Jak ukončit noční kojení?

lllucinkaaa
4. zář 2018

Ahoj holky, prosím o radu jak ukončit noční kojení. První dceru jsem skoro nekojila, ale strávila jsem prakticky 7 měsíců u odsávačky, milovala flašku a ne prso 🙂, a k tomu jsem ji dokrmovala Nutrilonem. U druhé dcery jsem byla rozhodnutá, že si to kojení prostě vybojuji a podařilo se, sice všemi možnými i nemožnými způsoby, ale kojila jsme a kojím prakticky dodnes a to je dceři 15 měsíců. Denní kojení již máme snad 3 měsíce odbourané, ale uspávání a noc bez kojení asi nebude nikdy 🙂. Večer kolem 20-21h malou uspím u prsa na kojícím polštáři a do toho si dává dudel...takže cucne, dudel, cucne, dudel a tak to jede třeba půl hodiny. Až usne, tak ji dávám do postýlky. Kolem 1h ráno se probouzí, má zavřené oči a mrčí, kňourá, někdy zapláče, prostě si mě vyžádá...já si ji vezmu do postele a tam se napije jak z levýho, tak z pravýho, vrazí si dudel do pusiny a spí v tom lepším případě, v tom horším se začne po mě válet, tulit, kňourat, vstávat, a nevím co ještě a dokáže to třeba hodinu, mezitím si ucucává dle potřeby. Pak odpadne a spí do rána. Přes den pije vodu z lahvičky Avent s plochou savičkou, to když jí dám v noci, tak se napije, ale začne mlaskat, že chce mlíko. Zkoušela jsem Nutrilon, Hami, Hipp, Sunar a kravské mlíko, nic z toho mi extra nevezme a pokud ano, tak jedině brčkem a z hrníčku, ale jen tak aby se neřeklo. Starší dcera ve 3,5 letech kravský mlíko pije zásadně z kojenecké láhve a v leže jako malý mimino, večer na uspání 🙂). Chtěla bych již přestat kojit, malou klidně v noci mazlit budu, klidně budu vstávat a chystat mlíko do flašky, ale kojení už nechci. Pro mě by byl ideál: ohřát kravské mléko, dát flašku, malá ho vypije, usne, v noci to stejné a spí do rána 🙂 Teď o víkendu jsem byla na jedné akci (doufám, že mě zarputilé kojící matky neodsoudí k trestu smrti), bylo to přes noc a s alkoholem. Tudíž jsem nekojila a uspával taťka. Malou uspal v pohodě na kojícím polštáři bez mlíka, ale v noci se vzbudila a začal tyjátr, pláč, nepomohlo chování, mazlení, voda a pomohla až čokoláda (je to asi strašný, ale prý se nedalo nic dělat 🙂 ), pak se spolu ve 2 ráno mrkli na film a šli spát. Já jsem ji kojila až druhý večer a to už jsem fakt musela, neboť prsa mě hodně bolely, jak se mi nalily, i když jsem si myslela, že už moc mlíka se mi ani netvoří, když vlastně pije 2x za 24 hodin. Byla jste některá v takové situaci? Poradíte mi prosím jak na to? Ještě bych chtěla podotknout, že v říjnu mám jet na 3 dny do lázní, takže do té doby bych to chtěla mít nějak pořešené...omlouvám se za román a snad jste to některá vydržela číst až do konce 🙂 Děkuji všem za cenné rady a připomínky.

verundice
4. zář 2018

Ja mysli,že ty průvodní věci kolem toho jako mazleni nebo náhrada flaškou jsou spis ke škodě. U nás zabral radikální zlom - přestala jsem kojit v 9 a půl měsících po té,co se noční intervaly zkracovaly a zkracovaly,až jsem kojila celou noc po hodině a půl,řekla jsem si a dost a odjela na vikend pryč.Malej zůstal s manželem,klasika v noci se vzbudil,začal se dožadovat mlíka, asi i brečel,ale velmi rychle,až překvapivě,přestal a usnul,takhle dali dvě noci a byl klid. Šlo to až překvapivě hladce,na to jak jsme se toho báli,čekali celonoční brek....bylo to v pohodě,ale prostě nemohla jsem tam být. Myslim,ze v tomhle věku uz v noci mliko nepotřebují,je to spíš zlozvyk

lllucinkaaa
autor
4. zář 2018

@verundice No, jenže to co vy popisujete, tak to já mám už za sebou, taky se mi kolem 9 měsíce budila snad každou hodinu a já vydržela a kojila a kojila jak divá. No, tak to asi rozseknou až ty lázně v říjnu, to prostě fakt budu 3 dny pryč a nějak to dopadne. Jen nevím, co s mlíkem, které se mi bude asi tvořit. Odstříkat mi moc nejde, fakt hodně mizerně a odsát také nic moc a teď mám vyzkoušeno, že za 48 hodin mě ty prsa fakt bolely a potřebovala jsem ulevit tím, že mě toho malá zbavila...

