Jak uspořádáváte dětské oblečky v komodě či ve skříni?

agne
21. bře 2014

Ahoj, docela by mě to zajímalo, protože potřebuji vytvořit funkční úložný systém... 😉
Před porodem jsem měla jeden komínek dupaček od nejmenších velikostí k největším, vedle komínek bodýček s krátkým rukávem, vedle s dlouhým rukávem, komínek s tepláčky, kalhotami, apod., v oddělené krabičce ponožky, brindáčky, utěráčky, ve skříni pak deky, zavinovačky, fusak. A pak zbytek mikiny, bundičky, plínky. Ale toto bylo naprd.
Některé oblečky jsem ani nestihla vynosit a někdy naopak mimi nosilo zbytečně větší velikosti...
Takže je asi lepší si prvně srovnat věci dle velikostí...
Jeden šuplík v komodě s kosmetikou a plínkami se mi neosvědčil vůbec, protože to zabíralo zbytečně moc místa a nebylo to po ruce, když jsem potřebovala... Takže to šlo z komody ven...
Jenže se mi to ošacení docela míchá a přebírám jej stále dokola...
Jak často vyřazujete oblečky? Ať už malé anebo rozbité (díra, flíček)? Chápu, že až jsou malé, ale jak často to probíráte? Co když jste na pomezí dvou velikostí, donošujete ještě tu původní, anebo už tu větší, aby z ní nevyrostly nebo rovnou obě? Věcí pomalu přibývá a komodu a skříně nenafouknu...
Máte nějaký způsob jak to třídit, urovnat ve skříni, aby to bylo jednoduché 😀 , přehledné 😵 a funkční 😎 ...
Budu vděčná za rady jak na to... 🙂

agne
autor
21. bře 2014

Asi mě chytl jarní úklid 😵 anebo jenom nějaká slabá chvilka v tom krásném slunečném počasí... a tipy použiju minimálně až bude pošmourno 😅

killi
21. bře 2014

@agne já mám bodyčka, pyžamka, punčošky miminy na doma a tepláčky s dupačkama pod přebalovacím pultem, mám tam poličky, tak místa je tam dost. Taky kosmetiku a plínky. At to mám po ruce. Zbytek věcí mám rozdělené ve skříni. Oblečení aktuální velikosti mám v jedné poličce rozdělené na komínkách. Následující velikost mám v další poličce rozdělené. Punčošky s ponožkama mám v šuplíku a dalším mám čepičky a rukavice. Na ramínkách a v poličce nahoře ve skříni mám oblečky dalších velikostí. Oblečení dávám pryč až vidím, že je jí to těsné, takže průběžně. Když jsme na pomezí dvou velikostí tak podle toho jaké máme plínky. Používám látkové, tak musí mít větší oblečení i bodyčka. Na ven a na spaní dávám eko pleny nature z DM, tak můžeme mít menší oblečky. Takový systém mi vyhovuje a mám to přehledné 😉

krystalka
21. bře 2014

@agne - ahoj, já už mám sice skoro školáka, ale oblečení jsme měli uspořádané tak, že jsme měli skříňku s dvířky a poličkami, jen mělkou, takže všechno bylo jen jednou řadou, nic nebylo ve druhé řadě vzadu....měla jsem rozdělené hromádky - body s krátkým, pak s dlouhým, tepláčky, kalhoty, mikiny, ponožky jsem měla v plastovém košíku....vždycky dospod jsem dávala ty větší věci, nahoře ty, co mu aktuálně byly....oblečení jsem vyřazovala průběžně, vždycky, když jsem zjistila, že už mu něco nemůžu oblíknout, tak jsem to vyřadila zkoukla i zbytek, jestli tam není něco dalšího, co by už mohlo být malé....ve vrchních poličkách jsem dávala to, co jsem brala nejčastěji, dolů pak ty deky, zavinovačky apod....plínky, kosmetiku a věci na přebalování a koupání jsme měli dole pod přebalovákem, který byl v koupelně.... Teď má syn momentálně jednu mělkou skříň s poličkami, asi 170 cm vysokou, 80cm širokou a do hloubky jen asi 35 cm a má tam úplně všechno, rozdělené to má podle druhu - trička, mikiny, tepláky, kalhoty, pyžama...ponožky v košíčku, čepice a rukavice taky, bundy složené v dolních policích a pořád máme ty větší velikosti vespodu té hromádky, nahoře to aktuální, třídím to většinou na jaře a na podzim, když dokupujeme nové věci na sezónu....

