Jak uspat 3 měsíce staré děťátko?

katenka1
5. led 2014

Ahoj, mám 3 měsíční holčičku a uspáváme jí na gym.míči nebo v kočárku venku, jinak se nám jí od narození nepodařilo uspat ☹ . Jelikož náš andílek váží něco málo přes 6kg, je to už dost náročné 🙂. Co mám dělat aby usnula i bez půl hodinového hopsání na míči? Když jsem zkoušela vybrečení v postýlce tak jsem jí mohla znovu převlíkat, protože byla hrozně spocená a navíc bydlíme v paneláku ☹ ☹ ☹ . Poraďte prosím

terinda
5. led 2014

Já jsem zavinovala a pouštěla vysavač. Když potřebovala kontakt, držela jsem jí za ruku.
Vybrečet bych nenechávala, je na to dost malinká.

lv
5. led 2014

u nás trochu zabíralo pšššpšš šeptané, objetí, nejlíp ještě v zavince, nebo jakoby pelíšek z deky okolo ní /nich 😲 /, aby se necítila moc volná v prostoru..

kytkakvete
5. led 2014

Pevná zavinovačka, stačí velká plena a udělat pelíšek, já uspávala a občas ještě uspávám v šátku. A být s ní je ještě malinká, hlavně nenechávat vyplakat.

lady11111
5. led 2014

My uspáváme v péřové zavinovačce a huškáme až než náš drobek usne. Skoro vždycky se po zavinutí vzteká, ale za chvíli to přejde a je klid 🙂 Ale když je nejhůř tak nám moc pomohlo houpací křesílko, ve kterém ho uhoupáme a pak přeneseme do postýlky. Známí křesílko neměli, tak občas uspávali ve vajíčku, ale určo to není na každodenní uspávání.

vespinka
5. led 2014

Jojo, taky jsme huštali a šššššali... Pevná zavinovačka pomohla, a šátek byl nejlepší- do půlhoďky byla tuhá 🙂

deenyska
5. led 2014

Ještě jemalinká, za měsíc může být zase úplně jiná. Těžko radit, každý mímo reaguje jinak. Já malého chovala kvůli prdíkům do půl roku - hrůza děs 😀, pak jsem zahájila misy, která vyžadovala odhodlání, ale za tři dny se podařilo. Na tohle je tvá dcerka ještě prťavoučká, ale i tak bych ji postupně zkoušela udadávat v postýlce s tím, že bych byla u ní. I za cenu, že bude usínat hodinu, rozhodně budeš míň zničená sezením u postýlky, držením za ručku a třeba zpíváním než chováním (určitě najdeš fígl, při kterým v postýlce nebude plakat 🙂 ). Myslím, že jakmile si zvykne, bude usínat dřív. Hlavně vydržet 🙂

suzanna123
5. led 2014

@katenka1 my nosili a zpívali - nahlas, potichu nefungovalo. No a někdy pomohl fén někdy hudba z kolotoče..

eficenka
5. led 2014

@katenka1
a co takhle uspat v šátku? sednout si na míč a jemně se pohupovat, zpívat ji? nebo nechat usnout u prsa
( vybrečení v tomhle věku nepřichází v úvahu - možná ji něco trápí - horko, zima, prdíky, nebo jen chce cítit Tvoji blízkost 9 měsíců cítila tvé srdce, tvůj dech tak dalších 9 měsíců to chce také 🙂 ) potřebuje ujištění, že ji tam nenecháš samotnou

baris
5. led 2014

@katenka1 jak už tady holky psaly - každé miminko je jiné - vyvíjí se, za týden bude reagovat úplně jinak .... Ale co je nejdůležitější - je to 3-měsíční miminko - nechat jí vyřvat v postýlce je 😠 Pláčem vyjadřuje, že něco potřebujje - má hlad, je jí zima, horko, nechce být sama ...

Já obě své dcery uspávala na gymnastickém míči skoro do 15 měsíců, takže vím, že se dítě pronese 😀 A do 5 měsíců musely být svázané v zavinovačce (dlouhé byly jak týden před výplatou, takže nohy jim trčely ven 😀 ) a do zblbnutí jsem zpívala nebo pobrukovala - Halí, belí, koně v zelí .... V kočárku usly omylem 3x do roka.

Hold jsme chtěly děti a teď se o ně musíme starat. Nejde je odložit do vedlejšího pokoje, že potřebujeme/chceme mít klid.

katyxq
6. led 2014

pokud kojíš - usne ti vleže u prsa? Pokud nekojíš, tak usne přitulená? A nebo zkus, jestli usne při nošení (šátek zǎdům i rukám velmi uleví 🙂). Pár dalších tipů třeba tady https://www.modrykonik.cz/blog/katyxq/article/citlive-zpusoby-jak-pomoci-kojencum-a-b-42txyc/
A tady, proč miminko nenechávat vybrečet - https://www.modrykonik.cz/duvera-v-plac-ditete/ (co ti říkají tvoje insinkty - reagovat na pláč nebo ho ignorovat? Já jen doufám, že instinkty pod nánosem rad z díly separace a studeného ochovu máš a tudíž budeš reagovat 🙂).

janinek
6. led 2014

@katenka1 v posteli u prsa, nosenim na tygrika, chovanim na kresle ( na rozdil od mice lepsi na zada), zavinuti, pousteni bileho sumu (fen, lux, aplikace na mobilu), ctenim, hovorem ( nejsem moc pevec, ale jed u dobu i zabiralo moje hali beli, asi radsi usnula, nez to poslouchat). V aute na dlouhych cestach treba dobre usinala pri nasem hovoru, to ti teda neradim, abys uspavala dlouhou cestou v aute, ale casem se treba bude hodit.

