Jak Vás oslovuje tchýně?

hadruska
6. srp 2013

Jak Vám a muži říká tchýně? U nás to začalo tím, že se mě ptala, jestli je doma táta. Když sem jí řekla, že můj táta je asi u sebe doma, tak se mě zeptala, jestli náš táta. No, na to sem se zeptala, jestli její táta... A pak se mnou měsíc nekomunikovala.... A teď mi řiká "mami" nebo "mámo", ač jsem jí několikrát řekla, že mi nemá říkat mami. A svému synovi říká "táto".
Já tohle prostě nechápu.
Jak Vás oslovuje tchýně?

leniiis
6. srp 2013

😀 když jí to udělá radost at ti říká klidně babi ne 😀 jsou horší věci, co muže tchýně dělat, to si pamatuj 😀 🙂

elvira
6. srp 2013

Mě oslovuje jménem, pokud mluví s malým, tak se o mě baví jako o mámě.
Já bych se zas tak nečertila, sice mi samotné dělá problém tchýni oslovovat, ale hodně holek říká tchýni "babi", ač to jejich babička není...
Je v tom trochu zmatek, spíš nevím, proč ti tak i dál říká, když jsi jí výslovně řekla, že ti to vadí...

ivular
6. srp 2013

@hadruska Jestli jsi tehdy chápala, že se tchýně ptá na syna, tak mi to připadá jako dělání zbytečného dusna 😕 Já už jsem od své tchýně slyšela i "děvečko" s maximálně pohrdavým tónem, ale snažím se nepřipouštět si, že to myslela vážně.

kimby
6. srp 2013

me oslovuje jmenem(tyka mi),pred dcerou rika maminka (maminka rikala...,tatinek rikal).Ja tchyni vykam,pred dcerou rikam babicka (babicka rikala).Vice se nad tim nepozastavuji.

pehaka
6. srp 2013

mě tchýně oslovuje jménem se souvislosti s dětma /maminka říkala tatínek říkal/ syna- mého manžela oslovuje jménem a jí též oslovuji jménem a nebo občas mami - mám báječnou tchýni.. 😉 moji rodiče oslovují mého muže jménem ,mě též, manžel je oslovuje jmény ,mámě občas říká tchýně - z legrace 😀 - máme fajn vztahy všichni si tykáme. Já se manželem se oslovujeme různě, zlato, miláčku atd..je to divný ale po 11 letech si málokdy řeknem jménem..holt zvyk 😀

sarkad2856
6. srp 2013

určitě jménem,ale něják bych to moc nedramatizovala,řešila jsem taky horší věci s tchýní 😒

betelgeuzz
6. srp 2013

Tchýně mi říká jménem, ale maminko mi říká moje vlastní máma, už jsem jí taky říkala, ať mi tak neříká a nepomohlo to 😝

hadruska
autor
6. srp 2013

@sarkad2856
@ivular Ja si s ni vubec neromumim, nad spoustou veci, ktere dela mi rozum zustava stat. Nedelam kvuli tomu dusno, jen mi to hlava nebere...
@pehaka
@kimby
@elvira Takhle to chapu. No, nic... Je to malicherne, tuze malicherne, ale takovych malichernosti je nekolik do tydne a dost me to zacina cim dal vic stvat. Nejradeji bych se odtehovala nekam daleko ( alespon na vetsi vzdalenost, nez je ona dole v prizemi a my v patre...)

hadruska
autor
6. srp 2013

@ivular Ted si to ctu jeste jednou. V tomlhe pripade jsem opravdu dusno delala. Ale stejne ji nedoslo, ze mi prijde vic nez divny, ze svyho syna oslovuje "tati" . Obzvlast, kdyt tak mluvi o svem zesn ulem muzi i otci...

ivular
6. srp 2013

@hadruska Jestli je už vdova, tak třeba jí právě ten "táta" v rodině chybí a aspoň takhle to kompenzuje.. Těžko říct, ale držím pěsti, ať se všechno urovná!

