Jak vám děti spí? Mám ho nechat spát méně?

alishia
12. únor 2009

ahoj,

chtela sem se zaptat jak vam deti spi. Me malej spi rano kolem 2 hodin a odpoledne take, a nevim jestli to neni chyba, protoze to co zacal predvadet posledni tyden, uz je neunosne. V noci, co v noci, uz od uspani se treba po dvou hodinach probudi a chce si hrat, to same v noci probudi se a sedi v postylce, chvili si hraje a pak zacne rvat, kdyz ho vezmem k sobe tak dela hovadiny, kdyz ho nechame v postylce tka rev, kdyz ho chcem uspat v naruci tak to trva treba hodinu a pul u toho se krouti a vzteka ze jako spat nebude....Mela bych ho pres den probouzet a nechavat spat mene? Chodi spat celkem brzy v 18:00-18:30 ....tak jestli je za den vyspali ze sem u pak nechce v noci.................. mate to nekdo podobne?

martinka79
13. únor 2009

dcera od 6měs. spala jen v postýlce kolem oběda asi 2-3hodiny. večer šla spá kolem 19hod.
syn klidně spí 2krát denně. po 1,5hod. večer spí už v 19hod. 🙂

kacka.va
13. únor 2009

tak u nás noční spaní je tak od 22 do 8 a mezitím jedno kojení. Aby mi spala přes den hodinu nebo dokonce dvě v kuse, to neznám. přes den spí třeba 3x nebo 4x tak po 20-30 minutách a pak zase řádí.

cherries
13. únor 2009

prispejem moj mali chodi spat rano o 8:30 do 9:30 potom 11:OO do 12:OO a poobede od 14:OO do 15:30 a potom nic az do 21:OO a v noci sa budi na 2 kojenia niekedy 3 a vstava rano o 6 alebo 7 🙂

cherries
13. únor 2009

ale predtym som ho ledva dostala spat on si to nejako prehodil teraz ked uz ma spat menej tak zacina spat viac ako spal predtym to boli take 15 az 30 min spanky ....

andy80
13. únor 2009

alishia: malá se v noci vůbec nebudí. Nevím, prostě je tak naučená. Spí mi celou noc asi od 2-3 měsíce. Dudlík nemáme. Nerostou malému zuby? Když malé rostli zuby měla taky období asi 14 dnů, že se v noci budila, ale jak se klofáčky vyklubali, tak je to zase o.k.

kama
14. únor 2009

Ahoj Alishia, ja mam 9.mesacnu dcerku a zacal mi robit to iste, no ale cez den ju necham spat kolko chce, koli vyvoju, prave teraz v tomto obdobi je to dolezite...to nocne budenie si myslim bude tiez asi vyvojove, lebo sa ucia ako sa pohybovat, stvornozkovat a neskor aj chodit, tak skusaju, a aj v noci ;)..alebo ako uz spomenute...zubky atd..

Su rozne nazory na toto, niektori budia babatka cez den, aby spali dlhsie v noci, no nie vzdy to pomaha, ja som to vyskusala a bolo to horsie, po precitani par knih o spanku som zistila, ze ak ma dieta pravidelny spanok cez den a necha sa spat kolko on sam chce, tak tym ma lepsi spanok v noci...takisto deti su rozlicne a maju aj rozlicne potreby, len samo babo vie, kolko potrebuje, je to vitalne do toho roka nechat spat koli tomu, ze ten vyvoj je najrychlejsi prvy rok..

