Jak uspáváte malá miminka?

hanule05
9. čer 2010

Ahoj,

u nás je teda spaní hrozný! Malá nedokáže sama usnout. Usne buď když ji chovám nebo ji mám u prsu, ale jakmile ji položím do postýlky, tak je během 5-ti minut vzhůru, aby spala tak by musela být neustále přicuclá k prsu ☹

Je to fakt šílený, teď je půl druhý a ona vstávala ráno kolem osmý hodiny a od tý doby spala dohromady asi tak půl hodinky. A je na ní vidět, že je teda vážně urvaná, ale spát jí nejde. Teď ji tam už zase slyším, že se v posteli vrtí.
Takže já ji vždycky z postýlky vyndám, když už nemůžu vydržet ten řev, dám si ji k prsu nebo jí jenom chovám a ona během chvilky vytuhne, ale jakmile ji položím do postýlky (nebo do sedátka), tak je vzhůru a pořád dokola. Dudlíka nechce, vyzkoušeli jsme jich už hafo, ale prostě je nechce, já to přesto zkouším každý den pořád dál, snad si nějakej už konečně vybere a začne už přes den normálně spát. Ještě to jde, když ji dám do kočáru a jdeme ven, to se chvilku prospí, ale dneska jsme byly jenom chvíli, protože je tam fakt vedro.

S první dcerkou taky byly takovýhle problémy, ale to jsem na ní měla čas, mohla jsem trajdat s kočárem od rána do večera, nebo s ní ležela klidně celý den v posteli. S druhou dcerkou to už jaksi nejde.

Naštěstí v noci spí. Mám ji vedle sebe v posteli a když se probudí, tak jí dám cucnout a spíme dál.

Tchýně mi tvrdí, že si za to můžu sama, že si zvykla na chování, to je asi pravda, ale nepochovejte ji (neuklidněte prsem), když tak strašně brečí, to je snad normální, že ji pochovám, ne?

momin
9. čer 2010

hanule podle me delas vsechno spravne. I s tema dudlika! proste super! Nikoho neposlouchej a uz vubec ne tchyni... 😀 😎
A malinke deti si neumi takhle neco vynucovat-treba to chovani... Jiste ze chce byt u tebe.
My sme zacli na usinani pracovat az po pul roku.
Ja sem kojila jen 2 mesice a maly usinal taky pokazde u prsa..pozdeji teda u flasky. Dudlik si poradne "vzal" az nekdy po 3 mesici.. do te doby sme zkouseli a zkouseli.

Verim ze to mas asi tezsi nez treba ja protoze uz mas doma jednu princeznu..... 😅 takze vlastne nevim jak nebo co poradit...
Hlavne sem chtela napsat ze je super ze se ridis pocitem a nedej na rady tchyne!!!! 😠 🙂 😉

janicka006
9. čer 2010

Já mám jenom jedno miminko a velmi krátce,takže asi nejsem ta pravá na nějaké rady.Ale naše malá teď poslední cca týden také vyžaduje,abych u ní byla,když usíná.A já prostě nemám srdce jí nechat řvát...Takže k ní jdu jednou,dvakrát a potřetí už jí musím vyndat a pochovat.Ale snažím se,abychom dodržovaly rozlišení(někde jsem to četla,tak se tím snažím řídit) když se spí přes den a v noci.Večer jsem o moc víc důsledná..takže s ní nechodím po bytě,když jí chovám,ale jsme výhradně v přítmí ložnice,snažím se na ní mluvit potichoučku.Dudlík pomáhá jen někdy.
Navíc trpíme na prdíky,takže mi přijde hloupé,když řve v postýlce,abych jí tam nechala.Když bych věděla,že je to nějaký její truc,tak dobrá,chvilinku bych jí nechala,ale takhle nevím zda jí něco nebolí a nejdou jí prdíky...
Tchýně mi taky dává spoustu rad a mj. mi říkala,že její nejstarší dcera úplně sabotovala postýlku.Položila jí kamkoli,nejčastěji do své postele a byl klid,malá chrněla až se hory zelenaly,ale jakmile jí dala do postýlky,tak byla v mžiku vzhůru a řvala...třeba to bude taky váš případ.Člověk opravdu neví,co mají miminka za trápení,nálady a co se jim honí v hlavě.
Přeju hodně sil,sama vím,jak moc jsou potřeba🙂)))

