Jak učit mimi obracet se?

ocicka
29. lis 2007

Ahojda, rada bych se zeptala jak jste uciky mimci obracet se..Prckovi jsou 3,5 mesice a neobracise vubec z briska na zada apod. No nekdy se nevedomky prevali z boku na zada, ale to je spis prevazenim. Diky

anatanka
29. lis 2007

No, ja myslim, ze bys ho to nijak ucit nemela, lepsi je, kdyz si na vsechno ty deti prijdou samy, az bude jejich cas. Kdyz neco uspechas, tak jim spis uskodis. Jinak bych rekla, ze je na to jeste celkem brzo. Mne se mala zacala pretacet na brisko teprve nedavno, nekdy kolem 4,5 mesice a to stejne nebylo jeste uplne ono. Kamaradce se zase syn zacal pretacet az kolem sesteho mesice...

konoupek
29. lis 2007

ocicka,na to má ještě času moooře 😉 .Nejdřív by se asi měl obracet ze zad na bříško a to až tak kolem pátého měsíce a potom naopak.Naší malé bude sedum měsíců a z bříška na záda se sama taky ještě neobrací.Prostě to nějak neřeším,všechno chce svůj čas 😉 🙂

nikka.vo
29. lis 2007

ocicko, ještě má čas... 😉

první se děti obrací na bříško a až pak z bříška na záda...

Mě to ukazovali na rehabilitaci, kam jsem chodila se synem kvůli ruce:

Záleží taky na tom, jestli se ti už prcek otáčí na bok - to je základ
takže pokud ne, tak ho nejdřív stimuluj, aby se otočilo za hračkou na bok...
nevzdávej to hned, když po hračce bude sahat rukou co má blíž a nebude se snažit tou druhou, pokud uvidíš že fakt nemá snahu otočit se na bok, tak ho za tu druhou ručičku (dál od těla) chytni a opatrně pomoc natočit ke hračce, nech dítě si sní na tom boku pohrát - takhle to zopakuj několikrát za sebou a několikrát denně - kolikrát to bude mimi bavit. Tím nic nezkazíš, ba naopak!
Další krok je, že dítě jak je na boku, tak ho natočíš na hranu tak, že pokud bys ho nedržela, že by už přepadl na bříško...ale ty ho v té poloze budeš chvíli držet. Že to děláš dobře poznáš tak, že miminko má hlavu zvednutou a snaží se to dotočit, heká u toho 😀 , vidíš jak se snaží, ruku i nohu na opačné straně těla, než která je na podložce , jsou ve vzduchu. To je posilování a zapojování potřebných svalů - to taky můžeš opakovat tak často, jak ti to dítě dovolí (jak dlouho ho to bude bavit) ! No a pak už, když se dítko přetáčí samo na bok a už sis zkusila to ,,balancování,, - tak prcka zase stimuluj hračkou, aby mělo snahu se za ní dotočit samo - můžeš jemně pomáhat. Dítě pak získá jistotu a začne to dělat samo. Fakt to zabírá, ale musí se cvičit často. 😉 😉 😉

Ale dej ještě prckovi čas...

nikka.vo
29. lis 2007

Cvičením se nic nezkazí, to si nemyslim že by bylo škodlivé - mě se syn začal přetáčet něco málo po třech měsících ze zad na bříško, ale jen na jednu stranu a rehabilitační mě právě učila tyhle cviky, aby se točil na druhou, kde měl slabší tu ručičku, kvůli které jsme na rehab chodili. Já si říkala, proč po něm hned chce zázraky, když to uměl tak brzo, že je ještě čas!
Takže tenhle návod bych brala v potaz až kolem toho pátého měsíce, jinak bych se tím taky nezatěžovala 😉

lendy1
29. lis 2007

nikka, popsala jsi to úplně perfektně, známe to též z rehabky-jen u nás nefunguje zájem o hračky, co jsou jinde než přímo před očima 😒 a navíc máme dost velké potíže s motorikou, takže u nás jde vše hoooodně pomalu.
Ještě jsem našla jeden fígl v knížce Cvičíme s miminkem. Dám mimčo na deku a vzít na jedné straně za cípy té deky a jakoby ji pomalu zvedat a mimčo, co leží na té dece, se bude samo snažit otočit- ale je to spíš jakoby forma hry. Ty cviky z rehabky jsou lepší 😉

A ocicko, máte ještě spoustu času...

nikka.vo
29. lis 2007

lendy - díky, jsem se trochu bála, jestli jsem to popsala dobře, už si to zase tak nepamatuju, ale nám to přijde lehký, protože nám to někdo ukázal. Kdyby mi to ťady někdo popisoval, tak to asi nepochopim. 😅

pokusim se ty fáze nafotit 😉

ocicka
autor
29. lis 2007

Holky diky moc, tak ja mu dam jeste cas 🙂 Mne jen prislo, jak jsem nekde v diskuzi cetla, ze se uz vsechna mimca v tomhle veku uz obracela, jen nas prcek ne.. Ale uz jsem v klidu, diky

sandra81
29. lis 2007

Ja to malou nijak neucila. Je teda fakt ze se zacla otacet ze zad na bricho a obracene az na konci 7.mesice. Driv vubec, max. na bok.

nikka.vo
29. lis 2007

já bych to taky neřešila, jednou začít musí, ať bez pomoci nebo prckovi prostě pomůžeš, ale čas na to fakt ještě je...o to to bude hezčí až se ti přetočí samo od sebe. 😵 😵 😵 To půjde 😉

jitrulka
22. pro 2008

nikko, krásně jsi tu popsala, jak učit mimi otáčet na bříško. Je nějaký podobný postup, jak jej naučit zas obráceně... otáčet na zádíčka? Vím, že to chce čas, ale ráda bych ji nějak pomohla 😉

andy80
22. pro 2008

Učit nijak, dítě se má vše naučit samo

kijonkova.k
22. pro 2008

Tak naše malá se nejdříve otočila z bříška na záda,asi ve 4,5 měsících a teprve v 6m se otčila na bříško.Máte ještě hooodně času 🙂

kacka79
22. pro 2008

Holky fíla se mi obrátil skoro až v 7 měs, ale pak to vše dohnal, od 14 měs běhá jako ďáblík, nebojte, vše to přijde!!!!!

jitrulka
19. led 2009

Ahojte... malá se mi už pokouší otáčet z bříška na záda, ale ještě ji to nejde a většinou se při tom pěkně bouchne do hlavičky. Jak ji mám navést aby se otáčela správně? Mám strach se ža pak bude bát otáčet se ☹