My sa pravidelne budime 1-2x za noc, tiez dam mliecko a pokracuje v spanku, alebo ju prebalim, pomazniem sa s nou a ulozim spat, ona sa pomrvi, pohra sa sama, davam jej plienocku bavlnenu vzdy vecer so sebou drzat, ze akoze namiesto mna ;) no a nakoniec zaspi, niekedy aj po pol hodine, ale zaspi.

papa

minda
16. únor 2009

Tak nám Patrik spal nejlépe v 4-6 měsících. Do 4 měsíce katastrofa, přes den jedině v kočáře, doma vůbec, kolikrát byl vzhůru i 5 hodin, usínal kolem 22 - 23 hod., v noci naštěstí spal a spí, sice se budí na kojení, ale hned zase usíná. V tom 4-6 m. se to trošku zlepšilo, dopoledne chodíval spát tak po 2-3 hodinách po ranním probuzení, odpoledne taky po 2-3 hod. No a od 6 m. zase katastrofa, Patrik přes den strašně špatně a málo spí, někdy spí třeba jen 1x denně na hodinku. Dneska např. vstával v 7 h. a zatím ještě nespal. A déle jak do 16 h. ho taky nemůžu nechávat spát, protože zase nechce spát večer, kolikrát řádil i do 22 h.

alishia
autor
16. únor 2009

minda: a on se neunavi lezenim a stoupanim, muj malej chodi tak po 3 hodkach spat. udrncam ho v kocare na nabalkone, dam chuvicku a jdu domu. a spi mi kolem 2 hodink rano a dvou odpoledne, doma by spal taky 2x ale po pul hodine.

many
16. únor 2009

alishia - asi ho zkus dávat spát později 😉 možná je pak vyspinkanej a budí se 😒 Ladík spí tak od 20.00 a někdy od 21.00 a už mi začal spát až do rána bez kojení a když se stane,že se probudí,tak si např. sedne a vykládá si a nebo si stoupne,např. ve 2.30 🙂 a taky se mu nechce chrupkat,tak si ho vezmu ke mně a buďto hned vytuhne a když ne,tak mu dám prso a vytuhne hned 🙂 spí tak do rána do 7 někdy do 7.30 a někdy do 6.30 prostě jak kdy a pak ho dám spat kolem 10 a spí půl hoďky,probudí se a za dvě hoďky jde zase spát na půl hoďky,tak furt dokola 😀

many
16. únor 2009

ale když se stane,že jde spát třeba kolem té 18 a i později,stejně se po půl hoďce probudí,je to na něj brzo

many
16. únor 2009

snad se to u vás brzo zlepší 😉 držíme pěstičky

alishia
autor
16. únor 2009

ahojky many, dneska sme vzhuru od 5:00 malej se rozhodl ze bude vstavat cimdal drive.) chodime spat v pul 7 me to neprijde zas tak brzy...on uz je pak hrozne protivny a ospaly:/ a dyl to s nim vydrzet nejde:(

many
16. únor 2009

no jo,to máš pravdu,taky si říkám,že by mohl Ladík chodit taky třeba v 19.00 ale on by se po půl hoďce probudil jak ho známe 😒 tak chodí později,já jen,že když se budí Vojtíšek tak brzo,tak jestli by nebylo lepší jít spát pozdějc,ale jestli je unavený,tak proč ho držet a nedát spát,to je jasný,no asi budeš mít ranního ptáčka 🙂

alishia
autor
16. únor 2009

néééé ja miluju spáááánek.) nechci vstavat v 5....mama mi porad rika, tak a mas to, tys taky strasila takhle brzo:/

many
16. únor 2009

😀 😀 😀 😀 vidíš to 😀 😀 😀 ale tak snad bude spat dýl 😉

akejka
16. únor 2009

ešteže moja malá vstáva okolo 7 hod. Keby vstávala o 5 hod, zbláznila by som sa. Bola by som unavená celý deň. Ale asi by som si musela zvyknúť, čo iné by mi zostávalo...
Švagrininej malý vstáva o 5 hod. od narodenia - má 3 roky ☹

