Jak vám usínají miminka bez dudlíku?

87pavlina
27. lis 2022

Ahoj holky,

naší malý je měsíc a stále odmítá dudlíka. Takže ji mám neustále u prsu, aby usnula (v kočárku usne v pohodě). První holka se najedla, dala jsem jí dudlíka a spala nebo koukala a v klidu si dudala v postýlce. Tohle je děs běs. Navíc má otočený režim, takže třeba od 20 hodin do 1 hodiny čumí a přes den spí. Když jí dám v noci po nakrmení do postýlky, tak samozřejmě řev. Vrátím ji zpátky ke mně do postele, aby nevzbudila celý barák, a je klid. Jenže pořád chce to prso, bez něj neusne. Říkám si, jestli to nedělám blbě, aby si nezvykla, že bude usínat jen u prsu a já si tak nenaběhla. Jak to děláte vy, kterým taky dítě odmítá dudlík?

pipi_puncocha
27. lis 2022

U prsu nebo v nosítku. Mám druhé dítě - oba dudlík od narození odmítali, i když jsem zkoušela různé tvary, značky...

gbp
27. lis 2022

@87pavlina stejne jako pipi...u prsu nebo v nositku 🤷🏼‍♀️
mam druhy takovy kousek, takze uz s ni nebojuju. tahle jeste ke vsemu blinka jako blazen, takze se v podstate prozvraci az k ranu 🙈

me_druhe_ja
27. lis 2022

První taky v pohodě. Druhá prostě u prsa..... dudlík přijala v půl roce...vyzkoušela jsem snad všechny značky.

felixfelicis
27. lis 2022

Presne tak jako ty, nevidim v tom zadny problem. V urcitem veku se pak deti napily, chvili se pak jeste valely po posteli a usinaly uz samy bez kojeni (za moji pritomnosti samozrejme🙂).

rotkapchen
27. lis 2022

Dudlík měl jen prostřední, to byla pohoda. První byla z porodnice naučená na muj malicek, to bylo taky na palici. Ja věčně malicek u ni v puse i v noci. Třetí jedině v kočárku, nositku nebo u prsa. Odstavovala jsem ho vyčerpaná v 18 měsících. Teprve od te doby jakž takž spí. Usíná ale dlouho.
Nemam návod. Dudlíka jsem vsem detem davala od narození, aby si ho oblibily, ale jen prostřední ho vzal. Zkusila bych vydržet do roka a pak bych odstavila.

ondul
27. lis 2022

Nechavam usnout u prsa, nac si to komplikovat jinak, kdyz je to takto nejjednodusi?

vladienka
27. lis 2022

Obe deti som uspavala na prsu 2 a stvrt roku, nevidim v tom problem, naopak to bolo velmi jednoduche 😄

jjasmina
27. lis 2022

@87pavlina malá mi usinala jen u prsa, žádný dudlik, ale děs běs to byl, strašně se budila. Nenadelas nic, třeba si to sedne ještě

kosi_cek
27. lis 2022

3 mladší děti u prsu, dudlík bych už ani nedala, kvůli osobní zkušenosti dudlík x kojení, každopádně si u prsu dítě nemá co zvykat, protože je to tak jednoduché a přirozené, člověk k tomu nic nepotřebuje a až dozraje, tak dítko odpadne 😃 Samozřejmě si neumím předsgavit po usnutí dítě někam přesouvat, spíš se odplížím já, ale dítko vždy zůstává tam, kde usnulo 😉

lokesa
27. lis 2022

Syn bude mít dva roky a usíná u prsa, výjimečně v kočárku, dříve v nosítku, jako miminko v Hojdavaku. Zatím mě to nijak netrápí, v brzké době budeme pomalu odstavovat a věřím, že to zvládneme, ale tuším, že se uspávani bude prodlužovat. Já bych si to na tvém místě nezesložiťovala. Proč ti vadí, že usne u prsa?

krisstina93
27. lis 2022

Dcera má 10 měsíců a usíná z 90% u prsa :D občas usne v kočárku, nebo v šátku, ale to spíš když sme venku no, doma jedině u toho prsa. Dudlík mi nechtělo nikdy ani jedno dítě. U toho prsa je to ještě pohoda, prostřední syn usínala jedině, když sem ho držela na rukách a skákala s ním na míči :D

drakenn
27. lis 2022

Tak pokud dítě dudlík nechce, tak bych ho násilím na něj neučila. Jednou to budete složitě odnaučovat se řevem dítěte.
Uspávání u prsa je přirozené, i spánek s matkou..

87pavlina
autor
27. lis 2022

Když usne u prsu, přesunu ji do postýlky a tam spí třeba 4 hodiny, tak je to pohoda. Horší je, když usne u prsu, já odejdu nebo ji dám do postýlky a spustí řev, protože nemá to prso. To je pak na dlouho, protože zase zpátky do velký postele a vše znovu. Já se právě bojím, že si na to prso zvykne a nebudu se moct od ní hnout už vůbec. Tak jsem jen chtěla vědět, jak to máte vy ostatní. Jestli jsou děti nalepený na prsu pořád nebo jestli můžete odejít si taky dělat svoje věci 😀 Vždycky jsem si říkala, že je přeci blbost, když ty děti nechtějí dudlík, že přeci všechny děti musí chtít dudlík, no a ejhle, mám to taky a už to chápu 😀 😀

martiniquest
27. lis 2022

Na prsu. Co ja si tenkrat poslechla podcastu 🙂

felixfelicis
27. lis 2022

Normalne jsem potom odesla. Vzdycky mi to prislo jako ten vubec nejjednodussi zpusob uspani. V mesici veku bych jeste z niceho nedelala zavery🙂

87pavlina
autor
27. lis 2022

@felixfelicis No taky doufám, že se srovná 😀 Vím, že každý dítě je jiný, ale zlatá ta první v tomhle 😀

mdch91
27. lis 2022

Asi jako nez vynalezli dudlik... Je to uplne prirozeny. Mlade, ktery usina na prsu, usina u mamy, kdyz usina u mamy, je v bezpeci a nesezere ho predator. My jsme se od prirody vzdalili, ale deti ziji porad podle techto zakladnich principu.

