Jak u půlročního miminka na zácpu? 5. den už nekakala

perglajka
22. zář 2011

Dávala jsem přesnídavku švestkovou i pití ze švestek a odvar z z ovesných vloček. Malou kojim a začali jsme s příkrmy, stalo se nám to už po druhý. :-/ Děkuju !

zvirka
22. zář 2011

Já bych se uklidnila, malý před svým půlrokem nekakal několikrát i 14 dní v kuse. Příkrmů Vaše malá asi ještě moc nensí a z kojení vlastně není co kakat. Neřešila bych to, pokud nemá bolesti nebo tvrdé bříško, až začne víc papat, tak se to spraví.

coxa
22. zář 2011

Já bych z toho taky vůbec závěry nedělala, jen pokud by brečela bolestí, ale jinak vůbec. Může všechno strávit a nemá co vyprazdňovat, oba kluci to tak také měli a trvalo snad měsíc od zavedení příkrmů než se srovnali, nebyla vyjímka, že kakali jednou za týden.
Co se týká zácpy u dětí není to tak jednoznačné, náš starší syn měl asi před půl rokem průjem, tři dny pak nekakal, tak jsem začala plašit a v lékárně mi řekli, ať jsem v klidu, že se zřejmě tak vyprázdnil, že nemá co a opravdu až čtvrtý den.

petruskaaa
23. zář 2011

ty švestky,nebo zkus mrkvovou šťávu

jop
23. zář 2011

zaručený recept, který u nás vždy zabral: sušené švestky dobře povařit (min 45min) a rozmixovat. Švestková šťáva ani přesnídávka nezabraly. Ale je fakt, že 5 dní bez kakání samo o sobě nemusí být žádný problém.

mrsblack
28. zář 2011

5 dní bez kadění není nic strašnýho, malej taky kadí tak jednou až dvakrát týdně a je na UM a papá příkrmy. Takže pokud nepláče, že jí bolí bříško, nebo zoufale netlačí, tak bych to neřešila.

antarres
28. zář 2011

u nás fungovala švestková přesnídávka

hansed
28. zář 2011

Kojené děti nemusí kakat i 2 týdny 😉 pokud teda malou nebolí bříško.... u nás zabrala švestková šťáva, potom i hruška, někomu zabírá i fenyklový čajík. Teď jsem začala malé dávat do jogurtu lněné semínko (ale je nám 14 měsíců 😉 ). Pokud by nic nezabíralo a bříško bolelo, neváhala bych a zašla k dr., naše nám poradila i lactulosu (ale ta nezabrala 😔 )