Jak vám děti spí? Mám ho nechat spát méně?

alishia
12. únor 2009

ahoj,

chtela sem se zaptat jak vam deti spi. Me malej spi rano kolem 2 hodin a odpoledne take, a nevim jestli to neni chyba, protoze to co zacal predvadet posledni tyden, uz je neunosne. V noci, co v noci, uz od uspani se treba po dvou hodinach probudi a chce si hrat, to same v noci probudi se a sedi v postylce, chvili si hraje a pak zacne rvat, kdyz ho vezmem k sobe tak dela hovadiny, kdyz ho nechame v postylce tka rev, kdyz ho chcem uspat v naruci tak to trva treba hodinu a pul u toho se krouti a vzteka ze jako spat nebude....Mela bych ho pres den probouzet a nechavat spat mene? Chodi spat celkem brzy v 18:00-18:30 ....tak jestli je za den vyspali ze sem u pak nechce v noci.................. mate to nekdo podobne?

dankadina
12. únor 2009

My máme presne to isté. Malá ma 9 mesiacov, chodí spať okolo 18:30 potom spí cca to 1:00 a potom to začne plače každú hodinu, zobudí sa, štverá sa po posteli ked si ju ráno zoberieme do postele zacne po nej loziť. Ale to nerobievala - pripisujem to zubkom idu jej tri naraz

kingstonka
12. únor 2009

... no tak ja by som mozno aj brala, keby moja mala spala po 2 hodiny cez den... aspon by som mala trocha casu pre seba...my to mame takto: ranny spanok tak hodinu (niekedy len 45 min)...poobede najcastejsie v kociku tiez okolo hodiny.... vecer zaspava medzi 20-21.... a budi sa aj 7x za noc ( takto to je posledne 2 mesiace)- tak neviem ci by vam pomohlo keby cez den spal kratsie....

alishia
autor
12. únor 2009

kingstonka: tak to si natom jeste hure 😒 ja ho dneska odpoledne osidim o kocarek a doma bude spat max pul hodiny, protoze dyl doma nespi a uvidime, ale uz dopredu vim ze to bude k nicemu a ze bude akorat tak protivnejsi nez normalne 🙂 mozna sou to opravdu zoubky, zatim nemame ani jeden. Ale on v noci jako moc nebreci spis by si chtel hrat.

daskak
12. únor 2009

no dievcata tak my mse na tom takto: rano spi cca od 8,00 do8,45 potom okolo 13 , 14-00 to je cca tiez 45 min a potom od 16,00 do 17. ... kupeme sa o 19,00 a spinkat chodi okolo 19,30.... a a v noci sa budi cca 5 - 7 krat.... nastastie sa nehra ani si nesada ani nelozi... len sa napije mliecka a pokracuje v spinkani...potom vstava okolo 6,00 rano /spolu s bratom do skoly 😉 /... no asi tak. Ked si predstavim ze ked mal 4 mes spal od 19,30 do 6,00 rano v kuse ☹ ☹ ☹ ...

ma76
12. únor 2009

doobeda 30min. ,poobede max. 45min. ,19 00hod. kupanie a o cca 19 30hod už spi.Niekedy do 4 00hod alebo si sosne okolo 1 00 v noci.Stava presne okolo 7 00hod.Ja som spokojna a mala zatial tiež 😀 .Mam iny nazor na prikrmi...mi len zeleninkujeme a čisto kojim asi 5x za den.žiadne instantne kaše ani maso.Maso až po roku a to začneme s domaceho chovu...

alishia
autor
12. únor 2009

kde sou ty casy, kdy spinkal od pul 7 do 6 bez vzbuzeni? ☹ o tom uz se mi muze jen zda, a to sem si myslela ze cim vetsi dite tim lepe bude spinkat...sem se trochu spletla.)

