Jak upevňujete autosedačku - vajíčko do auta?

alcakv
28. kvě 2009

Zajímalo by mě jak upevňujete autosedačku - vajíčko do auta, zda isofixem,pásy nebo máte základnu na pásy ? U prvního jsem neměla základnu na vajíčko,ale jezdím často ,tak si říkám,že je to s ní bezpečnější ?Děkuji předem

vrana
28. kvě 2009

alca my upevňujeme sedačku pouze pásy, protože naše auto bohužel nemá isofix a netušila jsem že existují autosedačky se základnou, která je upevněna pásy. Při druhém, pokud nebude změna auta, rozhodně do něčeho podobného půjdu. To pásání před každou jízdou je naprosto šílený..

Isofix určitě bezpečnějí než pásy bude, pokud jej v autě máte, neváhala bych. Pokud ne, volila bych autosedačku, která má právě tu bázi, která se pásama přidělá do auta a nacni se nacvakává vajíčko. 😉

sonik05
28. kvě 2009

Dokud jsme měli vajíčko, tak jsem pásala přímo vajíčko pásem. Také jsem netušila, že existuje ta základna, jinak bych o ní uvažovala, nejen kuli bezpečnosti, ale také kuli pohodlí. To věčné omotávání mi už lezlo na nervy. Isofix nemáme, takže toto řešit nemusím, tak jsem jako druhou autosedačku koupila tu, co vyšla nejlépe v testech ADAC.

alcakv
autor
29. kvě 2009

holky díky, jsme na tom podobně, taky jsem tenkrát netušila, že základny existují, isofix nemáme,takže budu hledat základnu na pásy, 🙂

kett
13. čer 2009

ja jsem ted taky resila, jestli mam koupit nove vajicko, a nakonec jsem se rozhodla pro fakt bezpecne - Romer s isofixovou zakladnou a necham si do auta isofix namontovat.

kacka.va
14. čer 2009

my jsme hodně cestovali i s babičkou nebo manželem, takže základna nepřipadala v úvahu. Měli jsme vajíčko, co se poutalo jen pásy.

gingerlady
14. čer 2009

Ja v aute isofix taky nemam a taky jsem se o zakladne dozvedela teprve nedavno, ale utesuju se, ze nam zbyva neco malo pres kilo a jdeme do normalni autosedacky, takze skonci to debilni pasani...jsem z toho vzdycky na nervy 😎
coz mi pripomina....jakou sedajdu jste kupovali od 9kg, kdyz jeste dite samo nesedi? To je do toho nejaka specialni vlozka? Diky!

jmisa
14. čer 2009

My v autě přípravu na isofix nemáme, o základně poutající se pásy jsme věděli, chvilku ji zavžovali, ale pak jsme koupili jen Maxi Cosi vajíčko, protože bychom stejně pokaždý základnu z auta museli odpoutat, na ulici by nám v autě moc dlouho nevydržela, tak muž rozhodl, že vajíčko stačí.

lynn77
15. čer 2009

tak my isofix v aute mame, to ze je moznost baze na pasy jsem nejak netusila, nakonec mame maxi-cosi a budeme pasat pouze pasy a pak na vetsi ditko snad uz vyuzijeme urcite isofix, pac to bude na delsi dobu, ted mi to prislo, ze bych dala za sedacku, bazi a tu nohu vic nez 8tis. a to se nam jako fakt nechtelo. Snad to zvladnem bez toho

alzibetka
27. lis 2019

Vajicko i pak sedacku když malej sedel jsme měli na isofix a super, nemusela jsem se při cestovani az tolik bat!

zelenaesmolda
28. lis 2019

@alcakv
isofix je jedine bezpecnejsi v tom,ze eliminuje lidskou chybu pri upoutani.my jsme meli na pasy ale kdybych volila zpetne tak si poridim asi nejake na isofix,je to pohodlnejsi.

hankamila
28. lis 2019

V tomhle jsem trochu novacek, v cem je dobry ten isofix? Casto o tom ctu a zatím vidim vždy jen rozdilnou cenu!

zelenaesmolda
28. lis 2019

@hankamila je to pohodlnejsi a snizujes riziko spatneho pripoutani

alzibetka
29. lis 2019

Ano cena j tam trochu jina, vyssi, ale stoji to zato. Je to nejbezpecnejsi pro cestovani, dite je sice k tobe zady, ale při narazu je tak vice chraneny.

hankamila
30. lis 2019

Jo taaak, no vidis, to jsem ani nevedela. A co když ditko chce byt po smeru jizdy?

zelenaesmolda
30. lis 2019

@hankamila
proc by chtelo byt po smeru kdyz ani nevi,ze se tak da cestovat kdyz od narozeni jezdi v protismeru?

jipe
30. lis 2019

u vajíčka jsme měli základnu na pásy (tehdejší auto nemělo isofix)

alzibetka
30. lis 2019

Tak není problem, v tom isofixu ho otocis a muze cucet jak ridis a na cestu 🙂