marecekavendulka
21. bře 2014

tak o tomhle jsem fakt neuvažovala..zatím oblečky čekají na vyprání,pak je tam srovnám asi stylem velikost/hezké na parádu a na ty co se můžou zapatlat.

marecek4
21. bře 2014

já teda v každém šuplíku něco-jeden ponožky a trenďulky,druhý čepice,šátky,pásky,další-trička s krátkým a letní sopuprvy-přes zimu používáme třeba coby pyžamko,pak šuplík s dlouhým rukávem,dalí kalhoty a další mikiny a svetry-parádní komoda a ve skřínce mám lítací a školkový věci,no a bundy na ramínkách,kosmetika je v koupelně a dřív byla po ruce v košíčku na komodě-krom vlhčených ubrousků,ty jsou tak nějak všude,požíváme je i místo kapesníků-a ve skříních mám jen právě nošené věci,větší čekají v krabici

gosa22
21. bře 2014

na věci, co už nám nejsou, mám vakuové pytle, vysavačem odsaju vzduch a je to, útlý pytel jde do úložného prostoru v posteli 😉 navíc jsou věci chráněny před poškozením babouky 🙂

caboonek
23. bře 2014

@agne já mám komodu a skříň. V komodě bodynka, dupačky, overálky, pyžamka a tepláčky. Ve skříňce pověšené kombinézky, bundičky, mikinky a zateplené overaly. Další polička s rifličkama a kalhotama a soupravičkama. Ve spodu fusak, povlečení, méně nošené věci, deky. Třídím jednou za měsíc, vyperu, vyžehlím, dám do vakuového pytle a uschovám pro další mimi do komory.

