Jak vypadá jídelníček u vašeho půlročního mimča?

jenjanka
13. srp 2008

ahojki,jak vypada vaš jidelniček a kolik vam vypije ditě za den mleka,děkuji.

bajana
18. bře 2016

@zdeni24 activia rozhodne nie je jogurt ani pre malé deti, nie to ešte pre prvé príkrmy...na tie treba dať plnotučný biely jogurt typu Chocensky al.Hollandia. A na noc by som ho nedávala, ani banan. Sýta strava na noc len zaťaží žalúdok a aj tak nezaručí spánok bez prebudenia.

evaamy
18. bře 2016

Mateřské mléko 😉

fiiif
13. črc 2017

Ahoj prosim o obnoveni diskuze.. Nas 6ti mesicni prcek od narozeni na UM, jiz dva mesice prikrmy a nas jidelnicek vypada asi takto: (hodiny jsou cca)
6:00 Mleko Babylove 200ml
9:00 ovocna presnidavka (cerstve ovoce s trochou presnidavky) zapije vodou cca 20ml
12:00 maso-zeleninovy prikrm, voda/caj 20ml
15:00 ovocna presnidavka, voda 20ml
18:00 mleko Babylove 200ml
20:00 lepkova kase s mlekem cca objemove presnidavka

nelam
13. črc 2017

Uprimne...ziram,ze se nekomu podari v 6ti mesicich narvat do ditete 200 g cehokoliv (natoz kase). Nas spunt v 6ti mesicich zacal ochutnavat a do cca 8 mesice dal od zeleniny a ovoce max 30 g. Rozjedl se az v 10ti mesicich a i tak je na davce max 120 g na porci.
Takze v 6ti mes to u nas bylo pouze kojeni + ochutnavani zeleninoveho prikrmu k obedu. Ovoce jsme zavedli o mesic pozdeji.

fiiif
13. črc 2017

@nelam Misa ji prikrmy uz dva mesice a mleko na jen jako doplnek..holt mu to uz nestacilo..ono je hlavne rozdil kojene/nekojene dite.. A chutna mu, nikdo to do ditete nerve,sni kolik chce samo

anazuzzuzana
13. črc 2017

Tak muj malej mel v 6m tak desetkrat denne MM, mezitim obcas popijel vodu a na vecer kdyz mel dobrou naladu tak si vecer dal pet lzicek kase...jidlo vzal ns milost az v 8m, ale zase skoro ze dne na den...a to byly holandia+vlocky+ovoce anebo zelenina+priloha+maso...fakt se z nej stal jedlik asi behem tydne s hned jedl vsechno, co jsem mu umerne veku naservirovala, kojeni pak uz jen v noci a pres den, kdyz byl nejakej stresik

nelam
14. črc 2017

@fiiif ja to take nemyslela na vas,procitala jsem celou diskuzi. Vy zadnou gramaz neuvadite 🙂
Jinak zavidim jedliky,u nas je to takove premlouvani,ze mi z toho obcas harasi.

fiiif
14. črc 2017

@nelam ja to taky nemyslela zle..no sni na kazdou davku celou vyzivu tzn 120g myslim..:D ale ne vzdy ma den..

gujduska
14. črc 2017

Já teda taky koukám,zase na množství UM,co vám děti pijou.
Naše Nella má za pár dní 6m,jsme od 11týdne plně na UM.
6h-230ml Nutrilonu (doporučení v tabulce na mléku)
9h-zkouším ovocná pyré,šťávy,přesnídávky (zatím bez úspěchu,max 5 lžiček)
12h- 200ml zeleninového příkrmu
15-16h tak 160-180ml Nutrilonu
19-20h rýžová kaše ředěná UM 50:50 celkem 210ml
Občas 2-3h 210ml Nutrilonu.
Čajíku vypije za den tak 140-160ml.
Tak teď nevím,jestli ji moc nevykrmuju 😀

nelam
14. črc 2017

@fiiif treba dnes mi snedl osm testovin s mrkvi a masem a vyzah tak polovinu ovocne kapsicky,ukousl dvakrat hrusku a vypil 40 ml 😈
Kdo doma nema nejedlika,vubec neoceni lehce krmitelne ditko😀

fiiif
15. črc 2017

@nelam tak my pro zmenu ted asi 3 dny snime od vseho dve tri lzicky, mliko vubec jen cajik.. Teplotujem..asi zoubky.. :/ :(
Takze kazda lzicka dobra..