87pavlina
autor
27. lis 2022

Hlavně už ji chci taky učit, že večer po koupání se jde do postýlky. Takže uspat, dát do postýlky a odejít. Ne se tam po čtvrt hodině zase vracet, protože řve a trávit večery až do rána sama s holkou v ložnici. Jako dobrý, třeba ještě 14 dní to dám, ale jako třeba až do roka, to ani náhodou 😀

87pavlina
autor
27. lis 2022

@mdch91 Ano, to je pravda. Jenže ty mámy v přírodě od těch mláďat po uspání neodejdou. Bohužel člověčí mámy mají ještě nějaký povinnosti 😀

eviicka
27. lis 2022

@87pavlina také jsem si oba naučila usínat u prsu (do dvou a půl let) a nakonec mi to vyhovovalo, věděla jsem kdy a jak je uspat. Dudlík byl nepřítel číslo jedna.
Jinak měli různá období, a to jak spánek celou noc, tak buzení každých dvacet minut.

mdch91
27. lis 2022

Ono to dite, ktere usne v bezpeci, pak mamu zpravidla necha za povinostmi odejit. Jsou samozrejme i vyjimky, ale mame docela velkej vlastni vyzkumnej vzorek 🙂

mdch91
27. lis 2022

@eviicka nejmladsi uz spi a starsi uz mi polozil asi sto otazek proc, zlate, dokud maji pri usinani prso v puse :D

ferda90
27. lis 2022

@87pavlina ahoj, syn dudlík nikdy neměl, nechtěl ho. Když byl menší, tak usínal u prsa nebo v nositku. Nyní má 21 měsíců a stále usíná u prsů ☺️

gbp
27. lis 2022

@87pavlina vis co je na tom super? ze nemusis. nemusis nic. ani kojit, ani s mimcem spat, nic z toho...je takova doba, ze si muzes vybrat plno vychytavek a pomocniku a kazda to muzeme delat, jak nam to vyhovuje 👍
a treba ja mam takove, od ktereho se moc odejit neda 🙄🙈 a sem uplne alergicka, kdyz mi nekdo rekne, ze sem si ji to naucila. ne, fakt nenaucila. proste to tak ma. podle me takove male mimco nic nenaucis. leda ho zlomis. nechas ho rvat a ono to pochopi...

mdch91
27. lis 2022

@gbp on nejakej homo technicus, kterej nevyroste v brise, ale nekde v laborce, bude uz treba o level vys, toho uz pak nebude potreba nechat rezignovat. Ale potreba kontaktu se urcite i u homo sapiens sapiens dost lisi, nektere deti (pry) jsou i mene kontaktni samy od sebe

87pavlina
autor
27. lis 2022

@gbp Mně by stačilo, kdyby vzala vychytávku dudlík 😀 Je teda pravda, že tahle je víc kontaktní, než ta první. A úplně chápu, že tě rozčiluje, když ti někdo řekne, že sis ji naučila. Taky si říkám, když už v tom takhle jedu, že je pěkná blbost, když to někdo řekne. To opravu může říct jen někdo, kdo to nikdy nezažil.

mdch91
27. lis 2022

@87pavlina ja si myslim, ze to taky casto rika ten, kdo to zazil, zazdil a vrta mu cervicek pochybnosti, jestli to tak bylo spravne

gbp
27. lis 2022

@mdch91 neznam 😂🙈 bohuzel mam ty narocnejsi kousky 😅
@87pavlina kdyz vidim, jak se ji z toho navaluje, kdyz ji ho dam do pusy 🙈 prijde mi, jak kdybych ji mucila 🤦🏼‍♀️ zkus treba pozdeji, kamaradky dcera vzala dudlik az pul roce. ja uz to pak nezkousela. dudlik ti ma pomoct a ne ze ti bude zpusobovat nervy nebo se stanes jeho otrokem (a budes stale podavat flusajicimu mimcu). a ano, kdo to nezazil, tak to nepochopi. ani to, jak je to narocne. moje nechtej dudlik, nesnasej auto, nesnasej kocar 🤷🏼‍♀️ ale sem klidna, jde jen o to vydrzet a prezit 😂 stsrsi je 2,5 a prezila i bez dudliku, uz se nekoji, v aute jezdi rada a uz chodi pesky. tak myslim, ze to noseni a kojeni a uspavani u prsu se na ni nijak nepodepsalo 😅

87pavlina
autor
27. lis 2022

@gbp Ona je celkově blinkací a přesně - když jí zkusím dát dudlík, tak se jí taky navaluje. Zkusila jsem 3 druhy a nebudu asi zatím rozšiřovat sbírku 😀

gbp
27. lis 2022

@87pavlina ja deset 😂🤭🙈