• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak u dítěte potlačit skřípání zubů o sebe?

11. dubna 2011 
Je to asi dva dny-můj osmi měsíční syn začal skřípat zuby o sebe. Je to příšerný zvuk, nehledě na to že si kazí sklovinu..Ale každopádně skřípe od rána do večera.Nemáte nějakou radu jak se toho zlozvyku zbavit?
5. dub 2011 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nemám, Dany to dělá taky. Jedině odvést pozornost nebo mu dát něco do pusy. Taky mi to tahá uši :grinning:
5. dub 2011 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Malá to taky dělala, ale pak jí to přestalo bavit (asi po týdnu) , tak třeba ho to taky přejde :wink: Držím pěsti, protože to fakt rve uši :grinning:
5. dub 2011 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje skoro čtyřletá dcera skřípe zuby doteď. Sice jen v noci v tvrdém spánku, ale skřípe. Jestli je nějaká rada jak proti tomu bojovat, tak sem s ní :sweat_smile: :sunglasses:
5. dub 2011 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nas maly to dela taky, napominani a placani nepomaha, nejlepsi je zabavit nebo ignorovat
5. dub 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
moje máma (49let) skřípe furt, nepomáha nic
5. dub 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
já skřípala až do školy, dcera toho asi ve dvou letech nechala, naštěstí, protože radu nemám :unamused:
5. dub 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo, taky známe... A neovlivní se to ničím. Hrozný zvuk. Ale neboj, přejde to, je to zase jen jedno období. Přejde a přijde jiná věc na řešení. :wink:
5. dub 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje ségra (25 let) skřípala a skřípe zuby do teď. Je to tak intenzivní, že si prošoupala sklovinu na stoličkách. Je tu řešení, náš zubař jí vytvořil odlitky zubů a podle nich takové chrániče. Není to nejlevnější, ale když už zničila několikatery, tak jak by asi vypadaly zuby bez toho. Nyní zkouší hmotu, co se prý dává hokejistům nebo boxerům:slight_smile: Zkuste se na to u svého zubaře zeptat.
7. dub 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja skripala asi do puberty ve spanku :sweat_smile:
7. dub 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže odpověď na otázku: Nelze nijak :grinning: :grinning: :grinning:
7. dub 2011 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
náš expert taky skřípal zubama asi 14 dní potom, co mu narostly horní i dolní jedničky. Přešlo ho to samo. Dělaly to i děti mých kamarádek, takže to spíš bude jen takové blbé období.
A jen pozn. - když skřípou zubama dospělí, často ve spaní, dávají se na zuby chrániče, aby se nezničily.
11. dub 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek