Jak vám spí 13měsíční děti?

verundice
4. lis 2015

Maminky, zajímalo by mě, jak vám spí vaše 13ti měsíční děti? Náš malý se tak dvakrát třikrát, někdy i víckrát, za noc vzbudí s hrozným pláčem a vždycky si sedne. Stačí přijít, položit pohladit, ev. dudlík a spí dál. Spí ve svém pokojíčku už dlouho, zná to tam, přes den si tam chodíme hrát. I ze spaní přes den se budí hrozným pláčem, jak kdyb nevěděl kde je. Jsou to nějaké špatné sny nebo co? Nebo je to u dětí normální, že se vzbudí takhle vylekané? Zkoušela jsem už dávat Sedálii sirup, ale žádný efekt...

smallinka
4. lis 2015

Tak mám dvojčátka, už nekojím. Normálně usínají teď jak se posunul čas kolem 18 hodiny a spí do 6 do rána na mlíčko. Jedna spí hezky, jen k ránu zabrečí o dudlík, ale druhá si o dudlík řekne tak 4krát za noc a taky sedí či stojí v postýlce....tak ji dám dudla položím a spí 😉 podle mě to nic neznamená 😉 Holky taky spí od narození ve svém pokoji....bych teda toto vůbec neřešila 🙂

veri0007
4. lis 2015

@verundice normál...😉 Mi teda dcera spí od osmi večer do osmi ráno, od mala nekojená. Spí celou noc, ale jsoui noci kdy se 4x probudí s pláčem, třeba půlminutovým a pak o ní zase nevím. Já za ní teda v takových případech nechodím do pokojíčku, takže nevím co dělá, ale myslímsi, že to je normální

no_title
4. lis 2015

Začínají u nich sny, z počátku bývají trochu divočejší, proto to buzení najednou s hrozným pláčem. Časem špatné sny přejdou, stačí jen pohladit, říct, že maminka je tu s tebou a dobrý. Hlavně nevytahovat z postýlky, dítě pak vidí plno zajímavých věcí a neusne už vůbec 🙂.

smallinka
4. lis 2015

@no_title tak já ze začátku vytahovala z postýlky protože dudyn nezabral a v pohodě, hned mi usla na rameni, tak jsem ji položila a cajk 😉 ono spíš bych na něho nemluvila moc nahlas, aby se neprobralo....ale každé dítě je jiné. Naše druhá je spáč asi po tátovi 😎 ta i usne téměř sama, druhou musím uspávat 😉 ta je asi po mě 😀

verundice
autor
4. lis 2015

@smallinka dělám to přesně tak, když není potřeba, nezvedám ho, ale někdy to jinak nejde, naštěstí se hned uklidní, za max. minutu ho dám zpátky a dobrý, spinká. Takže to vypadá, že je to normální u těch dětí...já se jen bála, jestli není nějak abnormálně vyděšený. Chápu, že jak roste a poznává nové věci,je to na ten mozeček nápor a nějak to asi zpracovává i v noci chuďátko