laluchova
12. únor 2009

ahojte,tak ja mámniečo podobné doma,maláv stáva medzi 6.30-7.00,potom potrebuje ísť sapť tak okolo 9.00 takých 45minút, naobed chodíme von, v kočíku spí najlepšie a najdlhšie 1,5hodiny občas 2.a to je okolo 13:00. potom si ide ľahnúť ešte okolo 16.30 na 30min.,niekedy 45min.spať chodíme o 19:30 a spí tak do 01:30, potom si cucne mliečka a niekedy za zobudí ešte tak o 5:30,.....niekedy sa stane že ked sa neje v noci nevie sa akosi uložiť spinakť, stále sa trepe a vrtí aj hodinku...my papáme desiata - probio jogurt, obed - zelenina občas s kuracinkou, olovrant ovocie alebo výživa a večera kaša na dobrú noc....ked nám išli zuby tak sme boli hore aj 10x zanoc, išli nám všetky 4 naraz jednotky aj dvojky!!!malá má 9m3dni

andy80
12. únor 2009

U nás noční spaní 19:30 - 07:00 a přes den dopoledně 09:00 - 11:00 a 14:00 - 16:00. Takhle pravidelně spí už několik měsíců. Občas se stane, že spí do 08:00 (viz dneska), tak jí dávám spát v 10:00 a spí do těch 11:00 jak je zvyklá.

nevesta
12. únor 2009

No moja spala od 8 mesiaca len raz denne od 13:30 do 16:00 a vnoci 20:00 - 8:00 😅

Ale co mame rovesnikov, tak mavaju este 2 spanky cez den, doobeda a poobede a v noci su x krat hore...

A ked este nema zubky, mozno mu fakt idu, mojej vyliezli 4 naraz (vsetky jednotky) v 10 mesiacoch...

alishia
autor
12. únor 2009

andy80 a jaktoze ti v noci tak krasne spi? malej taky hezky spal, ale neco se zmenilo a ja nevim co a ani proc. A ona se ti nebudi ani na dudlik?

helca76
12. únor 2009

U nás noční spaní 20:30-8:30, dopol. dá buď od 10 hodin dvě hodinky spánku, to poto spí ještě 2 hodiny přibližně od 16 hodin. Když spí dopoledne (od těch 10) jenom hoďku, tak si dá hodinku ještě od 13 a pak další hodinku až hodinku a půl od 16 😉 Prostě mi spí přes den 4-6 hodin 😵 a v noci 10-12 hodin 😵 😵 😵 Ještě že máme takovou šípkovou růženku 😀

akejka
12. únor 2009

akurát som išla napísať podobnú tému...malá začala byť po nociach strašne zlá, sme nevyspatí už takmer 2 mesiace, ale posledné 2 týždne sa to zhoršilo...
celý deň je dobrá, aj pekne spinká - doobeda 2 hodiny, poobede 1-2 hodiny. Večer ide spať o 20.00 hod. Ešte do vianoc spala bez prebudenia až do rána - do 7.00, bezproblémové uloženie do postieľky, ...
teraz ju večer uložíme, ona začne revať jak pavián, niekoľkokrát sa vrátime ju pohladiť, utíšiť a potom ešte sa niekoľkokrát budí a plače do cca 22. hodiny. A od polnoci to začne zasa...akoby mala zlé sny, alebo jej idú zuby...(2 už má).
Niekdy sa zobudí 2-3 x za noc, ale niekedy sa mi zdá, že plače aj každú hodinu. Už nie je kojená, kaša na noc ju pekne zasýti...
Ale to isté prežívala aj 1. dcéra - od 7 do 12 mes. sa v noci budila min. 3x, plač, ...a dotedy prespala celú noc do rána.

Prikladám to zubom, emočným snom (mozog spracúva zážiky zo dňa, vraj to v tomto veku bábätká silne prežívajú)...