luci_enka
9. čer 2010

Hanule, ahoj 🙂 ja mam teda jen jedno miminko, ale do 5-6 mesicu jsme uspavali na balone ve dne v noci... poradila nam laktacni poradkyne, ze tak se miminko nejlepe uklidni - "bohuzel" jsme si zadelali na to, ze prvnich 5 mesicu to bez balonu vubec neslo... pak jsme postupne zkouseli pokladat do postylky a drzet za rucicku, ale musim ti rict, ze uspavam dodnes - u nas nikdy neexistovalo polozit do postylky a odejit.
Pamatuju si, jak jsem na tom balone skakala furt, i ve 2 v noci po kojeni 😝 ale uz je to (chce se mi rict davno 🙂) pryc. Ja sama si nedovedu predstavit, ze bych takto fungovala s miminkem a jeste se starsim sourozencem, takze mas muj obdiv. Taky jsem chovala a nemela to srdce ji nechat vyrvat.
Takze nemam zadnou radu, ale moc drzim palce, protoze chapu, jak se asi citis 😉 musi to byt o dost slozitejsi, kdyz se nemuzes venovat jenom jednomu detatku... ale bude lip!!! 😵

naty
9. čer 2010

upřímně když usnul tak usnul, nemusela sem ho nosit, celý první měsíc prakticky prospinkal... 😀 ...teď už přes den usne jen v kočárku, u jídla a nebo když ho nosím a unosím... 😀 ...přesně jak ty, jak ho dám do postýlky, tak se hned budí, asi má nějakej radárek pohybu... 😀 ...s dalším dítětem je to horší, já když chci, aby spinkal, tak ho unosím, sednu s ním do křesla a on spinká třeba hodinu, když ho dám do postýlky, dýl jak půl hodiny nevydrží...ale spaní si upravil on sám, já sem ho "naschvál" spát nedávala, teď spí vždycky hoďku před jídlem 3x denně sám od sebe...respektive už to vidím, že je unavenej a brečí, že chce chovat, tak mi pak usne v náručí...ale já mám jen jedno, takže času na to mám kolik chci...ale nošení mu neupírám nikdy...kromě večerního usínání, to je striktně postýlkové... 😀

strouzek
9. čer 2010

nám jsou 3 měsíce a od porodky uspáváme stejně, přes den buď položím do kočáru a při ježdění usne, doma si sednu na gauč a mám jí na sobě (většinou koukám na telku) nehoupu, nechodím s ní nic a prostě za chvíli spí, večer pustíme písničky od Gotta(na ty reagovala i když byla v břichu a za chvíli spí) vůbec neznám ty stavy kdy se uspává chozením po pokoji několik hodin, my usínáme do 20 minut maximálně a nikdy u uspávání nebrečíme..každopádně do postýlky jí dávám těsně před usnutím takže teď už i je zvyklá se uspávat sama s dudlíkem přes den a při probuzení nevyžaduje mojí přítomnost, je schopná ležet po probuzení v postýlce klidně i hodinu sama a koukat po hračkách.

strouzek
9. čer 2010

jinak v noci když krmíme(posledních 14 dnů už spíme každý den celou noc) tak strčím flašku dopije, odříhne a jde do postele, uspí se tam sama do 3 minut, malá se mnou nikdy nespala v mý posteli.... možná jsem podle někoho krkavčí matka ale pouze tahle důslednost se mi osvědčila, podle mě hodně problémů si dělají maminy samy tím že si tahají děcka do postele a pak si na to děcka rychle navyknout že vyžadují neustálou přítomnost matky!! jinak nikdy doma nechodím po špičkách když malá spí, mám otevřené dveře od ložnice a doma peru, vařím, uklízím,vysávám.... a malá je na to zvyklá tudíž jí nebudí každý bouchnutí

majatob
9. čer 2010

ahoj, my se spanim problemy nemame, kdyz mala nemuze sama usnout pres den, tak ju hodim do kocarku nebo nositka a potom bud necham spat v korbicce nebo opatrne polozim a v noci spinka se mnou a spi v pohodicce od pul devate do 5 rano, posledni dobou i dyl 🙂 podle me se tak maly deti proste potrebuji tulit s maminkou a nevidim duvod jim to odpirat 🙂 se starsim jsme to delali stejne, uspavame doted,lezime, zpivame si nebo povidame, pak mu popreju dobrou noc, dam pusinku na celicko a jak usne odchazim, mam to moc rada, je to takova "nase" chvilka 🙂

