Jak vám děti spí? Mám ho nechat spát méně?

alishia
12. únor 2009

ahoj,

chtela sem se zaptat jak vam deti spi. Me malej spi rano kolem 2 hodin a odpoledne take, a nevim jestli to neni chyba, protoze to co zacal predvadet posledni tyden, uz je neunosne. V noci, co v noci, uz od uspani se treba po dvou hodinach probudi a chce si hrat, to same v noci probudi se a sedi v postylce, chvili si hraje a pak zacne rvat, kdyz ho vezmem k sobe tak dela hovadiny, kdyz ho nechame v postylce tka rev, kdyz ho chcem uspat v naruci tak to trva treba hodinu a pul u toho se krouti a vzteka ze jako spat nebude....Mela bych ho pres den probouzet a nechavat spat mene? Chodi spat celkem brzy v 18:00-18:30 ....tak jestli je za den vyspali ze sem u pak nechce v noci.................. mate to nekdo podobne?

svenka
14. srp 2009

janka, mne ani tak nejde o to, aby prespal celu noc... skor o to, aby spinkal pocas dna dlhsie ako tych 30 min... 😖

mayerka
14. srp 2009

maminky, to je mi vás líto. Já zas řešim, že mi Jaroušek spí nějak moc - ale vypadá zdravě... V 7 večer jde spát, budí se v půl 7 ráno, dostane flašku (už 2 měsíce nekojim), chvíli blbne, kolem půl 8 usne a spí tak do půl 9 - 9. Pak spí od 12, a to někdy "jen" do půl druhý, dneska zase až do 3.

jankapiknova
14. srp 2009

mayerka nestazuj sa lebo to zakriknes 😀 ,srandujem, nas v noci vydrzi tiez 11hodin spat v pohode,dnes bez stvrt hodinky 12 ale 2krat papame 😀

mamutka
14. srp 2009

vivusika, nie si v tom sama 😉 toto je teraz este moc dobre, ten moj zazrak prve mesiace zaspaval az po polnoci. to ked citam ze niekomu dieta zaspi vecer pre osmou a pritom cez den spi po dve hodky tak neviem co tie zeny doma robia, ak maju len to jedno dieta 😀 nie ze sa tu niekto urazi, nic v zlom, len som uz vyse roka nespala v noci viac ako 3 hodky v kuse a cez den chvila kludu kde nic tu nie. ale teraz uz niekedy pospi aj dlhsie ako pol hodku, tak sa dostanem aj na kona 🙂

sebastianela
14. srp 2009

Tak a mali by sme nieco podniknut, ale co? Ja som uz uvazovala, ze ho odstavim, ale nechce ziadne UM.

svenka
14. srp 2009

mamutka a ako sa ti maly naucil spinkat dlhsie ako pol hodinku? tak nejak prirodzene sam od seba, ci ako?

sebastianela, ja som tiez uvazovala, ze by som odstavila, ale dost pochybujem, ze to ho "nauci" spinkat dlhsie... 😒

mamutka
14. srp 2009

nenaucil 😀 to je fakt len niekedy, nie je to pravidlo. ide o to aka je klima, ci je vyvetrana izba, dobre zatiahnute zaluzie, tak akurat plne brucho, cerstvo prebaleny, ci ho nestvu prdy, nefukne dajaky prievan na palcek alebo mu netreba grgnut.......no a ked aj sto inych faktorov sadne, tak mlady spi dlhsie......niekedy hodinu, ale uz aj dlhsie bolo, to uz som mala ubavy ci mu daco nie je 😅

vivusika
14. srp 2009

mamutka, viem o čom píšeš 😀 keď mi malý nejakým nedopatrením spí dlhšie ako tých jeho 15-20 min., už som celá nervózna a chodím ho pozerať, či dýcha 😝

mayerka
14. srp 2009

jankapiknova - no snad to nezakřiknu. Opravdu si nedovedu představit tu hrůzu ostatních maminek, co se vůbec nevyspí.. Jára spí celou noc už asi od 5 měsíců, a stejně jsem nevyspalá.. On totiž spí, ale já se budim každou chvíli, jen co se zavrtí, vzdychne...

mousunek
14. srp 2009

mayerka - bud v klidu pokud spi a nema zadny zdravotni problem, tak se snaz taky v klidu vyspat, malej takhle celou noc spi od 2,5mesicu tak se snazim taky poradne vyspat ze zacatku jsem se taky porad budila, ale od tech 4mesicu spime oba v klidu jinak u nas se spi od 13-15hod a 19-7hod +,- pulhodiny hodina jak se to prckovi povede

sebastianela
15. srp 2009

Mne aj nasa pediatricka povedala, ze to je tym, že kojím. Preto sa v noci často budí,nie od hladu, ale od zvyku cmulat prsnik. Niekedy to je výhoda,hned ako mu dam prso, ide spať.😲