Jak udělat "režim"14ti dennímu miminku?

katkak80
3. zář 2008

Ahoj maminky, chtěla jsem poprosit o radu, jak zavést malinko režim u miminka.Náš malej spinká přes den, že nejde ani vzbudit za 3 hodiny na krmení a pak celou noc je vzhůru a brečí brečí brečí.Tak jsem se chtěla zeptat jak mu to spaní obrátit.Snažím se ho budit hodně přes den,aby pak přes noc spinkal, ale nejde to.Máte třeba nějaké osvědčené metody?Moc děkuji za rady.

lendy1
3. zář 2008

katko, 14-denní miminko je ještě na nějaký režim hodně malé, zkus se spíš přizpůsobit jemu a nějaký režim zkus zavádět až později 😉

lucenek
3. zář 2008

katko takovým očistcem jsem si prošla taky....a nepomůže nic než to přetrpět..bohužel ono ne nadarmo se říká, že kolem šestinedělí to se upraví samo.Teda ted ještě bůhví jaký režim nemáme ale je to o dost lepší fakt, stíhám se i ráno umýt 😀
jen trpělivě a furt dokola třeba po koupání, bal do zavinovačky docucnout a hají..bude řvát mě řvala taky ale dělám to stále dokola a aspon ví že po koupání balíme docucnem a jdem na kolotoč do postýlky...
ráno otírámě žínkou obliček a ruce aby věděla že je ráno a bude se čumákovat....ono to mimčo si samo režim nastaví ale tak po 4 -5 týdnech začne samo uvidíš 😉

aja123
3. zář 2008

Jo jo plně souhlasím, u 14 deního mimi se opravdu o žádném režimu nedá mluvit. U nás se to pěkně upravilo tak cca kolem 2. měsíce. Tak radím vydržet vydržet a ještě jednou vydržet 🙂

alterna
3. zář 2008

katko, jak pise Lendy, musis se prizpusobit miminku ty a ne ono tobe 😉 !!!Narusuje to miminko kdyz mu chce narusit spanek atd.
14 denni mimco je opravdu male na zavedeni rezimu, nevi kdy je noc den....
Neboj casem se to upravi.
Amiminko pres den nebud, spankem take sílí a kdyby melo hlad neboj ozve se.
Neboj casem se to uklidni. Nase mala az tak od toho 3 az 4 mesice, pres den moc nenaspi a vecer pekne usne. Opravdu to ted nech byt. Mimco bylo 9 mesicu v brisku tak po nem hned nemuzem rezim.
mej se pekne a at je mimco zdrave 🙂

alterna
3. zář 2008

psla jsem rychle tak kdyz to po sobe ctu hruza 🙂

kacka.va
3. zář 2008

u 14ti denního mimča režim udělat nejde. my se ze začátku v noci budili po hodině a půl. a souhlasím s holkama, rozhodně mimčo nebudit přes den, spíš mu tím narušíš spánek a mimčo si potřebuje odpočinou, protože jejich spánek je jiný, než spánek dospělých.

cerstvamama
3. zář 2008

katkak80
Mně pomohlo dávat mimi spát přes den jedině do kočárku a nechávala jsem třeba puštěné rádio. Nebo když u nás někdo byl tak jsme se bavili v přítomnosti spícího miminka. Malá chrněla a zvuky jí vůbec nevadily, ale když se vzbudila a okolo nebyl klid a ona spala v kočárku, tak věděla, že je den. Na noc jsem jí dávala do postýlky - nikdy jindy přes den. No a ona pak "věděla", že v postýlce a ve tmě a tichu je jen v noci. Nevím, jestli to pomáhá nebo jestli jsem měla štěstí, ale Adélka to brzy pochopila a asi jí to pomohlo v orientaci 🙂 Přes den jsem si s ní po krmení povídala, ale v noci jsem si jí po krmení vzala k sobě do postele a nemluvila na ní, jen jí hladila, aby usnula. Časem pozná, kdy může čekat "akci" a kdy se má chrnět. 😉

svoma
3. zář 2008

Katkak ahojky,v tomhle věku je ještě brzo na režim,ale můžeš zkusit,že budeš koupat malého ráno místo večer,to prý zabírá. 😉

kijonkova.k
3. zář 2008

Tak já myslím,že bys mohla zkoušet spíš večerní koupání ve stejnou dobu a nějaký ritua k tomu,ať to mimčo si zafixuje,že se třeba okoupe ,napapá a pak se jde spát.My jsme to tak dělali od příchodu z porodnice.Mala si asi za 4 týdny zvykla a pak spala celou noc.Koupeme pořád kolem 19.30.Malá se těší a když ji pak položím do postýlky,usmívá se a přívírá očička,jako že ví,že má spinkat. 🙂 Ale chce to čas.

agatka77
3. zář 2008

taky se přikláním k tomu,že u tak malinkatého miminka nejde o žádný režim a nebudila bych ho.Jen jsme se snažili koupat a uspávat v přibližně stejnou dobu.Ono to někdy nevyšlo.ale to byl jediný pevný bod našeho dne.Bohužel se musíš přizpůsobit Ty,časem to bude mnohem lepší.

Hodně maminek s úspěchem praktikuje procházky kočárkem v naprosto stejnou dobu,některá miminka pak v tuto dobu obvykle spinkají.Tak to můžeš zkusit 😉

Hodně štěstíčka 😉 .Ty noci jsou brutus,ale člověk si zvykne na všechno.Nejdřív to je kolika,prdíky,pak první zoubky a nemoci,neboj nevyspíme se ještě dlouho 😉