Jak staré dítě na koupaliště? Kdy jste začali chodit?

miarosa
17. črc 2011

Ahoj holky, chci se zeptat od kdy ste začali chodit na koupaliště nebo rybníky? Jak byli staré vaše děti? Nám je 16 měsíců a myslím že by sme to zmákli 🙂 Jak ste řešili plínu? Jestli pleny do vody nebo úplně nahatý? Dále sluníčko, jestli stačil klobouček, protože na těhle místěch většinou žádný stín není. Navíc všude píšou děti od 3 let. Tak jak to vídíte? Díky 🙂

pet.s
17. črc 2011

Já jsem děsná kachna, voda je živel, který miluji. Takže Bára na koupák od 14 měsíců, kluk od 7 měsíců, paralelně s tím i Mácháč. To nemáme daleko. Tenkrát se pleny neřešily. Takže nazí. Terinka měla křest v 8 měsících na Mácháči a pak následně i koupaliště. Dávám ty jednorázovky, teď jsme koupili speciální plavky. Chodíme i na plavčo pro miminka od 6 měsíců.-) Ad sluníčko, my na koupáku máme slunečníky, alei tak dávám Teri i do vody lehoučkou kšiltovku a mažu 50 krémem, ale ona je děsně náchylná na sluníčko. Je skoro zrzka s modrýma očima. Starší děti vyrostly ještě na sluníčku, které tolik neškodilo, a navíc jsou černoušci, takže jsem krémy moc neřešila. Ale věřte nevěřte i černoušek se spálí od sluníčka, takže jsem je tak nějak nevystavovala vrapidně na sluníčko v rpzmezí od 11-14. Stejně většinou v tu dobu spaly v kočárku. Ségra ta ne pláž používá ten polostan, docela dobré.
Do krytých bazenů děti málokde pouští do roka. Jedině v Liberci. tam můžeme i s Terezkou. V Jíčině ne, v Jablonci ne. U nás v MB taky ne.

bufina
18. črc 2011

S dcerkou sem byla popvé na koupališti v 10ti měsících a s malým v loni v sedmi m. A zrovna teď v sobotu tam měla jedna mamina snad max. 4m dítě. A viděla sem aji spoustu max. ročních prcků. Takže v 16ti měsících už určitě můžete vyrazit. My bereme spoustu hraček do vody, malej si hraje v dětským bouzdališti a je spokojenej. Ve velkým v kole se mu taky líbí. Plínu mu dávám, od Huggies tu na koupání. Na hlavičku má pirátku a mažeme padesátkou. Jinak si na koupáku půjčujeme slunečník.

kaleilah
18. črc 2011

Minulý rok měl malej 20 měsíců a Ady bylo asi 8 měsíců a byli jsme v lomu, koupali se s nahatýma prdkama a v tričku. oba byli v kruhu, Ady v něm seděla a bylo tu super. Tenhle rok jsme byli na přehradě taky. Koupaliště nemáme, ale aquapark a tam jsme chodili s obouma od 4m.

Na přírodní koupáky bych neřešila plenku, do bazénu určo koupací. a na hlavu je dobrej šátek nebo plína na piráta, nesklouzne ani ve vodě

jasekd
18. črc 2011

Malej ma vadu ledviny, takze plavani miminek jsme vynechali. Ted mame dovoleno koupani, kdyz to nebude nejaky hnuj, takze poprvy byl celej ve vode ted v cervenci v necelych 15ti mesicich, sla bych i s mladsim. Byli jsme u cisteho rybnika a u prehrady. Koupaliste a nejake male vodni plochy bych se spis bala, do kryteho taky nechodime, ale to kvuli te vade, jinak asi ne. Nejlepe more, ale to zas nechcem, pac mame druhe dite male a navic malej bere dlouhodobe leky, se kteryma moc nemuze na slunce, tak snad za rok... V prirode urcite zadnou plinu, nevidela jsem ani jedno decko, ze by ji tam melo. Na bazen bych vzala koupaci plinu. Na koupaliste s venkovnim bazenem sama nevim, mozna bych plinu koupila a videla podle situace, jak tam maji ostatni deti. Vetsinou ma na hlave cepici s vazanim pod bradu, aby ji neztratil, a mazu Biodermou 50kou. Jinak u vody byl se mnou uz loni, ale to jsme machali jen nozicky 😉 Chodim s obema detmi, do stinu, holka v kocarku spinka pod moskytierou, kluk se rychle vykoupe, aby neprochladl, a hraje si na dece. Planuju koupit ten polostan k vode, nebo mit ason slunecnik, kdyz nejsou stromy.