Inak u nás sa konečne ten spánok vracia do normálu (musím si zaklopať) - písalasom min. týždeň, že malá sa v noci budí niekedy aj každú hodinu, večer sú horory so zaspávaním...
Teraz už prespí celú noc, zobudí sa max. 2x. Keď ju večer ukladáme spať a plače - dám jej do ruky fľašu s čajom a ona sama zaspí...nájdem ju v postieľke s čajom vedľa seba a dudlíkom v puske...
Myslela som, že to nespavé, nekľudné obdbie bolo zubami, ale žiadne jej nevyšli...

darsi01
16. únor 2009

Ahoj holky, narazila jsem na toto téma, mám 7měsíční holčičku a od 6 měsíců je to děs, noc co noc nespí ☹ ☹ ☹ ☹ , večer jí dáváme spát mezi 18:30-19h. a ráno vstává mezi 5 a 6, dopoledne spí tak od 9:30 cca hodinu, když je v kočáře spí i dýl no a pak okolo 13hod. taky hoďku dvě (když je doma spí max.30min) no už přes měsíc se budí pravidelně ve 20:30 pak 22h pak 24 mezi 3a4 a po 5hod už vstává, už si nevím rady, nejdřív jsme si mysleli,že jsou to zoubky, dva vyrostly, ale noční pláče a záchvaty vzteku trvají dál,pak jsme si říkali, že je to hladem, ale pak to bylo horší než lepší...už nevím co bych měla udělat, abychom se vyspali......když spíme 4 hodiny v noci v kuse je to úspěch....nevíte je nějaká literatura k tomuto problému? JInak malá je od mala na Nutrilonu, na noc dáváme kaši....a teďkapřes měsíc zavádíme příkrmy

audri
16. únor 2009

Tak nevím, jestli se máme dobře či špatně. Malá chodí spát cca 21.30 a vstává+- půl osme, no, vcelku nám to vyhovuje, v noci 2 - 3 přestávky na čäjík či jídlo, A přes den jak se jí zachce, většinou venku dopo 1 -2 hodiny a odpo taktéž 1 - 2 hodiny. Máme to fajn, až na to pozdní usínání, to jsem zmožení už jak psi.

bosa_noha
16. únor 2009

Deti okolo 9 mesiacov potrebuju spat priblizne 14 hodin denne, niektore viacej, niektore menej. Takze ak spia vela cez den, tak nespia v noci ale ak nespia dost cez den, tak tiez maju problemy v noci dobre spat.

Okrem toho prekonavanie vyvojovych madznikov tiez prispieva k nekludnemu spanku (zuby, prikrmy, stvornozkovanie atd).

S mojim malym mam riesim tiez uz od narodenia spanok, lebo cez den nechcel spat, a v noci sa budil aj kazdu hodinu. Teraz sa to konecne zlepsuje v poslednej dobe, v noci sa budi uz iba asi dvakrat (spi so mnou v posteli, takze uz ani nevnimam, iba mu dam prsnik a spime dalej 😀 ) Cez den so ho naucila spavat v pravidelnych intervaloch, priblizne kazde 3 hodiny 45min az hodinku, ked bol chory, tak prespal aj dve. Ked zacal spavat pravidelne cez den, tak sa zlepsil aj nocny spanok.
Dalsiemu zlepseniu napomohly pravidelne prikrmy, sice toho este vela nezje, niekedy je problem dostat do neho 3 lyzicky, ale ked sme mu zacali ponukat 3x denne jedlo tak sa zacal menej v noci budit. Predtym som to flakala, lebo vacsinou aj tak nic nezjedol a ja robim na polovicny uvazok, tak sme obcas mali naponahlo alebo sme prisli neskoro tak sme vynechali.

Ked zacal stvornozkovat, tak mal zopar nekludnych noci, lebo si nacvicoval lozenie aj v noci. Na druhej strane, zase spi lepsie, lebo sa cez den viacej unavi lozenim a stavanim sa na nohy (aj cez den ovela lahsie zaspi).

