Jak si řekne dítě, že chce na nočník?

theresa
26. dub 2009

Ahoj holky, má vaše miminko nějaký zvuk nebo znak nebo nějaký jiný způsob, jak si řekně, že chce na nočník, nebo vyčůrat, vykakat, pokud používáte bezplenkovku??
Jde mi hlavně o děti mladší jednoho roku.

slunicko552
26. dub 2009

Ahoj tak malý dělá jakoby tlačil.No takové písmeno tu není 😀 Prostě jako když jsi na záchodě a tlačíš.Začal s tím,když mu ještě nebyl rok a dělá to do teď 🙂

theresa
autor
26. dub 2009

slunícko děkuji moc za odpověď. Myslím, že vím, co máš na mysli tím tlačením. A stejně si říká i na vyčurání???

slunicko552
26. dub 2009

Jj stejně,ale teď už ukáže kam chce jít.Kaká jenom na záchodě,tak ukáže jestli chce na záchod nebo na nočník 😉

evicka7
26. dub 2009

ahoj, holčička před kakáním začne tlačit a před čůráním nasadí nepřítomný výraz, takže pokud na ni zrovna nekoukám, tak to prostě skončí v plence

pavlina05
27. dub 2009

Holky a kdy na ten nočník začít učit??? 😒

coriven
27. dub 2009

Ahojky, tak u nás zatím máme vychytané jen kakání - jak píšou holky, začne tlačit, rudne - většinou počká než jí podám nočník.
Pavlinka, já začala, až malá uměla pořádně a sama sedět - v podstatě v době, kdy si sama sedla, abych měla jistotu, že mně nespadne.

pavlina05
27. dub 2009

aha, tak to už můžeme začít 😎

misa.cekatelka
27. dub 2009

🙂 mám rok a půl starého bratra.mamka ho učila už tak od šesti měsíců.vždy ho posadila na nočník,držela ho a říkala mu:a-a-a,jakoby tlačila.byla to super podívaná.ale bylo to ještě brzy.potom totiž,když měl plínku,tak kdykoliv chtěl čůrat,začal plakat.tAK se to musel zas odnaučit.já terku zkoušela dávat na nočník,jenže mi utíká ☹

motylek
27. dub 2009

Já začla dávat malýho cca v 8. mesících, hnedka ráno po probuzení, nijak si neříká, sedne, vyčůrá se a za chvíli i vykaká, ovšem přes den stále čůrá do plínky, ale na velkou jde vždy na nočník. Jakmile vidím, že jakože tlačí, tak ho na něj šupnu a dělám na něho a-a, ještě si tedy sám neřekl a-a, ale základ by byl 😀 😀 😀 .

motylek
27. dub 2009

Miso, musíš ji tam posadit a hned zabavovat nějakýma hračkama, taky mi utíkal, teď utíká až je hotovo, to ho zase naháním s pokaděným zadkem 😀 .

nadad
27. dub 2009

pavlina058- četla jsem, že nemá cenu začínat s nočníkem příliš brzy, dítě je schopné pochopit o co jde až kolem 15 měsíce, dříve to prý jeho hlavička nepobere🙂 nám je 9,5m a zatím neučím, přijde mi to pořád příliš brzy...

evicka7
27. dub 2009

my dávame na nočník od 6 měsíců, protože holčička kaká ve stejnou dobu, někdy i čůráme, ale rozhodně bych tomu neříkala učení na nočník, spíš snaha o pobyt v suché plence, u nás to není učení, ale pokus o bezpenkovou komunikační metodu

pavlina05
27. dub 2009

...no uvidíme...zatím nemáme ani ten nočník 😀