swetlusska
5. zář 2018

Zkusila bych manuální odsávačku, prostě jinou než na kterou jsi zvyklá. S tím odstavením - trvalo to u nás cca týden, manžel uspával (nosil večer v nosítku dítě dokud neuslo) a spal s dítětem v pokoji on. A to jsem měla hodně závislý dítě. Tím, že se syn víc nosil a začal spát s námi v posteli si "vynahradil" ten kontakt, který je u kojení.

amaliekvidova
5. zář 2018

@lllucinkaaa To samé jsem řešila před měsícem. Dcera měla rok a budila se co hodinu. Nemyslím, že je dobré odjet a nechat dítě s manželem. Má chudák stres z toho, že nemá mlíko v noci a ještě přes den nemá maminku. U nás spal manžel s dcerou asi týden, než se mi mlíko ztratilo. První dvě noci trošku plakala, on ji hladil, zpíval. Já jsem ji mazlila přes den, aby věděla, že tady pro ni pořád jsem. Třetí noc spala celou a od té doby spi hezky. A co se týče prsou a nalití, tak to bylo pět dnů hrozné, ale pokud nekojíte do samoodstavu, tak to jinak nepůjde.

dizi
5. zář 2018

@lllucinkaaa Na ukonceni tvorby mleka jsou homeopatika. Stejna co na rozjeti laktace - ricinus - jen se davaji v jine sile a mnoztsvi. Tady je i clanek o ukonceni kojeni http://m.svethomeopatie.cz/cs/243-odstaveni-dit...

lllucinkaaa
autor
5. zář 2018

@swetlusska @amaliekvidova
Holky a pijí vám děti nějaké jiné mlíko z láhve? Nebo v noci se vůbec nevzbudí? A nebo jsou spokojené s čajem či vodou?

swetlusska
5. zář 2018

Jo, on od narození pil i z lahvičky (MM i UM), takže u nás flaška s mlíkem v pohodě. V noci ale nejde ani o hlad, bude spíš chtít ten kontakt.

misa1106
5. zář 2018

Nechci brát iluze, ale já přestala kojit kvůli nočnímu buzení, protože už jsem prostě byla vyčerpaná. Ale nejenom, že syn odmítal UM, což jsem nečekala, ale stejně se teď budí 10x až 20x za noc. Ale u každého je to určitě jinak. U nás bohužel takto :(

amaliekvidova
5. zář 2018

@lllucinkaaa Dcera mi UM nechtěla, nahradila jsem to jogurtem, tvarohem a sýrem. Pořád jsem to zkoušela a teď si dá max 300 ml za den, ráno a v poledne 150 ml. V noci se nám většinou nebudí, pokud jo, tak stačí pohladit nebo zazpívat. Vodu mi pije přes celý den, ale v noci ji nic nedávám.

lllucinkaaa
autor
7. zář 2018

@swetlusska to je právě ono, kdyby mi pila jakékoliv mléko, tak bych byla klidná. První dcera vypila v noci jednu nebo dvě flašky, dle toho kolikrát se vzbudila a spala dál. Jenže tady ta mrňavá nepije žádné mléko. Kontaktu má spoustu, spí se mnou od půlnoci až do rána, ale stejně si to kojení vynucuje. No nic, nějak to zkusím a uvidím...snad do školy jí kojit nebudu 😀

lllucinkaaa
autor
7. zář 2018

@amaliekvidova mléko nahrazuji také mléčnými výrobky, které jí a ještě jí přimíchávám UM do obědu, abych jí dala mléčnou dávku, kterou v tomto věku potřebuje. Právě, když se malá probudí v noci, tak nějakým hlazením a zpíváním ji neuspokojím, pořád hledá prsa. Nějak to budem muset zvládnout. Děkuji za postřehy a rady 🙂

lllucinkaaa
autor
7. zář 2018

@swetlusska a děkuji za pokec 🙂

lllucinkaaa
autor
7. zář 2018

@misa1106 no tak to doufám nebude náš případ 🙂 nebo mě odvezou 🙂))