Jak vymalovat pokojík pro kluka a holku?

renca21
1. črc 2014

Ahojky maminky jsem úplně bezradná 😒 Chceme vymalovat dětský pokojík,teď v něm bydlí holčička,ale na podzim přibude bráška.Pořád přemýšlím jak to zkombinovat.Byl by nějaký nápad?Přikládám foto jak pokojík vypadá teď

antoinet
1. črc 2014

Pokoj není moc velký, zvolila bych bílou pro rozjasnění a dětem ladila barvy na povlečení apod., zkusím najít nějakou fotku.

antoinet
1. črc 2014

Tohle je vkusný a vtipný🙂

evulina77
1. črc 2014

já bych taky volila bílou barvu, a pak použila obrázky a nálepky na zeď, konkrétně nad postelema. A když budete barevně ladit povlečení a taky přehozy na postele, tak to bude stačit. a určitě bych změnila i koberec (nějaký neutrální melír), tenhle je moc holčičí, pak můžete mít i barevné předložky před postelí (pro holku třeba princezny a pro kluka cesty ma ježdění autíčkama). Pokoj se více barvama spíš zmenší a navíc, jestli to bude jak u nás (holky občas chytne rapl a malujou pastelkama na zeď), tak budete hodně často malovat a bílá je stále bílá...

renca21
autor
1. črc 2014

Bílou určitě ne,na tu jsme s přítelem alergičtí a nesnášíme bílí stěny

renca21
autor
1. črc 2014

A koberec nás stál pět tisíc a bydlíme teprve půl roku takže ten určitě měnit nebudeme

antoinet
1. črc 2014

Díky koberci ten pokoj je a bude čistě holčičí a žádná barva na stěně z něho klučičí nebo neutrální neudělá.

babka
1. črc 2014

Tak miminko se teprve narodí a malému mrněti bude jedno, jestli je koberec holčičí nebo ne. To bych zatím nehrotila. Až bude chlapeček větší, tak bude koberec opotřebovaný a vyměníte ho za nějaký neutrální. Vzhledem k barevnosti koberce bych asi kombinovala růžovou výmalbu s modrou. Ale hodně světlé, pastelové barvy. A pak už jen doladit doplňky a dekorace a hotovo.

michelle1
1. črc 2014

My mame zelenou a bezovou, na zaclonach jeste oranzova. A doladis obrazky a vybavenim

martinakl
1. črc 2014

My máme kombinaci bílé a pastelově zelené a je to moc hezký 🙂 Hodí se pak k tomu i modrá pro kluka (my máme modrou postel) a třeba červená pro holku 🙂

hojda
1. črc 2014

K fialové taky ladí zelená, když se vybere správná odstín.

2hanah
1. črc 2014

Já jsem vybrala jednu stěnu zelenošedou, k tomu je přilehlá světlerůžová a zbytek stěn plus strop bílé, moc se nám to líbí už druhý rok, zatím neomrzelo.

miavit
1. črc 2014

šedou 🙂

2hanah
1. črc 2014

@renca21 K tomu koberci bych já volila nějakou stěnu k postýlce chlapečka světle béžovou a k holčičí straně světle růžovou, k tomu koberci se toho moc vymyslet nedá, zase tam nemůžou být ani tmavé ty klučičí barvy, aby pokojíček nepůsobil menší než je.

renca21
autor
1. črc 2014

No asi to dopadne tak že si vezmu kousek toho koberce a zajedu do světa barev a podle vzorníku budu zkoušet a zkoušet 😀

hojda
1. črc 2014

Koukni na primalex. cz tam je i aplikace kam můžeš nahrát svou fotku, nebo navolené kombinace barev, které spolu ladí.

helcenka
2. črc 2014

@renca21 - já mám ráda barvy, takže pro kluka a holku jsme pokojík udělali oranžovo-zelený (limetkový). Moc se mi to tak líbí. "Spací" část je limetková - tedy hlavní zeď, kde děti mají palandu a ještě druhá, kde je ta krátká část palandy je rozpůlená a menší část zdi je také limetková a pak oranžová. Pokoj je tak opticky větší, když jsme "rozpůlili" tu zeď. Mají tam světlý dřevěný nábytek. Vypadá to opravdu moc hezky. Barvy jsou takové střední, žádné "vyblitiny", ale ani ne úplně syté odstíny. Mají do barvy závěsy a další doplňky... Rozhodně by v pokojíčku neměly být barvy jen studené nebo jen teplé. Na spací kout jsou barvy lepší studené a na hrací pak barvy teplé. Pokud tam bude i kout na učení, tak tam by neměli být barvy křiklavé, ale klidné.
Bílá barva mi přijde nudná, líbí se mi jen v kombinaci s nějakou sytější barvou - to máme třeba v kuchyni - kombinaci žluté banánové a bílé a to je také moc pěkné.
Teď jsem koukala na ten koberec, spací část bych udělala světle fialovou a hrací banánovou žlutou, myslím, že by to byla pěkná kombinace. Ovšem nedoporučuju tonovačky primalex, ty časem vyblednou. Lepší jsou tonovačky od Hetu.

eminka23
25. kvě 2015

Dcerka a syn také mají společný pokoj. Čerstvě jsme jim ho rekonstruovali a vymalovali jsme jednu stěnu touto speciální tabulkovou barvou Ostatní stěny jsou barvené a vůbec nevadí, že tabulková stěna je černá. Děti jsou naprosto nadšené, kreslí snad pořád. Je to skvělý nápad. Doporučili nám to známí, a my zase doporuřujeme dále.

vercast
20. bře 2017

Dámy, přemýšlím o barvě pokojíka..chtěla bych nějákou neutrální barvu, aby to bylo i pro kluka i pro holku... Ukažte svoje výtvory, prosííím 🙂

karimk
Odpověď byla odstraněná
Zobraz