majatob
9. čer 2010

hm, koukam, ze mame se Strouzkem "podobny" nazory, ha ha ha 😀

kativka
9. čer 2010

hanule: nam jsou skoro tri mesice a taky musime uspavat. snazim se, aby u prsu neusnul, kdyz usne, tak ho probouzim tim, ze ho davam rihnout, v noci mu davam cca jednou za tri hodiny, nastesti si to tak nastavil sam. kdyz se nekdy vzbudi hodne divne, zkusim ho uspat houpanim. ale myslim, ze je jeste cas ucit mimco usinat samotny a bez uchovavani. my uchovame a houpajici se presouvame do postylk, tam ho polozime, drzime furt kolem nej ruce a trochu s nim treseme. ruce poustime a prestavamae trast. nekdy sebou trhne a je vzhuru, tak ho opet obejmu a tresu s nim, ale uz ho nevyndavam. delam ssss a zabere. kdybych ho dala jen tak do postylky, bude rvat, mnout si ocicka, ale asi neusne. nezkousela jsem. je moc malinky na jakoukoli vychovu. taky mi rodina radi, jak si ho rozmazlime a jak ho mame nechat vyrvat, ale je to moje dite a ja to tak nechci. kdyz nemuzu zabrat, taky by mi pomohlo, kdyby mi nekdo pomahal. rozhodne podle me nedelas nic spatne, jen bych mozna zkusila ji pokazde nebrat, ale spis obejmout a tak

strouzek
9. čer 2010

maji tak každý si to udělá po svým, je to každýho věc, já jsem spaní v posteli se mnou zavrhla hned, máme kocoura který je neukočírovatelný a skáče po posteli takže bych se bála jí tam mít a navíc ve velký posteli není Nanny a ten já výhradně prostě na spaní pro malou chci, protože se mi jednou už přidusila slinou a lapala po dechu. u postele s malou stojím často taky, mazlíme se taky pořád přes den,postupně začneme večer říkat pohádky atd. takže si nemyslím že je malá o cokoliv ochuzená, kdyby se cítila nespokojená vystrašená tak by brečela a ona při usínání nebrečí nikdy,maximálně jsem akorát já " ochuzená" o vřískání dítěte kdykoliv udělám krok od postýlky.

strouzek
9. čer 2010

jo jinak uspávání drncáním v náručí jsem zakázala sobě i manžovi hned a tak prostě malá není na to vůbec zvyklá a nevyžaduje to. jen jí máme u sebe na těle a ona tak usíná v pohodě

klara.t
9. čer 2010

Taky nemám žádnou radu, jen popis toho jak je to u nás. Večer mi až do 4 měsíce usínala u prsa. V zavinovačce jsem jí pak přenesla do postýlky. Přes den se mi to tak také většinou podařilo, ale ze zavinovačky jsme pomalu vyrůstaly a taky začalo být teplo. Jednou večer nechtěla usout, tak jsem si řekla, že jí přeci nebudu mít na prsu hodinu. Tak jsem jí probuzenou dala do postýlky a ona překvapivě usnula bez protestů do 5ti minut. Jen jsme dali s mužem pusinku a odešli. Pak jsme se jen občas koukli ode dveří, aby na nás neviděla. Tak jsem to tak zkoušela týden a vždy usnula. Po týdnu jsem to zkusila bez zavinovačky a šlo to taky. Od té doby tedy usíná sama v postýlce. V noci jsem jí při kojení také uspávala u prsa (to byla hrůza), ale od té doby co usíná večer sama, tak i v noci sama usíná v postýlce. Jen občas mi večer zabrečí, když je ale ubrečená už před uložením. Třeba únavou nebo tak. Je to vážně úleva, když se nemusí uspávat. V noci jsem s ní nikdy v posteli nespala. Nechtěla jsem jí to naučit. Však mám také nějaké manželské povinnosti ne 😉
Přes den jsme se naučili tento režim. Ráno vstane (bohužel poslední dobou v 5), po 2 hodinách už zase chce spát, takže jí jdu nakojit vleže do postele, kde usne, tak tam s ní zůstanu spát (jen se odsunu na druhou polovinu), abych dospala noční deficit. Spíme tak 1-2 hod (dnes výjmečně 3hod). Pak jsme vzhůru a po obědě jdem ven, kde spí v kočárku. Příjdem domů ve 4hod a v 7 koupem a v půl 8 usíná sama v postýlce. Takže v jeden den usíná v posteli, v kočárku a v postýlce. Ale docela mi to vyhovuje.