sarkad2856
6. srp 2013

@hadruska A oslovuje ho tak před dětmi?ono něco tchýní řeknete a ona to stejně dělá jak kdyby na truc 😒

hadruska
autor
6. srp 2013

@sarkad2856 Kdyby se na tohle ptala pred malym, tak to jeste nak prejdu. ale ten tam vubec nebyl. Asi ji to bavi 🙂

ikarkulka
6. srp 2013

Říkáme si všichni křestním jménem a tykáme si. Když mluví k dětem, říká "maminka udělala, tatínek udělal, babička udělala apod.".
Tak jí říkej babičko nebo starká a třeba jí to přejde 😀

sarkad2856
6. srp 2013

@hadruska Tak pokud jste jí to řekla a nic se nezměnilo,tak je to asi naschvál nebo je na to tak zvyklá,nevím 😒

kajovaevicka
6. srp 2013

Jménem a před malou o nás mluví jako o mamce a taťkovi... Já ji taky oslovuji babi a přitom to moje babi není, že?😀

hadruska
autor
6. srp 2013

@ikarkulka Ja ji vetsinou neoslovuju a vykam ji, ale starka je dobry 🙂

pppxx
6. srp 2013

Nijak, nevidame se 😀

anyzka
6. srp 2013

@pehaka Máme to v rodině úplně stejně a jsem za to mooooc vděčná 🙂... Jen spolu nejsme 11 let, ale 5 🙂

bledulka
6. srp 2013

tchýně mě oslovuje jménem i mi říká "mamko".. Manžela taky jménem a také mu někdy říká "táto" a nejen před dětmi,ale i o samotě,ale třeba to nějak s rodinou a dětmi souvisí.. např. "tak kam s dětmi táto vyrazíte?"
nikdy mi to divný nepřišlo,

s tchýní mám víc než nadstandartní vztah.. říkám jí jménem (tykáme si),ale taky ji někdy říkám babičko (opět zpravidla v situacích,kdy se to hodí- bavíme se o dětech atd..

a někdy se oslovujeme i tchýně a snacho 😀 ale jen a jen v dobrém.. svou tchýni mám moc ráda (a klidně bych s ní měla dvoudomek 😉 ) nejsem na ni negativně naladěná a proto mi na ní spousta věcí nevadí.. pokud je člověk na někoho negativně naladěný, tak mu začne vadit všechno-i to že dýchá 😉

možná bych zkusila se na tchýni dívat jinak- jiným úhlem pohledu, třeba pak člověk i tyto drobnosti snáší líp a vztahy se pak třeba i zlepší 😉

lck79
6. srp 2013

@hadruska Jménem, stejně jako já ji i tchána. Když mluví s naším malým, tak o mně říká maminka a o manželovi tatínek. Taky to ze začátku zkoušeli s "mamkou" a "taťkou", ale to jsem včas zarazila, tato oslovení bytostně nesnáším 😀

hadruska
autor
6. srp 2013

@lck79 Tak tak.Ja taky prece muze neoslovuju "tatko", ale normalne jmenem. Nase dite vi, ze jsme jeho tata s mamou, ale ze mame i jmena 🙂
@bledulka Ja si uvedomuju, ze jsem negativne naladena proti ni, ale nejde mi to preklopit. Zkousim to, ale pak ji potkam a vsechna predsevzeti vezmou za sve....

lck79
6. srp 2013

@hadruska Mně se osvědčilo na oslovení mamko nereagovat, prostě já jsem Lucka a dokud mi tak neřekla, tak jsem dělala mrtvýho brouka 🙂 A pak, jak malej vyrostl a začal mluvit, jsem jim na rovinu řekla, ať mi tak neříkají, že by to mohl malej po nich opakovat. Já to beru, jsem z jinýho kraje, tady je toto oslovení normální, ale mně to přijde skoro jako nadávka 😅

