Jak staré dítě nechat samotné na zahradě?

odetka
17. bře 2011

Ahojda. Chtěla jsem se zeptat. Mám 4 letou holčičku a máme velkou oplocenou zahradu. Všude vidím z okna. Ale přesto bych jí tam samotnou ještě nenechala. I když kolikrát by mi to pomohlo, kdyby si tam malá hrála a já si v klidu doma něco udělala. Od kolika let vy byste nechali dítě samotné na zahradě?

kristi
17. bře 2011

Mie jsou taky 4 roky a ac doma zahradu nemame, tak u babicky naprosto bezne byva venku, ale povetsinou je v blizkosti deda nebo nektere jine deti

zlobilek
17. bře 2011

podle toho jak které dítko. kamarátka nechala 2letou dceru v létě venku na tráve na dvorku samotnou, ale jak ji dala deku s hračkama, tak i po hodine byla na tom stejném místě a hezky si četla knížku. je to klidné dítko. já s mím synem si to neumím představit. tedy se nedá jednoznačně říct od kdy. mám známou, co si klidně od 4leté holky odběhne nakoupit do krámku, co mají poblíž a dceru nechá doma u pohádky, nebo i na dvorku. nakoupí asi za 15-20min.

beruska2x
17. bře 2011

nenechala bych, 4 lete dite si urco nebezpeci leckdy neuvedomi - nemuze ani a nikdy nevis co ho napadne, ... staci vteinka nepozornost a nestesti je hotovy a myslim ze to za to nestoji... 😅

sshiva
17. bře 2011

Záleží na samotnom prckovi...pokiaľ je dieťa dosť uvedomelé a vedené k samostatnosti a máš ho stále "na očiach", tak prečo nie? My máme záhradku a drobec je zvyknutý hrať sa pekne aj sám, od 1,5 roka úplne v pohode, vidím naňho, on vie že keby čokoľvek potreboval tak ma može zavolať, vačšinou sa hrá v domčeku alebo behá po trávniku so svojou kosačkou alebo sa naháňa s kocúrom 🙂 Osobne som rada že nie je závislý na neustálej pozornosti a vie sa pekne zahrať aj sám, nikdy by som si ale netrúfla odbehnúť do obchodu alebo niekam mimo, ak ho nechávam samého, som vždy nablízku a v strehu 😉

alterna
18. bře 2011

Tak 4 lete bych určitě samotné nenechala, jak píše Beruška. Stačí chvilička a neštěstí se muze stat a ni nevíš jak. A to radši uklidim az s prckem doma nebo kdyz bude prste s tatou, babi dedou apod, nebo kdyz vecer spí. Pracovala sjem na detskem odd, a videla sjem opravdu mnoho zbytecnych urazu opravdu i vaznych z nepozornosti rodičů.........................................................

delapa
6. dub 2011

Záleží na dítěti a okolí, kde pobývá - oplocení, bez nebezpečí vody... Souhlasím s odpovědí kristi.

mkr
6. dub 2011

záleží jaké je tvé dítě, malá si hraje na zahradě od roka a půl, vždy mám otevřené dveře a slyším, kdyby něco, když něco potřebuje, tak si přijde, teď už jsou jí 3 pryč a lítá tam úplně sama, ale zase nemáme moc velkou zahradu, takže jí případně slyším, dítě ve 4 letech už je poměrně velké a pokud je trochu vedeno k samostatnosti, tak bych se nebála 🙂

sussanah
6. dub 2011

hodne zalezi na zahrade, protoze ja teda naseho mladeho poustim na terasu pred barak uz ted v jeho 18m 🙂 Ale je fakt asi cca 2m od dveri, hraje si tam s piskem a obcas na me zavola a zkontroluje, co se deje v dome, jestli uz treba neni cas na jidlo apod 🙂 Takze fakt zalezi i na tom, jak je zahrada stavena a kde se dite pohybuje. A to podotykam, ze nas kluk teda rozhodne klidas neni, ze bych ho nasla na stejnem miste za hodinu 😉

romcovaklarka
8. dub 2011

Přesně, záleží hodně na té zahradě - jestli z ní nemůže dítě samo odejít a jestli tam není bazén nebo nějaká díra apod., kam může spadnout. Jinak já i poté sestra jsme si běžně hrály na zahradě samy od takových 2 nebo 2,5 let (každá sama - jsme od sebe 11 let 🙂).

mamkamarketa
8. dub 2011

my teda zahradu nemame. ale to,ze dite chape pojem nebezpeci nestaci. vsude je plno uchylu a zlych lidi. to,ze dite vi,ze nesmi tam a tam je jedna vec,ale fakt bych se bala uchylu. dite si naka zruda vyhlidne a je to par vterin 😔