klara.t
9. čer 2010

Jo, taky jí nemám u sebe v posteli, protože jí chci mít pod dohledem monitoru dechu. A taky neznám uspávání na rameni nebo chozením. To jsem sice nikdy nezakazovala, ale ani jsem nemusela. Jen co mě štve je, že sama neusne přes den v postýlce. Nevím proč večer v pohodě, ale ve dne vůbec. Ale díky bohu za ten večer.

momin
9. čer 2010

Ono je to hlavne o tom ze kazde dite je uplne jine! A co plati na nase prcky nemusi vubec fungovat na malou od Hanuly...
Myslim ze ani tak nehladala rady jako ujisteni ze nedela nic spatne.. A ja si teda myslim ze opravdu nic spatne nedela!! 🙂 😉

hanula83
9. čer 2010

Ahojky, tak u nás by opravdu uspávání v náruči neklaplo 🙂)... Vůbec si něco takového nedovedu představit. My to od začátku máme tak, že se holky položí do postýlky a prostě se jde spinkat. Ze začátku někdy mrčely, ale pomohlo utišování v postýlce. Nebrala jsem je, jen hladila rukou, dávala pusinky, utěšovala... Naštěstí se mi snad nestalo, že by to potřebovaly obě naráz. Bylo to tak hlavně ze začátku. Po dvou měsících si obě samy najely na režim, že začaly spát celou noc. Takže spíme od 8 do 8 🙂... I dnes se někdy stane, že jedna nebo druhá nemůže hned usnout, ale v 99 % případu tak do 20 minut sama usne. Slyším žvatlání z postýlky, ještě si třeba něco dodělávám vedle v pokoji a když žvatlání ustane, tak jdu kouknout a chrní 😉)... A taky nejsem zastáncem drsně nechat dítě vyřvat až usne, to rozhodně ne. Navíc si může tímhle způsobem uhnat kýlu... ale chvíli nechat pomrčet, to se nic nestane. Do náruče uspávat jsem brala každou v životě jen párkrát.......a to jsme po pokoji nechodily, jen jsem s ní sedla a ona pak usnula... A co se týče toho hraní, my máme takovej režim, ne striktní, spíš volnej, ale rámcově ho přes den dodržujem. Že v jistých intervalech si s holkama jdu pohrát, třeba hodinku, i když neřvou. Tohle se mi osvědčilo, protože holky ví, že si s nima dojdu pohrát, takže v podstatě vůbec přes den nevyžadujou moji pozornost a dovedou si dlouho hrát samy. Něco jiného je k večeru, když bývají už utahané, tak se někdy stane, že ječí. Ale to je něco jiného 😉...

strouzek
9. čer 2010

je to pravda že každý dítko je jiný ale podle mě to je opravdu o tom jaký režim nastolíte hnedka. mě příjde mnohem horší naučit dítě na neustálou pozornost, spaní v posteli z rodiči a prso místo dudle atd. a pak najednou když zjistíte že jste otrokem dítěte ho od toho odnaučovat. to pak si myslím že je pro dítě větší šok, takže dle mě když nepozná tyhle "rozmazlovací" metody tak mu ani nebudou chybět. naše Neluš nezdá hojdání v náručí a tak jí prostě nechybí. snad jí to vydrží ale zatím to vypadá že je zvyklá, všichni mi říkali že je to jen dočasné to spaní a vše že až bude po šestinedělí změní se to a zatím se mi zdá že je to lepší a lepší. co se týče řvaní v postýlce tak do hysterického řvaní bych dítě taky nenechala uřvat, ale snažím se neletět hned při prvním kvíknutí, někdy jí nechám malinko pobrečet (ne však když by hystericky řvala) a pak až k ní jdu aby si nezvykla že přiletím na každý její zakvíknutí. jak to bude do budoucna nevím ale budu se snažit být v tomto neustupná , jestli se mi to podaří to nevím ale zatím to co jsem si určila už v těhu jak budu dítě vychovávat tak zatím se to daří 😉

strouzek
9. čer 2010

hanulo taky se teď snažím malé dělat hrací režim i když je malá ale třeba ráno když ještě spí narychlo uklidím abych pak se jí až se probudí mohla věnovat, hrajeme si na dece atd. děláme to zhruba každej den stejně takže pak když vidím že je unavená uspím jí v sedě na gauči do polospánku a pak jí dám do postýlky a asi už mě má dost že fakt nechce moji přítomnost 😀

hanula83
9. čer 2010

Strouzek, souhlasím 😉... a my to taky dodržujem od začátku a pořád to funguje. Taky každej říkal, počkej po šestinedělí... ale nám se to po šestinedělí ještě zlepšilo a holky začaly spát celou noc... Taky myslím, že je to o režimu. A když holky ví, že je oňuchávám a mazlím se s nima přes den přestože nemrčí, tak si to tím mrčením nevynucujou... Jsou zvyklé to přes den mít, tak proč se o to hlásit 🙂...

