Jak uspavate druhé dítě když první se budí svěděním

jancastromska
7. kvě 2019

Ahoj chci poradit když dcera má atopický ekzém a několikrát za noc se vzbudí a musím ji hladit aby se neškrábala, tak si neumím představit že budu muset ještě kojit a uspávat druhé. První dcera bude mít 2,5 roku v době porodu. Manžel třeba pomůže, ale musí být vyspany do práce, aby se nezranil a tak. Nemůžu to po něm chtít. Otázka je jestli měl někdo malé dítě které v noci neusne samo a do toho miminko. Jak jste to zvládly? Bojím se že omdlim vyčerpáním, už teď toho moc nenaspim a druhé jsem ještě nechtěla, ochrana selhala 😐 díky za rady jak zvládnout noc

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
pribylovapetra
7. kvě 2019

U nas taky oba v posteli. Ekzem ma teda mladsi. Osvedcilo se mi pyzamko pro ekzematiky. Sice se maly skrabal, ale vedela jsem ze to nebude do krve,tak jsem byla klidnejsi a maly tim padem taky.

travnulee
7. kvě 2019

@jancastromska taky jsem spavala s oběma dohromady, vždycky rychleji zas usnu, než kdybych vstavala, ale párkrát jsem byla v koncích, občas vystřídal manžel, když nemohl nějak jsem to překonala obvykle s pomocí alespoň půlky paralenu, lépe pi něm spím...

chaira
7. kvě 2019

Taky máme atopický ekzém, vloni od podzimu peklo, v noci x krát se budil svěděním a brečel, do toho já těhotná, musela sem to začít řešit, bylo to už v hrozném stavu, mastičky nezabíraly, pily jsme rooibos čaj, má v sobě antihistaminika, která zamezují svědění, klidně ho i oslaďte, bude lépe chutnat a omezte hlavně mléčné výrobky, nasaďte Hylak forte denně, ozdravuje střeva. Na noc sme mazali zinkovou mastí, která ekzém vysuší a hojí. Opravdu nám to pomohlo. Ještě můžete zkusit fenistil kapky na svědění. Ať je lépe, je to náročné.

ange_de_la_morte
7. kvě 2019

Mám děti 6 let a 3-měsíční ... starší večer vyžaduje pohádku a hlazení ( jinak usíná i 2 hodiny) , manžel je voják a často jsem s dětmi doma sama několik dní ... řeším to tak že obě děti vychystám na spaní, sednu si k synovi do postýlky - v jedné ruce držím mladší u prsa a druhou mám volnou pro hlazení staršího .... někdy se daří a usnou oba třeba za 15 minut, někdy je to boj a budí se navzájem ale prostě zákládem je vrazit prso mladší :Đ

pafca4
7. kvě 2019

také bych si je nastěhovala k sobě do postele, manžela bych asi dala zvlášt, aby se vyspal do práce a o víkendu by mě vystřídal, abych se vyspala já....

alesiaps
7. kvě 2019

Resila bych ekzem driv, nez se miminko narodi. Neni to jen o mazani, jde o stravu a imunitu strev. Zde na MK je skupinka o atopickem ekzemu https://www.modrykonik.cz/group/6098/
Mrknite tam, dokud mate jen jedno dite.
A jinak, jak pisi ostatni, spat v jedne posteli 😉

fandysek_1
7. kvě 2019

@jancastromska také bych řešila hlavně ekzem před narozením. Dieta, nové mazání. Mám děti o rok ( aktuálně pul roku, druhe rol a půl).Vždy se chystáme společně na spaní. Starší spí v postýlce (pri usinani ho držím za ruku, hladim a druhé kojim v leze) vedle máme matraci a může tam spát manžel nebo ja. Jinak oni si na sebe zvyknou a nebudou se pak budit. Takže varianta společného spaní vám pomůže.

jancastromska
autor
8. kvě 2019

Děkuji za rady .. opatření proti ekzému (diety, praní,probiotika,masti) vše dodrzuji ekzem není, jen to svědění neustupuje. Hold to budou asi nejtěžší dva roky života .. diky

travnulee
8. kvě 2019

@jancastromska nám psala doktorka na svědění zyrtek kapky, teď je i volně prodejny.jinak pomáhá dospat se kdykoliv během dne, dat děti někomu ven na vychazku, ze zacatku parkat usnuly ppřes den i společně

fandysek_1
9. kvě 2019

@jancastromska tak zkusit ten zyrtec nebo fenistil na svědění. Mě osobně na svědění pomáhá hodně namazat LR Pose lipikar. Někdy jsem se mohla uskrabat do krve. Nebude to tak hrozné s tím spaním. Zkusila bych společně spát. Bude to dobré 🍀