Jak v synovi udržím nějaké jídlo? Co zabírá na zklidnění?

petasa
26. srp 2013

Ahoj holky,pisu,protoze me zajima,zda to nektera z vas ma taky tak.Narodil se mi chlapecek,je to nase druhe dite,Dcera byla namocna,ma operovanou ledvinu,ale zdaleka mi nedala tolik zabrat jako Filipek..Porod a sestinedeli v poradku.Od druheho mesice stale krik,rev,krouceni,blinkani-mame reflux,nepribirani,z nervu doslo mleko,umele taky blinkal a nepribiral po nem,ja na nervy ze jsem malem skoncila na psynde,vse se tocilo jen kolem revu a nespokojenosti maleho,doma hadky a obvinovani kdo za co muze,na dcerku nebyl cas,natoz pak neco udelat v domacnosti,stale litani po doktorech co ze to s nami je,dvakrat po tydnu hospitalizace,vsechny testy na vsechno mozny negativni,vsechny vysetreni taky,prdy nam jdou docela dobre a mame kapky probioticke a ty nam snad zabiraj,nakonec se zaclo spekulovat o alergii na bilkovinu kravskeho mleka,mliko horky,smradlavy,jako voda tekuty,z malyho to slo hned ven,nekdy i behem krmeni,a to stale ve trech mesicich vypije sto na davku,vypil by i vic ale to uz pak jen tri hodiny nedela nic jineho nez bleje...Je to porad stejne,po nitrilonu allergy care nic nepribere,stale dela to same,malokdy se uklidni,hned jak mu vyndam lahev z pusinky tak jeci,potom se na odkrnuti uplne zmita a nepolozi na rameno ani hlavu,rposte lita sem a tam a krici,krka u toho bleje...Ted jsem po mesici nutrilonu alergy zkusila nutrilon extra,je to stale stejne,tak asi o alergii nepujde,jdem druheho zari na testy tak se uvidi.Mate to nekdo podobne co vam zabira na zkidneni ditete a jak v nem nejake jidlo vubec udrzet???Diky za podporu vam vsem

vrtelka
26. srp 2013

A zkusili jste nutrilon AR proti ublinkávání ten v nám při ublinkávání pomáhal,ale blinkali jsme jen v noci ,ale snad Všechno a Ar jsme přestali .Držím pěstičky at se to vyřeší snad musí byt něco co pomůže.

stellamax
26. srp 2013

@petasa a zkoušeli jste jiné mléko než Nutrilon? Dcerce bylo po Nutrilonu tak špatně, že jsme skončili na pohotovosti. Sice doktoři tvrdili, že je to hloupost a všechny mléka jsou stejný, ale stačilo přejít na Hipp AR a byl klid.

xsenova
26. srp 2013

@petasa hmmm AC nie je proti ublinkavaniu. To je nutrilon AR. Ale co mozes spravit je, ze pred kazdym mliekom das malemu NUTRITON - svatojansky chleb (v lekarni stoji asi 80 Kc a vydrzi ti takmer mesiac ak davas pred kazdym kojenim) Robi sa to tak, ze do 20ml striekacky naberies prevarenu kojenecku vodu a vsypes tam 1 malu odmerku nutritonu ktoru najdes v baleni. Zamiesas to a pockas 1-2 min kym to trosku zhustne. Potom naberies na koncek lyzicky a das to miminku (naberies toho tak 5% a zvysok sa vyhadzuje) a potom das mlieko ktore pije. Svatojansky chleb ktory miminko spapa jemne zahusti mlieko v brusku ktore potom vypije - a nebude blinkat/vracat oblukom ale ani nebude mat problem s kakanim. Mala by si ho mat na zvysenej postielke aby sa mu mlieko nevracalo a mal by byt vo zvysenej polohe v kocarku. My sme mali to iste co ty - az na to, ze mala priberala a bolo to ako u vas - negativne testy. Doktor povedal ze ide o reflux a palenie zahy z coho mame drazdive a narocne dieta. Nutriton nam velmi pomohol - pouzivali sme ho do takmer 4 mesiaca pred kazdym kojenim. Skusali sme ho 2x vysadit ale vzdy sa malej mlieko vracalo tak sme ho hned vratili spat. Miminko sa nam ukludnilo do 10 dni. Nie uplne - ale nonstop neplakala.

