Jak učíte děti po sobě uklízet?

jasminy
8. bře 2012

Učím dceru po sobě uklízet. Někdy to jde hned, jindy je to se záchvatem vzteku, ale vždycky trvám na tom, aby to uklidila. Nakonec to uklidí, ale já už si připadám pak jak tyran. Jak to učíte děti vy? Dceři je 16 měsíců, ale moc dobře rozumí co po ní chci. Ráda bych toho dosáhla vždy bez záchvatů vzteku. Jaký máte fígl na vaše děti?

mates22
8. bře 2012

u nás je to též se záchvaty vzteku a hlavně musíme pomáhat taky, pak to trochu jde... i když mi přijde, že uklízíme my a děti si spíš hrají. V 16m mi to ale přijde brzo, nevím................

terkaz
8. bře 2012

Zkuste si u toho zaspivat: houpy, houpy houpani, hracky uz jdou do spani 😉 U Filipka to delaji ve skolce a on to praktikuje i doma s Marketkou 😉 U nas to zabira, ale je fakt, ze mame klidne deti, ale treba to zabere i u ostatnich divocaku 🙂

beruska24.9.
8. bře 2012

od malička uklízíme my a formou hry se snažíme dítko vtáhnout do uklízecího procesu 😀
zajímavé, že kde pomáhat nemusí, účastní se velmi ráda a dobrovolně (na rozdíl ode mě).

eloana
8. bře 2012

mam syna podobneho veku... tak mu reknu,ze uklidime hracky- ja uklizim vetsinou se prida, ale nejak je nutit do toho mi prijde v 16 mesicich brzy....

rozarka65
8. bře 2012

Když byla Aninka menší,tak jsem říkala,že hračky musí jít taky spát...Teď je starší,tak ví,že to co nechá na zemi,můžou rozkousat pejsci,nebo se to rozšlápne apod....když je velký nepořádek,tak uklízíme společně...a často mne překvapí,že uklidí úplně sama...🙂 A někdy poučuje i mne...maminko,tohle sem nepatří...nebo vidíš,zapomněla jsi to uklidit a pejsci to rozkousali... 😀 Takže já bych učila uklízet formou hry...a nerozčilovat se,ale raději uklízet společně....děti to i víc baví...🙂

berenika39
8. bře 2012

Neučila jsme petra uklízet, neměla by to dělat proto, že ty to chceš, ale proto, aby ráno našla zase svoje hračky na svém místě🙂. Jakmile budeš tlačit na pilu, výsledek bude přesný opak, to je jistota, zatvrdí se a v rámci vzdoru to nebude dělat a nebude🙂. potřebuje čas na to, aby pochopila, proč je potřeba to prostě dát na své místo, pak to bude mít smysl. ted je ještě brzy, zatím můžeš uklízet ty a jí poprosit, aby ti pomohla, a u toho vysvětlit, proč to děláte.
Jakmile se u toho tvého nucení objeví vzdor, vztekání, je přesný čas s tím přestat, fakt. jinak je z toho začarovaný kruh, boj o moc, kdo z koho, a v roce a půl tohle veselé 😉 období přesně začíná🙂. klid, pomalu, nech tomu volný průběh, není kam spěchat.

lamarika
8. bře 2012

V 16 měsících bych to asi ještě nehrotila. Matesovi jsou skoro 3 a uklízet si po sobě začal asi až tak nějak ve dvou letech a kousek.
U nás je takovej jednoduchej fígl co většinou zabere bez problémů. Některé hračky nemají děti u nás volně přístupné, protože by je hned zničily nebo s nima něco zničily (např. knížky, lego, vláčkodráha, korálky, plastelína,...) 😀 Jenže samozřejmě co není běžně k mání o to je ještě větší zájem. A v tom spočívá ten fígl 😉 Pokud chce Mates nějakou hračku co je schovaná a doma je čurbes, tak mu řeknu, že mu ji dám, ale musí si uklidit. Za chvilku je jakž takž uklizeno bez řevu a vztekání 😉

naty
26. bře 2012

u nás zabírá technika z RaBR...když byl menší uklízela sem věci sama a říkala mu, proč to dělám - abysme je nerozšlápli, nezakopli o ně atd. ...postupně se začal přidávat, takže sem pak přešla na to, že jdu uklidit hračky, jestli mi pomůže - někdy šel, někdy ne...teď už třeba sám jde, když jdeme "lítat" po obýváku, uklízí hračky a říká: "Abysme nezašlápli." 😀...a tak...samozřejmě někdy se mu nechce, dělá zajímavější věci, ale teď to dělám tak, že řeknu: je potřeba uklidit hračky, z toho a z toho důvodu, uděláme to spolu nebo to zvládneš sám? Většinou jde, někdy řekne: Uklidí mamka 😀 . Ale nehrotím to, vidím, že získává smysl pro pořádek (rovná si věci v poličkách atd.), tak to jen podněcuju, ale nenutím...

andy80
26. bře 2012

uklízíme hrou, panenka jde spinkat, tak jí musíme dát do kočárku, autíčko musí do garáže na své místo, kostičky už jsou unavené, tak si musí odpočinout v krabici apod. Zabírá to