xuan
12. únor 2009

naše natálka to delala taky že šla brzo spinkat kolem 19 hod akolem + hod se zbudila a chtela delat paci paci nebo si hrat ja to varesila tim ze pred obedem jde spinkat na hodku a kolem 15 hod taky na hodku a pak je rada ze ve 20.30 jde spinkat a spinka krasne celou noc pokud chce spinkat pred obedem nebo po dyl tak jednoduse delam o trosku vetsi ramus aby se pekne zbudila moje mati rika ze to delam spatne a mam ji nechat spat jak chce ona sama ale rano brzo vsavame do prace a nemuzu si dovolit v noci 2 hodiny hrat ted si na to sama zvykla a neni zadny problem

ajvi
12. únor 2009

ahoj, u nás spaní cca od 19,30 do 7,00, přes den 1-2 hodiny od 11,00 a pak ještě půlhoďky tak od 16,00. V noci se párkrát probudí, ale usne zase hned sám nebo ho chytnu za ruku nebo dám dudlíka, ale nekrmím, až ráno v sedm. holky pokud můžu poradit, odbourejte to noční krmení. mimčo od 3 měs už je schopno vydržet bez jídla celou noc - pijí jen ze zvyku. je to těžké - sama to vím - stálo nás to několik náročných nocí, ale teď se to vyplatí. ještě před 2 měsíci jsem ho krmila po páté ráno a to si odboural sám.
jestli máte pochybnosti, zda nemá opravdu v noci hlad, zkuste dát večer kaši (pokud ještě nedáváte). pak opravdu hlad mít nemůže.
přeju hodně zdaru a hlavně! vydržet!!

alishia
autor
12. únor 2009

my take v noci nekrmime, jen kdyz uz esne opravdu zoufali:(

robi
12. únor 2009

ahoj,
my máme 9,5 měs a asi od 7 měs je spaní horor. Teď se to trošku upravilo: usíná kolem 19.15, asi do půlnoci spí bez vzbuzení a pak až do rána (5-7 hod) se budí po 1-2,5 hod. Přes den spí od 10.15 - 11.30 (s jedním probuzením, znovu ji uspím) a potom od 14.30 - 16 hod (taky jedno probuzení). Myslím, že u nás je to separační úzkost, malá je na mě teď hodně závislá a taky zuby.
Zrušily jsme dudlík - prostě jsem jí ho jednou večer nedala, asi 20 min fňukala a pak usla. Od té doby ho nedostává a mám pocit, že je bez něho šťastnější - hrála si s ním a to ji nedalo spát.

akejka
12. únor 2009

robi:
presne taký problém máme my- viď vyššie...a mali sme ho aj pri prvorodenej...
treba to len prekonať...pár týždňov... ☹ tiež to pripisujem zubom, separačnej úzkosti... 😉

ygreen
12. únor 2009

my máme šílený noce ať spí přes den nebo ne 🙄 budí se co 2 hodiny, kňourá, hejká, bulí - už 2 měsíce má nateklou horní dáseň, ale zuby se prořezávají mikromilimetr za týden 😝

alishia
autor
12. únor 2009

holky, je to blbe....ale uz sem si myslela, ze se mi zblaznilo dite....ale koukam ze je nas vic takovych, ktere maji ted spatne noci:( Malemu mazu dasnicky mundisal gelem nebo kamistad gelem, a tak nevim jestli to muzou byt zuby nebo ne. ale uz aby to bylo pryc:( nebo s manzelem zesilime.)

xuan
12. únor 2009

nasi male kdyz rostl prvni zoubek mela 40 horecky ne v kuse ale dohromady tak mesic nez ji vykoukl!!!!!hruza porad zvracela a mela prujem probrecene noci hruza vim co to je pomahalo ji kdyz jsem ji ty dasne masirovala kartackem

daskak
12. únor 2009

dievcata a co robite v noci ked su drobci hore... no ja to zatial riesim tym ze si trosku cucne a spi dalej.. bez placu a scen... ale ked tak citam, tak asi to nie je moc dobre... no starsi syn nebol kojeny, ten vecero siestej zjedol kasu, o siednej sme sa kupali a pol osmej flasku mlieka a spinkal do rana do siedmej... ale Davidko je kojeny a noci su hruuuuza ☹ ☹ ☹

kingstonka
12. únor 2009

... ☹ ja tiez v noci casto kojim cumlik nikdy nechcela) aj ked viem, ze nerobim dobre...ale takto aspon vacsinou hned zaspi.... 😒

