Jak vám manžel (přítel) pomáhá s péčí o dítě?

iv123
10. únor 2012

Ahoj, zajímalo by mě, jak vám manžel (nebo přítel) pomáhá s péčí o dítě? (Hraní, přebalování, koupání atd...)

marketa97
20. únor 2012

manžel pomáhá pokud je doma (je workoholik a ani mu nic jiného při našich platbách nezbývá), ale pokud je doma tak super. Přebaluje už od miminka, koupe, uspává no prostě vše co je potřeba. Je opravdu skvělej, kamarádky mi ho v tomto závidí 🙂 A navíc vyučenej kuchař, takže po koupání a uložení miminka mi ještě uvaří večeři, no co víc si přát? :D

nasekuratko
21. únor 2012

U nás je to super. Manzel od zacatku zvlada uplne vsechno jak v domacnosti, tak kolem maleho. Po CS jsem mela komplikace a moc nezvladala a zastal me ve vsem uplne super. Od doby, co nekojim, tak i krmi. Od zacatku prebaluje, koupe, prvnich 8 tydnu mi pomahal i v noci, kdyz maly nespaval, vstaval k nemu a stridali jsme se apod.
I ted, kdyz chodi do prace a rekonstruuje byt, tak obcas se dohodneme, ze v noci vstane on misto me a maleho nakrmi a obstara ho. I kdyz my mame zlate miminko-naji se a hned spi dal. A budi se maximalne 1x za noc, vetsinou vubec. Tak to je pak celkem jednoduche. 🙂
Na druhou stranu prvnich 8 tydnu maly spaval minimalne. Dokazal byt v noci i 3-4hodiny vzhuru a neslo ho nijak uspat. Takze jeden z nas si ho vzal k telce a proste jsme si pustili DVD a s malym si hrali.
Ted ma maly 4,5 mesice a kdyz jdu treba na nehty nebo doucuju anglictinu, tak manzel ma maleho a obstara s nim opravdu uplne vsechno a ukazkove. Musim uznat, ze nekdy mam az pocit, ze me ti moji chlapi snad ani nepotrebuji. 😀

eva_j
26. bře 2012

Ahoj holky, můj manžel se dokáže o synka postarat na 100%. Nic mu nedělá problém. Ani mu nemusím říkat a stará se sám. Ze začátku mi dokonce vyčítal, ať ho pustím s kočárkem samotnýho- prej..pořád se mnou jezdíš jak s nesvéprávným...a já si myslela,že by sám třeba nechtěl 🙂 Můj manžel je v péči o synka prostě jednička 🙂 s hvězdičkou 🙂 Zrovna teď myje nádobí a já ležím v posteli 🙂

mitote
26. bře 2012

tak my jeste dite nemame, ale muj manzel nebude mit na vyber, vzhledem k tomu, ze sestkrat rocne jezdim na 4 dny pryc a cele dny od 9 do 19h se vzdelavam, tak hold v tu dobu pres den se bude muset starat. Pocita s tim a myslim, ze se tesi. Staci kdyz vidim jak se stara o psa a chova k nemu nebo ke me. Jsme domluveni ze po porodu si vezme dva tydny dovolenou aby byl se mnou doma. Nebojim se, vim, ze v mnoha vecech bude lepe pecovat o miminko nez ja 🙂

verunkak
26. bře 2012

Koukám,že je to tak půl na půl. Naštěstí patřím do skupiny,kdy se chlap postará. Už co se malinká narodila,tak přišel z práce a automaticky,aniž bych řekla půl slova si ji vzal,abych si mohla udělat svoje,pak jsme ji společně vykoupali a uspali. Do teď uspáváme společně,i koupeme.Kolikrát mu jede nějakej film,co by rád viděl,ale malá začne poplakávat,že chce spát,tak vstane a tu půl hodku filmu prostě oželí. O víkendu uklízím a on s ní jde třeba na dvě hodiny ven.Nakrmí,přebalí bez problému,sice s jedním nádechem,když je malá pokakaná,ale zvládá i s tím jedním nádechem:D
Když někam jdeme,tak já se chystám,protože mi to trvá dýl než jemu a on nachystá malou a pak sebe a jdeme🙂
Zatím nikdy neřekl půl slova k něčemu. Má štěstí 😝 už jsem si na to tak zvykla,že i kdyby se mu něco nelíbilo nebo něco chtěl změnit,tak má smůlu:D

verunkak
26. bře 2012

dokonce jsem dostala už od mé rodiny nadaný,protože když jsme někde na návštěvě,tak já většinou sedím a kecám a on hlídá. Prý je to chlap a mám za ní lítat já. Bránila jsem se většinou tím,že on je taky rodič.Ne jen já.

mitote
26. bře 2012

@verunkak mas svatou pravdu, je to dite obou, ne jen jednoho, prijde me to naprosto normalni, ze kdo treba zrovna mluvi tak mluvi dal a ten druhy leti za ditetem..uprimne kdyby muj muz byl pasivni vuci diteti jak v peci tak v hrani si, tak nejen ze s nim dite nechci, ale okamzite mu bali kufry 😎

verunkak
26. bře 2012

@mitote : no jo,v péči o dítě bych ho neměnila🙂) nemít ještě nějaký chybičky co má,tak ho můžu prohlásit za dokonalýho :D
Nakonec malá řekla jako první slovo TÁTA,tak ať se TÁTA stará 🙂)

mitote
26. bře 2012

@verunkak kazdy mame chybicky, jde o to, jake jsou a do jake miry jsou pro nas podstatne 😉