Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak uspat dítě v garsonce?

seeni
28. říj 2017

Zdravím maminky,

mám dotaz zejména na maminky zkušené o uspáváni dětí (1 rok a výš) v garsonce.
Jak uspáváte své zlatíčka v garsonce přes den a na noc? Třeba některá z vás bude mít časově komfortnější metodu 😉?

Předem děkuji
Seeni

luckamarcu
29. říj 2017

@seeni nijak... Zeslabim televizi, jinak beznej chod...

seeni
autor
30. říj 2017

Malému/malé nevadí, že se pohybujete kolem, jo? My ho uspáváme tedy v naší posteli ruka přes něj a až usne, přeložíme do postýlky a fungujeme dál. Jakmile chceme, aby usnul sám v postýlce, tak samozřejmě pokukuje co děláme a chce být součásti. Usnout v postýlce sám umí, to víme, zkoušeli jsme u babičky, ale to bylo v místnosti, kde měl na to klid, ostatní byli vedle.

blahova_andrea
30. říj 2017

já taky jen ztišila televizi, pokud jsem potřebovala dělat hlučnějšího, tak jsem to dělala jindy, nebo třeba zavřená v koupelně. nevlastní dcerku jsem buď nosila a houpala a jak usnula, tak jsem ji položila a šla si dělat svoje nebo jsem si lehla s ní a ona usnula přitulená. nevlastní syn zatím koukal pohádku nebo si prohlížel knížku. když malá spala, hráli jsme nějakou hru. jako jedno dítě a jeden dospělý mi nepřijde problém nikde a je jedno, že je to garsonka. větší promýšlení to bylo se čtyřmi dětmi ač byly pokoje dva. přeci jen 10 let mezi nejstarším a nejmladším, dva spí, dva už ne...to už je občas hardcore 😀

blahova_andrea
30. říj 2017

@seeni a jak máte ten byt řešený? nedá se tedy nechat ho v pokoji samotného a jít si třeba s knížkou sednou do koupelny? 😅 aby tedy usnul sám? 😉 jak dlouho to uspávání trvá? pokud bych nemusela s dítětem ležet hodinu, tak bych si to spíš užívala.

luckamarcu
30. říj 2017

@seeni bohužel nevadí... Byl nucenej se mnou být od narození v jedné místnosti.. Rodinné problémy.. Každopádně teď když má u tchyně usnout sám v pokoji kde nikdo není, má záchvat, je zvyklej když se usíná že jsem v místnosti a jede kulisa (televize) tak jedině spokojeně spí...samozřejme když spí tak není zvyklej krom televize, že někdo mluví... Takže kdyz mám návštěvu jsme potichu... Prostě sám s mámou od narození v jedné místnosti udělá své 🙂kdybych si mohla vybrat zvykam ho na svůj pokojík...

bachovy_esence_poradna
30. říj 2017

@seeni schopnost usnout za "běžného provozu" se dá vytrénovat, ale jen do určité míry... někdo má slabší spaní, citlivější sluch...

z mojí zkušenosti z terapií dětí jsou tři varianty:
- děti, které jsou hodně aktivní (až hyperaktivní) - to lze korigovat Bach. esencemi (v případě velmi vyhrocené hyperaktivity ještě kombinace s bylinami na lehké tlumení CNS, alespoň třeba na začátku. Tu základní informaci JAK se zklidnit a také že to je MOŽNÉ a v pořádku, ale dítě dostane přes Bach. esence, to byliny "neumí".)
- děti, které vyžadují přítomnost maminky (tatínka, babičky) jinak jsou neklidné nebo se bojí - toto lze nejlépe korigovat Bachovými esencemi (bylinami nelze, tlumení tu naprosto nedoporučuji)
- děti, které jsou přiměřeně aktivní a i schopné usnout už samy, ale mají lehký spánek - toto lze korigovat u dospělých různými postupy, u dětí bylinami (pokud se to pojí s potížemi, které se projevují přes den - např. úzkostlivost, velká citlivost na vlivy z okolí atd., tak tam je dobré kombinovat s Bach. esencemi)

(Ještě existuje varianta, že neklid se přenáší z rodinného prostředí - např. úzkostlivá maminka, konflikty mezi rodiči nebo mezi sourozenci, žárlivost atd. Pak je dobré řešit situaci u dospělého.
Výjimečně se také objevuje to, že dítě nemůže usnout nebo spát jako následek nějaké nemoci, to ale předpokládám, že se vás netýká, protože to není v dotazu.)

Jinak z toho co píšete, tak pokud nejsou potíže velké, tak nejprve vyzkoušejte dávat spát ve stejný čas a zhruba půl hodiny po tom co dáte synka spát, tak dodržovat trochu tišší režim. Můžete si předem nachystat vanu a jít si do ní lehnout, číst si knížku, namasírovat si nohy atd. Je to dobré už proto, že po celém dni je dobré nejdřív relaxovat, pak s čistou hlavou řešit další věci, věnovat se partnerovi atd. Zkuste tu dobu co nejlépe využít 🙂

Pokud synek zhruba do půlhodiny neusne, tak doporučuji využít Bach. esence, případně v kombinaci s bylinami - viz výše, podle toho jaká varianta se synka týká

Sem začni psát odpověď...

Odešli