speedygon
26. srp 2013

@xsenova 80Kč za Nutriton??? Ale to s receptem, ne? Jinak stojí přes 200Kč...my ho právě kupovali bez receptu....

berenika39
26. srp 2013

@petasa ještě je mlíčko Novalac, to je takové, které má i verzi AR, proti blinkání, je normální a houstne až v kyselém prostředí žaludku, Petrovi jako jediné při refluxu pomáhalo.

petasa
autor
26. srp 2013

@berenika39 diky urcite to s dr.roberu zda by slo,oni ted chteji abych davla to allergy ale sama vidim ze po nutrilonu extra je malemu lip,tak proc horke smrdlave mliko tekuty jak voda...

petasa
autor
26. srp 2013

@vrtelka pri tej prvni hospitalizaci nam dali to AR,po tom nepribiral ba hur se jeste krutil tak pri druhej zmenili na AC,to je stejny,tak ja po mesici toho AC zkusila ten nutrac extra a je to malinko lepsi ale je na nem tyden tak uvidime jak to bude dal a co nam rekne na tom gastru

petasa
autor
26. srp 2013

@stellamax doktori nam uz 4 krat zmenili mlicko,nutrace rizny snad uz vsechny jsem vyzkousela i ja,hipp po tom mi nepribral za tyden ani gram.Vubec nic nam nesedi.Na 4.mesice prohlidku jdem 4.zari tak jsem zvedava.Taky 2.zari na gastro poradnu tak uvidime co nam rekne doktorka

berenika39
26. srp 2013

@petasa no hlavní je vyšetření na reflux, utz před jídlem a po....podle toho se dá pak pátrat dál. držím palce.

petasa
autor
26. srp 2013

@xsenova uz jsme prave zkouseli ale desne ho z toho bolelo brisko a prave kvuli podezreni na ABKM nam rekli ten nutrilon AC a pisou mi ho ted na recept uz dva mesice,jsem zvedva ci nam reknou na tom gastru kdyz ani po nem neni klid

petasa
autor
26. srp 2013

@berenika39 Vis co,normalne napisou ze ma fyziologicky GER,reknou ti ze vysetreni je v narkoze a bolestivy jinak narocny a ze je to jasny ze ho ma a neni treba to vysetrovat kdyz je to zjevny z toho ze blinka,ale ze by treba dali naky leky ktery by ty opriznaky jako to paleni zahy ci zvraceni potlacily to ne..Porste se vsim rychle hotovy.Ja dala na zkousku sam od sebe nutrilon extra,breci taky,ale blinka minimalne,tak kdyb to byla alergie tak asi blije vic a ne min nez po mliku ktery je na ni delany

berenika39
26. srp 2013

@petasa ten klasický reflux je nepříjemný, to je jasný, měli to oba moji kluci, co já se nastrachovala....ale ten Novalac fakt můžu doporučit. Ono se o něm moc neví, ale mám fajn doktorku, která mi ho doporučila. Léky jsou, helicid na pálení žáhy, ale prostě to musí doporučit na gastru. Neuvažuješ o změně lékaře?

petasa
autor
26. srp 2013

Doktor detskej dobrej,ale takhle s nami zachazeli v nemocnici,ze se to vysetreni delat nemusi ze je to jasny atd.a jak nas odflakli tak jsme tam na doporuceni detskyho byli za tyden znova,chtel aby nam udelali vyskery vysetreni,a zase nic..naky uz a rtg a ocni pozadi a odbery na vsecko mozny ale jinak nic.No v tej gastro poradne se zeptam teda jak dal,proste pokud se nepotvrdi alergie tak mu nebudu davat mliko proti alergii hnusny ale naky z ketryho mi bude rust a bude mu chutnat.Ted teda z nutrilonu extra uz cely dnesek neblinkal,ale zda se mi ze ma boleni briska velky no,tak snad to ta alergie neni

petasa
autor
26. srp 2013

@berenika39 prosim te a jakej ten novalac jste meli,ten AR?Jestli jsi to uz psala tak se omlouvam

berenika39
26. srp 2013

@petasa v pohode,neomlouvej se. ano AR. a jediny pomohl.