Alishia, co by som ti poradila, skus maleho davat spat menej cez den. Urcite mu nebran v spanku, lebo ani to nieje dobre. Ak som si dobre vsimla, viacej prespi vonku v kociku ako doma. Skus ho davat spat doma, jemu aj ta polhodinka postaci aby si oddychol a postupne si upravi rezim aby si dost pospal aj ked je doma. Moj maly bol taky isty, doma spal max pol hodku a vonku v kociku, kym sa vozil.
Ak sa budi moc skoro rano, tak ho davajte spat neskor vecer, postupne kazdy vecer priblizne o 15min neskor. Nie vsetky babatka musia byt o 7-mej v posteli. My sme malemu upravili rezim podla nas, tiez by som neprezila, keby vstaval rano o 5-tej.

Hlavne treba pozitivne mysliet. Raz sa aj nase deticky naucia prespat celu noc!

alishia
autor
17. únor 2009

bosa_noha: dnesni noc byla katastrofa, takze dneska nepujde do kocarku ani kdyby se na hlavu postavil.....fakt sem na nej rozlobena...v pul 11 se probudil a hral s nama hru, kdo z koho. V postylce rval jako tur a kdyz sme ho vzali do naruci tak se smal a spat nechtel....stridali sme se s manzelem kdo ho uspi, protoze po chvili sme byli na nej fakt nastvani. V posteli s nama neumi spat dela jeste vetsi brajgl....ńezabira caj a ani mleko.

takze dneska bude spaat jen v postylce....uz toho mam dost. On nejak asi nechape ze tu noc ma prospat celou, prijde mi ze kdyz je vyspinkany ze si mysli, ze to bude jako pres den, ze si pujdem hrat...A to spaval oopravdu celou noc bez probuzeni:( A od te doby co sedi,leze, a stoupa si je to v p*deli:(

jankaakim
17. únor 2009

ahoj.tak moja dcerka ma 8,5 mesiaca,vstava okolo 7-7.30,hned ranajky a na serblik(vzdy sa vykaka),potom ide spat okolo 9.30,uz je umrncana a brhli si ocka,dam ju do postielky s dudlikom a mackom,trochu si pomrmle a krasne zaspinka na takych 35 min.potom ma desiatu,medzi 12-1 obed,potom ide zas spinkat,zvykne potiahnut aj hodinku a pol,potom medzi 15.30-16 hod.olovrant,potom zvykne este pol hodku pospat(niekedy nie),vecera medzi 18.30-19.30 hod.a do postielky.kupavam ju rano.prespi celu noc,ani neviem ze ju mam.nejedava v noci uz asi od 4 mesiacov.zje toho za den pomerne dost(niekedy ani ja toho tolko nezjem)tak mi potom krasne vydrzi 12-14hod bez jedla.ale ako to tu citam tak sa asi nemam naco stazovat.tiez boli prve mesiace tazke,ked vstavala o 4,musela som sa s nou hrat a potom za 2 hodky zas zaspinkala.ale tie casy su nastastie prec a konecne sa aj ja dobre vyspim.tak neviem ci som ti pomohla,ale takto to vyzera u nas

alishia
autor
17. únor 2009

jankaakim: tka doufej ze to male vydrzi. Nas maly spinkal do nedavna taky nadherne, proste nas hodny broucek. a jako kdyz utne a proste dela v noci divadylka. Uz je to docela vycerpavajici:( Ale dneska sem asi nasla zub....nejsem si tim jista, ale lzice kterou cumlal se jako zadrhla o dasnicku....tak mozna tam je. on si tam nenecha sahnou a strasne se vzteka nebo place. takze zjistit to je veda. doufam ze to sou zuby....aspon bych vedela proc se budi.

akejka
17. únor 2009

jankaaim: zaklop si, nech vám to vydrží. 🙂 Aj moje obe dcéry prespali od 2 mesiacov celú noc a okolo 9 mesiaca sa to u oboch zlomilo a nastalo obdobie nevyspatosti - budenie sa min. 2x za noc, (niekedy sa malá budila aj každú hodinu v noci !!! A strašne plače), horor pri večernom zaspávaní (teraz sme to vyriešili tak, že keď dávam malú spať - strčím jej do ruky fľašu s čajom, ona sa napije, fľašu odhodí a dá si dudlík...)