anushka111
6. srp 2013

No tchýně nás taky někdy oslovuje táto, taťko, mámo, ale tohle fakt neřeším. Rozhodně dělá daleko nepříjemnější věci, při kterých se ve mě vaří krev. ALE je to matka partnera, kterého jsem si vybrala, miluje malou, miluje partnera a ke mě se snaží chovat slušně a mile ( i když jí to někdy nejde). Ale i tchýně je jen člověk, pokud ti nějak nezatápí pod kotlem, ale dělá jen tyhle drobnosti, které se ti hůř rozdýchávají, tak to vůbec neřeš, hlavně ne s ní a buď ráda že má o vaši rodinu zájem 😉

tina74
6. srp 2013

@hadruska K tchýni Ti nemůžu nic říct, nestýkáme se s ní, naše vztahy byly už delší dobu velice špatné. Ale i proto chápu, že je mrzuté, když jí řekneš, že Ti něco vadí, a ona to dělá dál. Na tom oslovení jako takovém mi nepřipadá nic nevhodného, ale neměla by Ti to dělat, když je Ti to nepříjemné. My máme roční dítě, které je téměř neustále s námi a nechceme ho mást, takže o sobě navzájem taky víceméně mluvíme jako o mámě a tátovi a stejně tak o nás nebo s námi mluví moje máma, ale rozdíl je v tom, že nám to nevadí. Naopak se moje máma začala pozastavovat nad tím, že jí už automaticky říkáme babičko nebo babi, ale spíš z toho má legraci, než by ji to nějak vytáčelo. Ale když teď nad tím přemýšlím, je to vlastně zvláštní, že své mámě říkám babi...

kacenka1979
6. srp 2013

No mě ta moje říká báro....jsem katka ale ona se tak jmenovala byvalka přítele....tak proč to měnit že? No a to se známe 6 let🙂 cekám mimco a stále jsem bára..prostě na zabití...ale těch pár let to vydržím🙂 každopádně mám psa jménem bára takže když mě volá tak za ní přijde pes a ona jí říká na tebe miláčku nevolam🙂 prostě je k sežrání mno ne???

lucieandrlova
7. srp 2013

@kacenka1979 tak to mě pobavilo, to je vtipně napsané... I když věřím, že to ve skutečnosti moc vtipné není. Soucítím s Vámi. Mám doma něco podobného. Tchýně jednou přede mnou říkala manželovi, že jeho bejvalka teď nikoho nemá, jestli jí nechce zavolat... 🙂 Ale iluze už nemám. S manželem jsem 17 let, celou dobu mě nemá ráda a jen se to upravilo do zdvořilostní roviny. A od narození dcery mi při každé návštěvě vykládá, co všechno dělám špatně a měla bych dělat jinak...

phuskova
7. srp 2013

Kdyz to tak ctu,tak jsem moc rada,ze mam skvelou tchyni,a doufam a verim tomu,ze az budem mit deti,tak ze se na tom nic nezmeni..tykame si,takze se oslovujem jmenem,a kdyz ona mluvi o me a manzelovi,tak rika deti🙂

phuskova
7. srp 2013

@lucieandrlova to mi pripomnelo manzelovu babicku..kdyz jsme ji byli oznamit zasnoubeni,tak si me prohlidla a povidala,ze se vlastne muze ozenit pak podruhy..a loni na vanoce se ho prede mnou ptala proc si radsi nevzal jednu holku z vesnice odkud pochazi😀

osicenka
7. srp 2013

No mě teď zase naposled dvakrát tchýně když jsme se viděli řekla "Ahoj matko" - kdyby to řekla v jakékoliv jiné podobě tak to třeba přejdu, ale takhle jak to jen zaslechnu tak hned mám po náladě, nevím prostě se mi to nelíbí...už jsem přemýšlela, že jí příště odpovím čau babko a uvidíme, jak se jí to bude líbit 😀

cuci25
7. srp 2013

mě taky oslovuje jménem a to i svého syna 🙂 Její muž jí neustále říká MÁMO nebo BABIČKO a ona to uplně nesnáší, prý není jeho máma ani babička a má pravdu...Mě by teda vadilo, kdyby mě takhle oslovovala...