Meni se to, vzdy miminko chce neco jineho. Co funguje jeden den, nefunguje dalsi. Jeden tyden usinala v manduce, ze s ni manzel chodil po dome. Kolem dvou mesicu s nami asi dva tydny spala V posteli, nesla prendat do Jeji postylky.

kacenka1979
6. led 2014

mam zlate dite dam ho do postylky pohladim pusinka a haja kdyz ne tak si hraje a pak usne...kdyz zakrici prijdu pohladim aby se nebal a zase odejdu...zase se vratim tak jsem to delala od 7 nedel trvalo tyden nez byl v klidu🙂 casy pak prodluzujes ...ja chodila dva dny po minute...mluvila na nej ze ma hajat ze se nema ceho bat a tak furt dokola od te doby haja sam ...bez breku! jsou mu tri mesice takze uz mesic chodi hajat v 9 v 8 koupu papat a spinkat...hlavne nesislat nehoupat nevozit....kamaradka praktikovala a drnca do ted...male jsou dva roky....jinak vyrvat jsem ho nikdy nenechala ....to se nema zkus to takhle furt mluv ale razne ...usmivej se hlad ji pak odejdi a pak zas dokud neusne ...casy prodluzuj treba 2min...4min ...atd po tydnu jsem sla jen jednou pak uz ne jen jsem obcas nakoukla ze je vse ok 😉 jo a kdyz si hraje tak max 20 min...

mppm
6. led 2014

Kupte Hacku a bude po problému 🙂 Bylo to jediné,co nám zabralo.

segrayvon
10. led 2014

Naše 2-měsíční Emička je svůj vlastní režim a na nás kašle 🙂) Můžeme uspávat, houpat a zpívat jak chceme, ale Emina stejně usne až sama v 22:00. Potom ale spí až do 4-5 a pak až do 7-8. Je to prostě noční sova po tatínkovi. Takhle řádila v bříšku a zůstalo jí to.

kacenka1979
10. led 2014

@segrayvon takze vlastne taky zlato😀! ale je pravda ze krystof radil pres den a rano od sesti a v noci klid...takze to maj asi zafixovane🙂 ja rodila vyvolavane a v noci to mel na salamu nejaky vztahy ho nebrali...a rano v 6 zacal chapat ze fakt musi ven😀 po dvou dnech jupi jako....no a kouknul na me az v 11:39....peklo ja myslela ze ho uskrtimB-)

granda
10. led 2014

JSEM MOC RÁDA, ŽE JSOU TU MAMINKY, KTERÉ NENECHÁVAJÍ DÍTĚ VYPLAKAT.... DĚKUJI ZA VÁS....

Stejná rada,, když kojíš,, lehnout s ní a spát... potřebuješ taky,,, já tak spala s malou pořád a spím dodnes.. a náš rodinný a manželský život jen kvete... není nad lidskou lásku a objetí!!

jetynka
10. led 2014

@katenka1 A pláče ti pořád když nemůže usnout???Nebo se jen dívá kolem sebe?Pokud pláče nebolí jí bříško?Některé děti bohužel na to trpí, já nedala dopustit na starou libertu a vozit a vozit, jinak jak holky píšou, zavinovat a mít blízko sebe, aby slyšela tvůj dech a srdce. popř. co ji pustit nějakou uklidňující hudbu, potichu nebo naopak extrém - zvuk fénu, vysavače apod. záleží na co byla zvyklá v těhotenství když ty si usínala. Určitě ji nenechat plakat, ale to už tady taky zaznělo 🙂

segrayvon
10. led 2014

Mně zacaly porodni bolesti v pul 3 a Ema se narodila v 8.18, tak nejak se i budi. V brisku byla nejaktivnejsi vecer. Ale jinak je to opravdu zlaticko, uz si hraje i sama 🙂)

katenka1
autor
11. led 2014

Nejdříve ji uhoupám na gym. míči a pak jí položím do postýlky a pustím jí vysavač ( www.uspavac.cz) a tak hodinku je v klidu. Pak se asi 4 krát probudí, že jí vypadne dudlík. Dávám jí spinkat kolem osmé nejdéle, pak se vzbudí kolem půlnoci na jídlo a spinká do 8. Nemáme problémy se spaním, ale s uspáváním. Malá váží 6490g a to hopsání na míči je docela náročný. Když jí uložím a pustím vysavač a stojím u ní, tak stejně neusne. Nepláče bolestí, ale spíš vymrzuje a pokouší nás kdo si jí dřív vezme

segrayvon
16. led 2014

Emcu poradne nechame najist, vyprdet, vykrkat, a v 20.00 nejpozdeji zabalime do "kokonu" a do 5 minut je tuha 🙂) Spi tak do 1.00, to se vzbudi na jidlo. K ranu je to horsi, ale dneska jsme spolu spali od 5 v obyvaku na gauci. Je pravda, ze ji trapi prdiky, proto ji pres den a na noc davam pit kminovy caj...strasny, ale pomaha to 🙂) Pak Emca dospava dopoledne. S tim nic nenadelam, protoze manzel je nocni sova, to ma po nem 🙂) Jinak je sladka, snad ty prdiky prejdou sami, chudinka moje mala 🙂) A je fakt, ze u maminky je ji nejlepe, tak nekdy spolu odpoledne usiname v posteli. V kocarku usne okamzite, takze chodime na prochazky. NENECHAVAM VYPLAKAT!!