daskak
12. únor 2009

king presne ako pises

dnada
12. únor 2009

no,tak sem to tu letmo pročetla,ještě nám teda tolik není,ale co sem si všimla u svýho prcka,tak se mi v noci začal budit,když dostal příkrm.Je kojený a jako-bych ho okradla o prso když dostal zeleninku.Taky si vzal jen první týden a teď skoro 3týdny zeleninku vůbec nechtěl.Dostával k obědu jen drobet kaše,aby aspoň něco jiného snědl než mlíčko a hned po kaši dokojit. Přes den mi spí podle toho v kolik vztáváme a večer usíná mezi 5-8hod,zas podle toho vkolik vztáváme,jinak první ranní kojení je mezi 3-5,podle toho v kolik zaspí.Nikdy mi nevydržel spát dýl jak 9hodin,většinou kolem 7hod a to spí dodnes. Ráno sme většinou od 6ti do 7mi vzhůru a pak jdem ještě spinkat na cca dvě hodinky. Pak spinká kolem půl11 hodinu, a pak kolem půl3 hodinu někdy míň někdy víc. U kojených dětí si myslím že je trochu horší přechod na příkrmy a proto se pak v noci víc budí,chtějí zísskat jistotu,že nejsou o nic ošizeni a nahrazují si upřené prsíčko přes den v noci. Jo a sme bezdudlíkový,to je taky plus bych řekla.(nic nemusím v noci podávat). A taky máme občas pláč ze spaní a nebo hlasitý smích a někdy si dokonce i povídá🙂 Vše co prožije přes den tak si v podstatě prožije i v noci,kolikrát stačí jen přijít k postýlce a pohladit nebo jen z postele utišit a pak klidně spinká dál . Uvidím,jak dlouho tohle bude fungovat 🙂

alishia
autor
13. únor 2009

nam vcera zabrala flaska caje, pekne u ni vytuhnul, ale ve tri se zase vzbudil a nechtel spat....no a po uspani se vzbudil tak do 22:00 asi 50x nakonec si chtel hrat a to sme dali caj. No a v ty 3 hodiny manzel houpal na mici, nebo co s nim udelal nevim. Ále normalne usinam ze stresem kdy se zase probudi: 😖 brzo mi vypadaj vlasy a manzel ze sedivy.) budeme krasny rodice diky nasemu synackovi🙂

amatula
13. únor 2009

alisia:skus prejst len na jedno spanie za den..ale musi byt kvalitne...takze mu posun celi rezim ze ho das spat napr.okolo obeda.len ten jeden krat ale nechaj ho pekne vybuvat...a uvidis vie to zabrat....mi sme tiez spali dva krat za den a teraz tyzden ho davam len raz,lebo vecer nevedel zaspat...a pomaha.....
aj ked deti si vedia pekne vymyslat a kazdym den nas prekvapit......no skus 😉

alishia
autor
13. únor 2009

amatula: diky 😉 zkusim to....ale podle me to nevydrziime ani jeden. On bude protivnej a ja nas*an 😅 ale zkusime to od zitra...dneska mu dam jeste sanci se polepsit.) Jinak ja bych ho nechala spat treba tri hodiny v kuse, ale to mi nevydrzi....spi max 2 hodky, kdyz se postesti🙂

amatula
13. únor 2009

aj hodina je v pohode ked spi dobre!!!a skus on uz pravdepodobne nepotrebuje tolko cez den spat!!
moj starsi spal od polroka len raz za den 😉

ale spat musi netrap ho ze ho nechas aby sa unavil....zo skusenosti viem ze nevyspane deti spia v noci este horsie 😉

alishia
autor
13. únor 2009

JJ s tim mam zkusenost, ze sem se ho snazila nechat co nejdele vzhuru a pak spal jeste hur nez normalne. Treba je to takove obdobi a musim vydrzet.

akejka
13. únor 2009

dnada: u vás môže byť príčina nekľudného spánku zavedenie príkrmov- deti to vraj veľmi emočne prežívajú, je to pre nich niečo nové, čo ich mozog nevie spracovať...čítala som, že je to častá príčina budenia sa detí...