moudivlacek
18. črc 2011

u nas na koupak muzou deti od roka,ale jaka je realita je asi vsem jasne,ono jde spis o ty deticky,pokud maji nejake kozni potize,tak bych byla s verejnyma koupakama opatrna,chce to vyzkouset,voda v detskych brouzdalistim neni tak silene chlorovana jako zbytek,hl pak poradne umyt a natrit kremem
jinak plavaci plenky,napr huggies,i kdyz jsou videt deti tmavsich obcanu nazi,to bych vrazdila,prckove to tam pak polykaj 😠 😖

mifinka
18. črc 2011

Tak my jsme byli poprvé loni, když měl malej 11 měsíců.. Pro mě záhul, ještě nechodil ale lozil po 4, takže jsem si celkem polítala.. Byli tam i menší mimča, ale spíš se slunily mamči a mimča byli v kočárkách nahatý s plenušou a mokrou plenošou přes kočárek.. Malej měl pleny do vody a šátek na hlavě a mazat mazat mazat... když se mi podařilo ho přidržet delší dobu veńku tak jsem přes něj hodila namočenou plínku.. Letos jsme byli zatím jen na přehradě, už nahatej, jsme bez plínek, a i kdyby do přehrady učurnul tak to nevidím jakó tragedii... A zase.... mazat mazat a mazat 🙂 a píííít

denousek
18. črc 2011

malej se narodil na vanoce a hned v lete jsme byli na koupaku mel nejak 7 mesicu... a pohoda...namazat poradne 50tkou kremem pro deti a cepku a hotovo 🙂 na koupaku jsme meli plavaci plenku to se musi vsude, 😉 tak at se vam tam libi .-)

eleonorka
19. črc 2011

S dcerkou jsem byla poprvé na kouališti v 7 měsících a líbilo se jí to ... Namazala jsem ji krémem, dostala klobouček a bylo - ve vodě se jí líbilo :D

monaberuska1
19. črc 2011

s první dcerkou ke konci 7.měsíce a s druhou dcerkou v 9-ti měsících a moc se jim to líbilo rybníky a také koupaliště, nevidím důvod, proč by se neměli koupat 🙂 když netrpí nějakou vážnou virážkou nebo tak něco 🙂
a plavečky první dcerka měla ty koupací plínky, ale Nikolce jsme koupili ty plavky neoprenový, nepustí to ani bobek 🙂 takže já spíše doporučuji ty, mě se ty plenky nelíbí a je to takové bych aji řekla nepohodlné 😅 a plavečky máme tyto
http://www.splashabout.cz/mimiplus/eshop/1-1-Pl... vypadají bombácky oblečený a jsou pohodlné...a staršně si cením to, že když udělá bobek tak se vyperou a jedeme dál.... ale ty jednorázovky se musí vyhodit, takže kdo chodí častěji k vodě tak bych řekla, že ty plenky aji žerou penízky..toto se koupí jendou a máte to na furt... no jsme zastánce těchto 😀 plenky koupačky ne... 😀

sussanah
19. črc 2011

Na klasicky koupak jsme zacali chodit az ted, tj od cca 20m, loni v lete si to nedokazu predstavit. No a namazat kreme, kloboucek a kdyz neni ve vode, tak tricko na telo, aby se nespalil. Ale chodime az tak po 15h odpo, cely den bych s nim na slunku rozhodne nebyla (to bych nezvladla ani ja 😀 ). Pokud maly necura do nocniku, tak urco plavaci plenky, na dece bych asi vyslikla do naha, at neni v tom mokrem.

marecek4
20. črc 2011

co vím,tak máma chodila na koupák i s čerstvě narozenou ségrou-samo že byla jen v kočárku 🙂,ale my byli až teď ve dvou letech,loni nám to nějak nevyšlo,trajdali jsme jinde,ale šli by jsme,a stačí pořádný opalovák,klobouček a jak píše sussanah tak na nebazénový pobyt tríčo a u nás ještě i slipky nebo plínu na písek jinak máme nepropoustné plavečky a pobyt samozřejmě s rozumem

petkave
20. črc 2011

Prvýkrát sme boli s Vinckom v aquaparku, keď mal 8,5 mesiaca a zvádol to bez problémov. Teraz chodíme na kúpaliská. Dáme plávacie koleso (také čo sa v ňom dá pekne sedieť, s otvormi na nôžky), klobúčik alebo pirátku, krém Bioderma 50 pre kojencov a Huggies plávacie plienky a malý je neskutočne šťastný. Nevadí mu dokonca ani studenšia voda.

terezt
21. črc 2011

My jsme byli s malou poprve v 9. mesicich a dalo se. Mela jsem ji teda po vetsinu casu na rukou a celou dobu jsme stravili u brouzdalka, kde si hral starsi syn a nedal se tak snadno vytahnout. Co se tyka slunicka, tak to slo, hodne jsem je namazala a snazila se byt casto ve stinu. Ale jinak pozor, aby nemela dlouho na sobe mokre plavky. I ve vedru, je lepsi, aby byli mimca nahaty, nebo menit plinku....

lamarika
21. črc 2011

Se synem ve 3 měsících, ale to byl jenom v kočáru 😀 Maximálně se válel na dece 😉 Pak až to další léto se čvachtal a to mu bylo něco přes rok, myslím okolo 15 měsíců. S dcerkou už tohle léto v 8 měsících. Hodně a často je mažu vysokým faktorem (30,50). Z vody je dostat je umění 🙂 Vylezou z vody a hned sundávám plavky, oba jsou po mně exematici a mokrý plavky jim nedělají vůbec dobře. Jinak máme plážový stan a opravdu supr věc, nemusíme vyhledávat žádnej stín. Prostě si ho uděláme 😉
Jinak si myslím, že plavky jsou lepší jak pliny. Dají se v pohodě sehnat od 100-200,- (samo i dráž, ale to je podle mě zbytečný) 😉

leena24
16. črc 2012

Hostivařská přehrada v Praze - Zdarma je zde tobogán, dětské hřiště, dětský skákací hrad a kuželky.
http://dikulka.pise.cz/121999-hostivarska-prehr...