Pripisujem to zubom (aj ke´d jej od Vianoc ďalšie nevyšli), separačnej úzkosti, spracovávaniu nových zážitkov - lezenie, stavanie sa na nohy, chodenie...
Staršej dcére to trvalo až do 12 mesiacov, už vidím, čo ma čaká. A toto nezažila žiadna kamoška, ani sestra, len maminky tu na Koníku... 😉

svenka
14. srp 2009

ahojte baby 🙂

chcem vas poprosit o vase skusenosti, resp. rady ohladne spanku...
ide mi o to, ze moj maly spinka pocas dna vzdy len po 30 min. a to 2 x - dopoludna a popoludni, co sa mi zda velmi kratko... potom v noci mi prespi cca 10 hod. /min. 2 prestavky na kojenie/ co je dokopy ale dost malo... neviem, ako ho mam naucit, aby si cez den pospinkal dlhsie ako tu polhodinku, a da sa to vobec? pritom ked sa po 30 min. preberie, tak na nom vidim, ze este by spal, ze ziva, sucha si ocka, ze je este unaveny, ale nezaspi ani za svet... aj ked som pri nom a skusam ho pridrzat /lebo inak sa hned postavi/, tak sa mi ho uz nepodari uspat... poradte, co mam robit, lebo uz som z toho zufala... 😖

anesim
14. srp 2009

Svenka, moja malá spala cez deň iba v kočíku, ak sme museli zostať doma ( bola chorá alebo vonku lialo ), tak tiež to boli len také 30 minútovky , tak sme boli každý deň vonku doobeda aj poobede a ešte nemala ani rok a pršla na jeden spánok no aj ten musel byť vonku, tam spala takú hodinu a pol, 🙂

svenka
14. srp 2009

anesim, problem je v tom, ze moj nespi v kociku vobec /uz od narodenia/...

anesim
14. srp 2009

Jáj, tak to je blbé, my len čo sme vyšli von, tak malá za chvíľočku spala, a ešte ho kojíš, ak áno, tak hneď ako sa začne budiť, skúsiť ho takto ukľudniť, moja malá cumel nechcela ani fľašu, tak keď som ju kojila tak pri tom zaspala - teda večer alebo v noci. 😉

vivusika
14. srp 2009

ahoj, a to som si myslela, že takto nepodareno spí iba tento náš zázrak. Asi to bude tým, že je ešte stále dojčený, lebo staršia dcérkas bola na nutrilone od dvoch mesiacov a to bolo niečo úplne iné. Večer vypila mliečko a spalo bez prebudenia do rána do 6. Tento malý expert máva 2 krát za deň 15 minútovky na spanie, večer okolo ôsmej kašu, okolo deviatej zaspí a pravidelne okolo polnoci je hore, to si cucne a opäť zaspí na dve hodinky a takto až do rána, kedy okolo 6.30 je už vyspatý a chce sa hrať, pravdaže nie sám v postielke, čo dáva krikom najavo 😀 Tiež dúfam, že teraz je to zúbkami a že to skôr či neskôr prejde...

jankapiknova
14. srp 2009

moj maly je na UM od druheho mesiaca a nikdy este neprespal celu noc 😒

svenka
14. srp 2009

anesim, ano, maly je stale dojceny... a ked pocas dna vidim, ze sa po tych 30 min. prebudza, tak som mu skusala dat aj prsnik, niekedy zaspi na dalsich 30 min. niekedy nie...

vivusika, no u nas je to tak podobne... ja tiez verim, ze to prejde... 😉