petasa
autor
26. srp 2013

Ten klasika nutrac AR nam taky trochu pomohl ale blinkal taky akorat to z neho tak nevystriklo,ale mel po nem desny boleni briska a nekajdil,tak jednou tydne jen,a taky nepribiral..

xsenova
26. srp 2013

@speedygon 160 bez receptu - takze ziadnych viac ako 200

xsenova
26. srp 2013

@petasa a ako si miesala ten nutriton? Miminka z toho casto boli brusko pretoze to miesaju ako je napisane ne navode - a v tom pomere nutriton spravi v bruchu dietata z mlieka pomaly ryzovu kasu. Este existuje gastrotuss - ten sa dava po kojeni/krmeni

lucieandrlova
26. srp 2013

Jak píše xsenova. Nám pomohl sirup gastrotuss. Dává se ihned po nakrmení. Udělá zátku, aby se mlíčko (jídlo nevracelo). To jediné nám u refluxu zabralo. Jinak jsme byli bezradní. Jinak samozřejmě ostatní opatření - pořádně odříhnout, nepřekrmovat, opatrně i s vodou (raději po menších dávkách častěji), klín do postýlky a do kočárku, nepřebalovat hned po nakrmení, krmit pokud možno ne dřív než po 3 hod. (Častější krmení dráždí pořád žaludek...). Tak hodně štěstí! A hlavu vzhůru! My jsme měli reflux hned po návratu z porodnice, dcera se mlékem dusila 3 x do hodiny. Musela jsem ji rychle zvednout, otočit, mléko vyletělo a položit do postýlky. Bylo to psycho... 🙂 ale pak se jim to zlepšuje a zlepšuje, až je vše OK.

speedygon
27. srp 2013

@xsenova tak máš štěstí na levnou lékárnu....http://www.zbozi.cz/vyrobek/nutriton-135g/?sera...
Ani na netu pod 200 Kč nenajdeš. Koukala jsem i na Brno, kde jsme jej tehdy kupovali a taky přes 200 Kč.

xsenova
27. srp 2013

@speedygon asi jo. Ale da sa aj s predpisom, obzvlast ak to budu mat z gastra. Ale su to smejdi - toto by malo byt na predpis ked ma dieta reflux - pretoze je to potrebne.

xsenova
27. srp 2013

@petasa @lucieandrlova ako pise lucka tak je velmi dolezite neprekrmovat - jedlo pravidelne kazde 3 hodiny - miminko si zvykne po 2-3 krmeniach a vzdy urcenu davku. Odrihnout, zvysena poloha a dovidenia za 3 hodiny. Mlieko sa stihne spracovat a prejst nizsie a tak sa drazdivo stale nevracia smerom hore

speedygon
27. srp 2013

@xsenova no, nám dr nic takového nenabídla myslím ani...mám dojem, že jsme si zjistili sami...a dávala jsem to do UM, když jsem nekojila...prostě nasypat mlíko, přidat Nutriton a paráda, žádné vedlejší účinky....a jak malá povyrostla, dávali jsme Bebu Good Night-ne jen na noc, prostě stále...tím, že je hustší, zabírala stejně jako Nutriton a vyšlo to levněji....

xsenova
27. srp 2013

@speedygon reflux sa stale povazuje za samozrejmost a nieco co prejde - pricom vela deti tym trpi a trpia tym aj nevyspani unaveni rodicia. A uplne zbytocne. Keby sa hned od zaciatku riesil tento problem tak do 7 dni je vsetko OK a niesu z toho podrazdene uplakane deti po 2, 3, 4, 5 mesiacoch 😠 Presne ako pises - vela matiek na to pride same ale s pomocou inych maminiek na koni, emimine ap 😔

petasa
autor
27. srp 2013

Holky otviram sampansky.Uz dva dny jsme temer neblinkali,dnes tedy malinko ju,ale to ze po odkrknuti jsem dala na tygrika tak jak jsem zatlacila na brisko tak malinko vyslo.Ale nejak nam nejde kajdeni ted z toho nutrilonu extra.Je hustej tak nam ven moc nejde.Ale jak rikate ze nakrmit,polozit do zvyseny a nechat byt do dlasiho,no ja skoro porad chovam,malokdy mi lezi malej v klidu,porad se staci na bok.Jak resite tu zvysenou aby vam nepadalo mimco dolu??