Jak správně držet a nosit novorozence a kojence?

alterna
2. čer 2008

chtela jsem se zeptat v jake poloze je nejlepsi zvedat maleho kojence?
pod hlavickou a zadeckem, nebo rukama v podpazí?

nensy
2. čer 2008

pod hlavičkou a zadečkem 🙂

jandalinka
2. čer 2008

alterna:to mě nikdy nenapadlo,tak "študovat"jak zdvihat malou,to nějak přišlo samo. 😖 Ale určitě bych nezvedala v podpaží.Já zvedala pod hlavičkou a a tělíčko zároveň.

krista
2. čer 2008

Zvedáme oběma způsoby ale malá už drží hlavičku, dokud jí nedržela tak zásadně pod hlavičkou 🙂

schwarzovka
2. čer 2008

přesně, jak píše Krista 😉

ronie
2. čer 2008

nejlepší způsob,je navalením na předloktí-z polohy na zádech miminko navalíte na předloktí do polohy tygříka, není jednoduché naučit se správně manipulovat s dítětem, ale když se cche, tak to jde-doporučuji knížku Něžná náruč rodičů od Evy Kiedroňové-tam je vše vyfocené a vysvětlené 😉

sisstin
2. čer 2008

Náruč jsem přečetla, moc mě to zajímalo..teoreticky.. 😝 v praxi jsem nebyla schopná to provozovat 😔

ronie
2. čer 2008

já se naučila alespoň něco-zvedání z postýlky z kočárku, správné nošení v různých polohách-nejvíc sme praktikovali hnízdečko, tygříka a klubíčko, ale třeba správné předávání si dítěte už sem se nenaučila, vzhledem k tomu, že ten druhý neví co a jak 😉 Ale není na tom nic těžkého..

sisstin
2. čer 2008

ronie: jak jsme měli to široký, tak klubíčko nešlo vůbec..a na tygříka já nemám sílu...a pak už jsem se na to vykvajzla 😠

petraluk
2. čer 2008

Zvedat určitě jak píše Ronie a pak přendat do klubíčka 😉 V klubíčku má dítě větší možnost se rozvíjet, větší rozhled 🙂

ronie
2. čer 2008

no já na tygříku naposilovala bicepsy, Oli byl taky těžkej 🙂 a právě ptom sme už hodně nosili v hnízdečku, protže v něm se váha tak nějak rozloží a je hodně pohodlná poloha pro dítě i maminku..

sisstin
2. čer 2008

ronie: no Tygr těžkej není..v 7m 6750g 😅 😅 ale já ho neunesla ani jako tříkilovýho 😅

xsipm04
2. čer 2008

jojo, suhlasím s Ronie, rukama v podpaží miminko určitě nezvedej, jednak je dost pravděpodobný, že opora hlavičky by při tomhle úchopu nebyla dostatečná plus se takhle malé děti nemají vůbec tahat za klouby tj. třeba za ruce, čemuž je to vzetí pod ramínky dost podobný. Něžná náruč rodičů je dobrá, já jsem byla ráda, když mi ty úchopy pak ještě fyzioterapeutka zkontrolovala, protože jsem dělala drobné chybky, které ale celý ten úchop kazily, jako např že mi nedocházelo, že když malou zvedám z lehu do klubíčka, že ji chytám rukou vlastně pod krčkem místo abych jí podkládala hlavičku 😉

sisstin
2. čer 2008

tak třeba v porodce chytaly sestry zásadně rukama v podpaží 😕 ale ted prstama držely tu hlavičku 😉

ronie
2. čer 2008

siss..no jo není to jejich miminko tak na to kašlaly.. 😝 tak by se prostě miminka nosit neměla a měly by to naopak naučit správně maminku a ne to samy dělat blbě.. 😒

sisstin
2. čer 2008

ronie: tak nošení vůbec..když jsem se bála, že ho špatně držim..tak mi bylo řečeno, že děti jsou gumový.. 😔 😅 a mám dávat jenom bacha na hlavičku 😔