Jak u dítěte potlačit skřípání zubů o sebe?

charlott
5. dub 2011

Je to asi dva dny-můj osmi měsíční syn začal skřípat zuby o sebe. Je to příšerný zvuk, nehledě na to že si kazí sklovinu..Ale každopádně skřípe od rána do večera.Nemáte nějakou radu jak se toho zlozvyku zbavit?

andelka
5. dub 2011

Nemám, Dany to dělá taky. Jedině odvést pozornost nebo mu dát něco do pusy. Taky mi to tahá uši 😀

radushka
5. dub 2011

Malá to taky dělala, ale pak jí to přestalo bavit (asi po týdnu) , tak třeba ho to taky přejde 😉 Držím pěsti, protože to fakt rve uši 😀

cherub
5. dub 2011

Moje skoro čtyřletá dcera skřípe zuby doteď. Sice jen v noci v tvrdém spánku, ale skřípe. Jestli je nějaká rada jak proti tomu bojovat, tak sem s ní 😅 😎

veruska007
5. dub 2011

Nas maly to dela taky, napominani a placani nepomaha, nejlepsi je zabavit nebo ignorovat

kristi
5. dub 2011

moje máma (49let) skřípe furt, nepomáha nic

daisy1
5. dub 2011

já skřípala až do školy, dcera toho asi ve dvou letech nechala, naštěstí, protože radu nemám 😒

delapa
5. dub 2011

Jojo, taky známe... A neovlivní se to ničím. Hrozný zvuk. Ale neboj, přejde to, je to zase jen jedno období. Přejde a přijde jiná věc na řešení. 😉

xvitk101
7. dub 2011

Moje ségra (25 let) skřípala a skřípe zuby do teď. Je to tak intenzivní, že si prošoupala sklovinu na stoličkách. Je tu řešení, náš zubař jí vytvořil odlitky zubů a podle nich takové chrániče. Není to nejlevnější, ale když už zničila několikatery, tak jak by asi vypadaly zuby bez toho. Nyní zkouší hmotu, co se prý dává hokejistům nebo boxerům🙂 Zkuste se na to u svého zubaře zeptat.

camelinka
7. dub 2011

ja skripala asi do puberty ve spanku 😅

kalo
7. dub 2011

Takže odpověď na otázku: Nelze nijak 😀 😀 😀

helulela
11. dub 2011

náš expert taky skřípal zubama asi 14 dní potom, co mu narostly horní i dolní jedničky. Přešlo ho to samo. Dělaly to i děti mých kamarádek, takže to spíš bude jen takové blbé období.
A jen pozn. - když skřípou zubama dospělí, často ve spaní, dávají se na zuby chrániče, aby se nezničily.