monikask
9. čer 2010

@klara.t Dobrý den Kláro, máme doma devíti měsíční holčičku a musím říct, že od začátku nám nespala přes den vůbec doma v postýlce. Hned po návratu z porodnice jsme to zkoušeli, ale pokaždé nám brečela a ne a ne usnout, a když se zadařilo, tak byla za 20 minut vzhůru. Tak jsme to vyřešili starým kočárkem na balkón a tam spinkala hned, když jsme jí tam položili a zatím jí spaní na balkóně vydrželo a dokáže spinkat 2-3 hodiny každý den dopoledne.

janca26
9. čer 2010

Hanule, my odmalinka taky uspáváme. Ze začátku jsem s ním fakt chodila třeba i hodinu než mi usnul ☹ a to usínal dlouho, třeba kolem 23hod a déle ☹ A přes den mi málokdy chtěl spát v postýlce, jak jsem ho položila, tak se vzbudil, takže jsem s ním seděla v náručí. Teď to máme tak, že přes den mi buďto usne na procházce anebo ho uspím v náručí a položím do kočárku, ale většinou spí tak 3x půl hoďky přes den. Večer ho uspím většinou tak kolem 8, max. do 9 hod., a je to už v pohodě, jen ho párkrát zhoupnu a za chvilku spí. Budí se teda po 3 hodinách na jídlo 😒 ale hned po tom zase usne. Máma mi taky řiká, že jsem si ho tak naučila a a´t ho nechám pořvat, ale mě nevadí ho uspávat, prostě je na to zvyklej, tak to tak děláme. Švagrová uspávala holku ještě někdy v roce jedině drncáním - ježděním kočárem přes práh a to vždycky dobu. Takže si myslím, že my to máme ještě v pohodě a každý díte prostě chce něco jinýho 🙂

jesterka01
9. čer 2010

Tak se také přidávám s naším režimem. Přes den na ní neplatilo nic než jen kočárek, zato v něm ale dokázala spát i 3 hoďky v kuse a bez vození, ale poslední měsíc (zvlášť když bylo tak hnusně) jsme začali zkoušet postýlku, občas to nevyšlo a když opravdu začala řvát, tak jsem jí vyndala, dala zpátky na hrací deku a víceméně na ní vždy usla při hraní. Teď poslední týden už se smířila i s postýlkou a dvě hoďky odpo si tam pochrní, bez uspávání. Večer po koupacím rituálu nakojím a jde do postýlky..pusinku, pohlazení, dudel a plínku do ruky..chvilku se šmrdlá plínkou a pak už je klid a když není, zazpívám písničku, podržím chvilku za ruku, ale zásadně nevyndavám, od druhého měsíce spíme celou noc od 8 do 6, pak si jí vezmu k sobě, nakojím vleže a chrníme obě tak do 9 někdy do 10. 🙂 Tím pádem nám odpadá dopolední spaní a spíme jen odpoledne.Na rukou neuspávám, sice by usla, ale když jí položím do postýlky spící, po chvilce se vzbudí a lekne se že tam najednou nejsem to je pak pláč. Je fakt že každé mimčo je originál a i mě říkali že po šestinedělí se může vše změnit, no zatím ťuk ťuk spinkáme parádně a snad nám to už i zůstane 🙂 myslím že je opravdu důležité nastolit od začátku nějaký režim, i když ze začátku z toho to mimčo asi moc nemá, ale i mě to pomáhalo že ten stereotyp mám a myslím že i malá ze mě cítí takovou tu jistotu a ne obavu jestli usne sama nebo jestli jí budu muset uspávat. Všem maminkám které mají problém s uspáváním přeji pevné nervy a ať se to brzy změní

momin
9. čer 2010

Strouzek moc s tebou nesouhlasim ale to je jedno.. kazda mame svuj nazor a sve zpusoby.. 🙂 😉

