Jak to děláte s dětmi o prázdninách, když jste v práci?

jasminy
27. srp 2013

Dcera nastupuje do školky a já půjdu do práce. Ale už teď přemýšlím, jak to bude o prázdninách a volnu. Jak to děláte, když nemáte hlídání a dítě je ještě malé na tábory?

hasky24
27. srp 2013

Naše školka jede naštěstí nonstop kromě Vánoc 😉 😉

lucieandrlova
28. srp 2013

Osobně vyzkoušeno zatím nemáme, ale u nás na Praze 9 jsou školičky/jesle, které jsou v provozu i o prázdninách a Dům dětí a mládeže pořádá příměstské tábory pro děti už od 3 let.

kitinka76
28. srp 2013

@jasminy u nás se to vždycky lepilo jak se dalo, prázdninový provoz, babičky, dovolené..... bylo to dost náročné 😒

barborka09
28. srp 2013

@jasminy Školky fungujou i o všech prázdninách, takže si starosti nemusíš dělat jak řešit prázdniny. Spíš než prázdniny budeš zřejmě řešit to, že se ráno vzbudíte a dítě bude mít horečku, kašel, bude zvracet,.... Na prázdniny se dá s předstihem připravit, ale tady tyhle stavy přicházejí během chvilky a to je pak taky celkem na palici jak to řešit, když vlastně dítě do té školky nemůže.

berenika39
28. srp 2013

ahoj, konkrétně v Praze je vždycky o velkých prázdninách zajištěný prázdninový provoz školek, střídají se po třech týdnech školky v okolí. Dva týdny z prázdnin je totální zavřeno☹, ale tak zase nějaká dovolená a babičky a tak to jistí. Neboj, až to nastane, určitě se nějaké řešení najde.

llluckaaa
28. srp 2013

U nás se v létě školky ve volnu střídají, takže je možné dítě na těch pár týdnů přihlásit někam jinam.

elvira
28. srp 2013

Já jsem si musela vzít 4 týdny dovolené v kuse - naštěstí mi to v práci umožnili - vybrala jsem si skoro všechnu dovolenou - mám 5 týdnů, jeden týden měl manžel.
Jinak by mě to taky zajímalo, jak to dělají lidi bez babiček a tetiček na hlídání...
U nás se škoky nestřídají - vedle v obci měli zavřeno celé prázdniny - zateplovali a měnili okna...

pisisvori
28. srp 2013

ano to co píše @berenika39 funguje, ale dcera by měla problém být každý týden nebo dva zase v jiné školce a mít cizí paní učitelky, které nezná a všude pokaždé cizí děti, takže toho nevyužíváme. Před státní školkou chodila do soukromé a tam teď může chodit i o prázdninách + si beru co nejvíce dovolené přes prázdniny. Ty soukromé školky děti na prázdniny většinou berou, ale chce to se domluvit včas a bohužel to stojí dost peněz🙂.