atinkaa
7. dub 2014

@agne asi na teba fakt doslo jarne upratovanie 😉 🙂 🙂 a na mna unava bo som si ta trikrat precitala, nez som zistila co mate kde 😀 😀
takze my mame taku dlhu dvojkomodu, kde su 3policky a dvierka a tam priestor predeleny na 2 ulozne plochy, to sa opakuje, to znamena zas 3policky a zas dvierka a za nimi 2 ulozne plochy - jedna je pre starsieho cukriska, druha pre mladsieho
rozdelene vrchna ponozky, dalsia leginky-puncosky, posledna spodne pradlo (gatusiky, tielka u mensej plienocky)
tie 2 plosky su vyuzite na zimne a letne - kratkorukavove pyzamka (dla obdobia tie ktore v predu a vzadu) a druha plocha pre tricka a teplaciky a nohavice na doma
potom maju velku skrinu, kde su dve plosky na odkladanie veci, tam su 3 a 3 odkladacie krabicky a tyc, kde visia veci dla toho co to je - od svetrikov tenkych - vesty tensie i letne, flausove a teplackove bundy - bundicky dla hrubky - iba take vetrovky, sustacky, hrubsie jarne, kabatiky, riadne zimne bundy+oteplovacky, overaly to visi pre obe spolu dla veku na dolnej tyci - pomocka je pre maleho cukriska biele vesiaky, pre starsieho ruzove aby sa vyznal aj niekto iny ako ja🙂
hore visia tuniky bez rukavu, kratky rukav, dlhy, satky letne resp. aj na leto tenke tiez od bez po dlhorukavove, saty hrubsie flausove, kordove, riflove od prechodnych po rydzo zimne, nohavice na traky detto rozdelene leto tenke first, zimne zateplene next+vesiaky biele ruzove vek, potom sukne a nohavice, ktore vedia visiet a maju este miesto 😉 😅 😎
3 a 3 krabicky na veci su na ciapky, saliky,rukavice - po jednej krabicke, letne doplnky najma plavky, ochranne satky, ciapky ci oblecky s faktorom k vode po druhej krabicke v tretej maju obe priestor na kratke trika ci tielka a kratke nohavice - tato dvakrat krabicka je v lete vymenitelna s tou v komode, kde je triko dlhy rukav a teplaciky, teda v lete hrube teplaky a trika spia tam a v komode tronia letne veci
plus maju v chodbe skrinu rovnako ako my na veci co sa aktualne nosia, teda bundicky, satky a spol. co su aktualne nosene a este nie su v prani su tam
preberam to?...ehm po pravde nepreberam, my sa prezliekame min.3x denne, teda su dost v permanencii oblecky i ja, stale po prani a pri zehleni prezriem, co treba sit, mam zvlastny suflik, kde tie veci Stoja a cakaju na moji akci 😉 flicek sa perie, ale po zlikvidovanom jednom overalku nic nejak extra nepraskujem, necistim, jednoducho pri malych deculkach bud fliacik nahradi nejaky vacsi paradny mrkvovy flak alebo farbivo ineho druhu 😅 😝 naposledy lentilkova modra 😀 😀
a vyradzuje sa to samo, jednoducho jedenkrat nam je to triko dobre, na dalsi krat male - ide bud k mensiemu cukriskovy alebo do krabice s malymi vecami takze za pochodu, nijak dla cisla to vyradit nelze, jednak su veci co zazracne rastu s nami, jednak maly nas cukrisek je fakt maly cukrisek, takze my sme sa zasekli v cisle 9mesiac a tam budeme uz snad na veky, vacsie deculko ma mat tam pomaly veci 4+ ale sme tak 2-3roky, dla toho co, suknicky klido 2+, trika 3+, a vyrobcovia sa s tym niekedy vobec nepasu, naposledy donesene topolino triko malo nalepku od vyrobcu taku tu velku na ramienku ze 2-8rokov 😅 😀 😀 kazdopadne pobavilo to i manzela a ten to velmi nesleduje
takze takto to mame my a mam v tom poriadok, prehlad, orientuju sa uz i deculka, co ma ktora kde, vedia znavigovat manzela ci babku,...no a od dnesneho vecera ked niektora dojdete na kafe, tak ked vas poslem pre plienocku-pelusku, tak uz tiez budete vediet co a ako 😉 🙂 😀 😀 ale tak snad ti to kus pomoze

agne
autor
9. dub 2014

@atinkaa Díky moc, vela 😅 . Zkusím to tak nějak v rámci možností. Akorát to už je větší level - uklízet oblečky rovnou pro děti dvě 😵 ... Zaujal mě hlavně čekací šuplík , já nejsem šicí, tak třeba pro obětavou babičku a fakt neřešit kde jakou skvrnku... Jak malá postupně papá je to čím dál víc všude... Ale modrá lentilka, to je už třetí level - mám to fakt ještě v pohodě, křupka, oběd, občas tráva, ale jsem z toho fakt na mrtvici, asi zbytečně (jenže co to stálo peněz, něco hned nový, něco moc roztomilý a krásný - tohle budu muset asi tolik neřešit nebo tam nakonec properu díry 😕 .. Tolik jsi mě uklidnila, už chápu proč ty velikosti zas tak moc nesedí, u mých hader je to jasný, ale tam si vemu buď oblíbený anebo co se mi společensky hodí - no vlastně na mateřské asi spíš co mi první padne pod ruku, jenže u těch dětských oblečků tím pádem nemůže úplně fungovat systém třídění podle velikostí dle čísel, neboť se liší i podle střihu 😀 . Navíc mi je upřímně řečeno asi i líto, že jsou některé oblečky už malé a nosila je jako malé miminko... a tak jich mám pár na komodě - asi až se vytáhnou nebo co... 😎 🙂 😉 Takže jakmile převáží praktické hledisko nad sentimentem bude vyhráno... 😔