děláte vy????

morgan
2. dub 2013

@mistrulka ha ha, to snad ani vyřešit nejde,u nás je to totéž 😀 😉

veruska007
2. dub 2013

ahoj, mám doma cca to samý 😉. Občas je hra, kterou zvládají oba, ale občas je to i tak, že děti rozdělím - starší si staví na stole nebo v pracovně, s prckem jsem v pokojíčku. Ale občas se zadaří a hrají si hezky vedle sebe. Pak se oba dost zapojili do fotbalu, vybíjené (já jsem s mladším), posílání autíčka, nakládání kostek na auta a převážení na druhý konec pokoje, ... ale mám dva kluky, tam je to trochu jiné, oba jsou dost živí, tak potřebují pohybové aktivity. Už aby bylo léto, budou na písku, každý z jedné strany. A běda, jak mi budou lozit přes nohy 😎

jencek
2. dub 2013

@mistrulka máme to doma naprosto stejné, dcera si hraje s tím, co nechce aby jí zbořil atd. na stole, jinak je společně baví házení (posílání) míče, posílání autíček, nedávno jsem na zem izolepou přilepila dlouhý arch papíru, na který dcera malovala a roční synek asistoval při přebírání pastelek a taky sem tam čmrknul na papír 🙂

monad
2. dub 2013

no hahaaaa, máme to ale ÚPLNĚ STEJNĚ!!! proč to nějak řešit, až budou starší, tak si poradí, myslím.. a budou si hrát spolu.. 😉 😉