Nevim jestli ti dite vydrzelo brecet ze zacatku v postylce pres hodinu.. me ano.Mohla sem k nemu chodit. byt u nej. Nic nepomahalo. Ale kdyz sem ho vzala do naruce bylo mu lip. A nerikej mi ze mesicni dite si takhle vyrvavalo moji pozornost?! 😀 😎 je jasne ze malinke miminka chteji byt s mamou a nevidim na tom nic spatneho.

nika
9. čer 2010

přidám se s naší zkušeností, cca první 3 měsíce jsem uspávala při chození po bytě a na rukách. jinak nespinkala. většinou to byla hodina. než usla. postupně jsem přešli na zavinování do plínky, i hnízdečko z polštáře v postýlce, postupně se to zlepšilo.
nastolovat režim jsem začali až okolo toho 3-4 měsíce, do té doby jsem byla pro dítě kdykoliv kdyspozici.
nechat ji brečet v postýlce, nešlo, rudá, fialová, vyplá do luku, vytlačený pupík.v té době jsem si ani nepomyslela že bych ji nechala plakat, a nebo nebyla u ní. je fakt že se mi taky budila po položení do postýlky, ael pak už jsem se naučila vychytat tu dobu kdy byly uplně tuhá a tvrdě spala. ale chápu že pokud máš druhé dtíko je to časově náročnější.

na chytrých stránkách ligy la leche je krásný článek o tom jak nejde dítě do 6 měsíců rozmazli, prostě tu náruč a rodiče potřebuje a čím více jsem u miminek tím více a lépe se pak adabtují, věří nám, nemají strach že nejsme blízsko.

teď mi Beruška usníná sama, položím do postýlky, máme malinký rituál na večerní spaní a jiný přes den, odcházím a ona si kouká a usne. bez problémů. v klidu. je fakt že spí jen 2x 30 minut denně, vyjmečně déle ale je spokojená.

hanula83
9. čer 2010

Momin, já souhlasím s tím, že mimčo chce být s mámou a je v pořádku, když se chová... No ale stejně tak mám názor, že je to hodně o zvyku. Když je dítě zvyklé se chovat, tak to bude vyžadovat neustále a myslím, že i čím dál víc... Znovu říkám, nejsem zastáncem toho, že dítě se nechá vyřvat, to je blbé... ale hned k mimču letět a chovat, když pípne, to je taky blbost... A věřím, že s dvojčaty bys to tak taky praktikovala, pokud bys nechtěla přijít do blázince 😉...

momin
9. čer 2010

hanul jasne. ja sem se taky snazila o to ucit maleho usinat krasne samotneho.. jen sme to proste nezvladli ve 3 mesicich ale az nekdy v 9... 🙂 takhle to myslim...

ja mluvim o mesicnim mimcu.. to podle me nemuze pochopit co po nem chci. Ja sem se o to ani do pul roku nesnazila. Ale ano - nevadilo mi to..proto ze doma jine dite nemam.. Nic me nenutilo k tomu ucit spat maleho driv... 🙂 😉

germik
9. čer 2010

hanule05 - podla mna to čo robíš je správne, ked plače a vezmeš si ju k sebe na ukludnenie je predsa uuuuplne normálne, a tak by to malo byt. Ved si predsa mamina ktorá sa má starat o to aby sa jej dietatko cítilo dobre a v bezpečí. Minimálne do pol roka /ja by som povedala aj do roka/ si dieta nemože zvyknut na chovanie,nosenie...atd...Jednoducho ked niečo potrebuje tak zaplače pretože nepozná iný sposob ako ti to dat najavo. Ja som nosila malú tak do 4 mesiacov, zaspávat tiež nevedela sama ale len s pomocou fitlopty, ja som sa jej venovala VžDY ked to bolo treba a nikdy som ju nenechala plakat.

