Jak udržet roztěkané dítě dlouho u jedné činnosti?

limonada
27. led 2013

Moje 4letá dcera vydrží u jedné činnosti tak 10 minut a pak zas běží dělat něco jiného. A nejdéle vydrží u kreslení vodovkami, nebo skládání velkého puzzle.

brisalek
27. led 2013

Ahoj já si teda nemyslím, že je to ve 4 letech nějak hrozné. Dceři je 3.5 a myslím, že moc déle nevydrží a halvně si nehraje sama prakticky vůbec. Když si s ní někdo povídá s plyšáčkama tak to vydrží dlouho, teď i dívat se na kouzelnou školku. Také ráda a myslím, že na svůj věk dobře maluje, ráda stříhá a něco vyrábí , ale potřebuje k tomu pořád někoho dlašího.

buldok
27. led 2013

Počkala bych do pěti let a když se to nezlepší, tak bych šla do pedagogicko psychologické poradny...

baris
27. led 2013

a chodí do školky? Jak se chová tam?

Moje holky doma taky - u všeho 5minut a pak hurá, udělat bordel někde jidne. Ve školce si ale dokážou hrát u jedné věci docela dlouho.

Jo a ještě, když byby nemocné, tak dokázaly sedět i hodinu a skládat puzzle (to je u nás rekord nad rekord 😀 ).

Takže bych to neřešila. Každé dítě je jiné. A na soustředěnou činnost má ještě čas.

kapljhgf
27. led 2013

dle psychologů dítě v 1. třídě má vydžet se soustředit na 1 vě 15min. a vy to už chcete po 4 dítěti. Osobně myslím že tj na dítě docela brzo