Takže ja si myslím že to čo robíš je správne, nedaj na rady tchýne, ale riad sa svojim materským citom a bude to všetko OK.
A ked ti mám dat radu - užívaj si malú v náručí pokým to ide, ona tak rýchlo vyrastie 😕 Mne niekedy fakt chýbajú chvilky ked som malú mala v náruči, tisla sa k nej a uspavala 😵 😵 Teraz sa vačšinou tisne odo mna, lebo na také veci nemá čas 😀 😝

strouzek
9. čer 2010

hanul přesně tak, já kvůli toho fakt ráno dřív vstávám i když bych mohla spát abych stihla většinu domácích prací a pak se mohla věnovat malé, mazlíme se, brebentíme atd. zatím opravdu nemáme problém jak se spánkem tak s uspáváním, 3 měsíce spíme celou noc s 1 probuzením a poslední dobou už celou. i přes den to jde, někdy opravdu musím jít něco udělat a tak dám malou do sedačky nebo do postýlky a ona se umí zabavit sama a já se stihnu např. namalovat, osprchovat nebo pověsit prádlo, opravdu si neumím představit že by malá vyžadovala neustále mou pozornost, není to o lásce k malé nebo o pohodlnosti ale opravdu si myslím že některé neřesti(za neřest považuju např. když někdo používá prso místo dudlíku či spaní v posteli s rodiči ) si můžou maminy samy, a pak mají problém, jsou vynervované a unavené a snaží se děti odnaučovat to co je vlastně naučili.

momin někdy to opravdu záleží na povaze dítěte ale já si myslím že malá ač jsou jí jen 3 měs. už dobře ví co může a co ne, protože jsme měli problém např., s kočárkováním, když jsme přišli z porodky snažila jsem se aby se nenaučila na drncání abych jí mohla položit na balkon do kočáru a spala, ze začátku pohoda,vystrčila jsem jí před barák a spala jak dudek ale pak se to najednou zmjěnilo, prostě měla období kdy se zastavilo a do sekundy byla vzhůru, potom jsem zjistila že jí to naučil vlastně manža, ten když jí vozil naschvál jezdil na náměstí na těch dlažebních kostkách aby to pořádně houpalo a brzo mu spala a drncá s ní všude a neustále (už je tak zblblej že drncá i v obchodě s prázdným vozíkem). takže jsem musela najet na nový učení spaní v kočárku, dávala jsem jí do kočárku na balkoně už těsně před usnutím aby nepoznala že je v kočárku a myslela si že je to postýlka, někdy jsem jí nechala i trošku poplakat a když ve městě teď zastavím tak sice se často probudí ale už ne pokaždé a dneska jsem seděla celej den v jedný zahrádce pod slunečníkem a kočár u sebe (sice jsem občas s ním jezdila a drncala ale rozhodně ne celou dobu ) a sice se malá vztekela že nejezdíme ale po chvilce jí to přestalo bavit a usnula normálně.

lin18
9. čer 2010

Ahoj...taky se přidám. Kubí ze začátku vůbec neuměl usnout, byl unavený, plakal ale usnout nedokázal. Nakonec jsme přišli na to, že ho uspává puštěný fén...pak asi dva měsíce stačilo jen zapnout fén a už spal. Ovšem nesměl se vypnout...to byl hned vzhůru ...takže jsme sponzorovali ČEZ 😀
Potom nějakou dobu usínal jedině na bříšku vleže na mně. Pak usínal v lehátku při houpání a zpívání.
No do cca 4. měsíce jsme toho vyzkoušeli fakt hodně...vždycky po 14ti dnech přestalo předchozí uspávání fungovat a museli jsme hledat nový způsob.
Teď už usíná sám v postýlce....vyřvávat jsem ho nenechávala nikdy....prostě jsem ho dávala do postýlky až když byl fakt hodně unavený...hladila jsem ho po hlavičce a čeličku a za chvilku spal. Teď už ho dávám do postýlky jakmile je čas jít spát...on to ještě chvilku zkouší...výská a povídá případně se točí na bříško....ale tak do dvaceti minut vždycky usne.
V kočárku usínal ze začátku hodně...teď už je to těžší, protože chce usínat na boku a to se mu v kočárku moc nedaří...ještě tak usne v autosedačce v autě.

momin
9. čer 2010

Strouzek a tohle co popisujes sou podle me jen prechodna obdobi.. muze se ti zdat ze si na to vyzrala,ale pritom to treba jen to mimco preslo samo.. taky sme meli obdobi kdy sme nemohla zastavit s kocarem nebo byl maly vzhuru..a preslo ho to samo..
Tohle je uplne vec nazoru.. 🙂)

lin18
9. čer 2010

A ještě doplním...uspávání v náručí u nás nehrozilo nikdy...Kuba měl 4,20 kg při porodu, já navíc po císaři....no a teď má přes devět kilo a mě bolí záda i když ho nosím jen když je to nejnutnější.